Burning Suns (Emil Larsen)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: yNidhogg »

1) Czy wersja PnP zawiera dodatek "Parallel Galaxies"?
2) Czy jeśli zakupię wersję PnP teraz to dostanę w przyszłości wersję poprawioną (jeśli taka się ukaże)? Mam tutaj na myśli format dokumentu.
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2300
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 868 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Galatolol »

1) nie zawiera
2) odkąd zakupiłem (parę tygodni temu) już miałem jedną aktualizację, więc myślę, że tak

Podobnie jak arturpe kupiłem to z zamiarem powolnego tworzenia, więc jeszcze nawet nie otwierałem plików :wink: i jeśli rzeczywiście każda rzecz jest na osobnej stronie, to lipa straszliwa.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: arturpe »

Galatolol pisze:1) nie zawiera
2) odkąd zakupiłem (parę tygodni temu) już miałem jedną aktualizację, więc myślę, że tak

Podobnie jak arturpe kupiłem to z zamiarem powolnego tworzenia, więc jeszcze nawet nie otwierałem plików :wink: i jeśli rzeczywiście każda rzecz jest na osobnej stronie, to lipa straszliwa.
Niebawem sprobuje wydrukować plansze na ploterze UV na spienionym PCV bo tylko do tego mam dostęp. Dam znać jak wyjdzie.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Rocy7 »

Galatolol pisze: Podobnie jak arturpe kupiłem to z zamiarem powolnego tworzenia, więc jeszcze nawet nie otwierałem plików :wink: i jeśli rzeczywiście każda rzecz jest na osobnej stronie, to lipa straszliwa.
Wyslalem Ci przerobione pliki Burning Suns dostosowane do druku A4.

Natomiast w oryginalnej wersji tworca nie udostepnia kazdej rzeczy jako odrebnej strony tylko jako odrebny plik.
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: yNidhogg »

Dzięki za rozwianie wątpliwości, PnP kupione czeka na lepsze czasy do druku : )
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: playerator »

@Rocy7 - mógłbym również prosić o podesłanie tych plików w A4? Planszowy Dobromir działa na fb niestety.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Rocy7 »

playerator pisze:@Rocy7 - mógłbym również prosić o podesłanie tych plików w A4? Planszowy Dobromir działa na fb niestety.
wysłane.

Przy okazji pojawiło się FAQ do gry http://www.suntzugames.com/burning-suns ... -faqs.html
Awatar użytkownika
zabass
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2014, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: zabass »

Rocy czy dobrze rozumiem, że posiadasz jeszcze inną Polską wersję niż ta którą można oficjalnie kupić na stronie autora? W Twojej recenzji widziałem też wersję z heksami zamiast okręgów. Taka opcja jest również w Twoich plikach?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Rocy7 »

zabass pisze:Rocy czy dobrze rozumiem, że posiadasz jeszcze inną Polską wersję niż ta którą można oficjalnie kupić na stronie autora? W Twojej recenzji widziałem też wersję z heksami zamiast okręgów. Taka opcja jest również w Twoich plikach?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Tak posiadam wersje z fanowskimi przerobkami grafiki i ksztaltu elementow od Planszowego Dobromira (https://facebook.com/100010569163025). Przerobki obejmuja m.in. kształt kafli planszy kafli ras i dostosowanie plikow do druku w formacie A4.

Obrazek

Nad wersja PL pracowal Dobromir, Krionah oraz ja i mamy zgode tworcy na nasza modyfikacje. Poniewaz to nieoficjalna fanowska modyfikacja plikow nie dostaje sie ze sklepu od autora gry.

Każdy kto kupi pliki i poda Dobromirowi email dostaje jego wersje za free. Jeśli ktos nie ma FB to ja pomagam.

Dodatkowo Dobromir zrobil fanowski wariant marketu ktory mozna kupic u niego (w wersji papierowej). Tworca tego marketu nie aprobuje, bo za duzo skopiowano z Eclipse.

Obrazek

Obrazek

Ta modyfikacja zmienia market z BS na ten z Eclipse i dodaje mase nowych przedmiotow.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Rocy7 »

Porównanie BS Suns i Twilight Imperium 4

https://boardgamegeek.com/thread/186236 ... th-edition

Ciekawostka gra jest dostępna w Geek Market od €65
https://boardgamegeek.com/boardgame/130 ... geekmarket
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi

Post autor: Rocy7 »

Mini unboxing

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi

Post autor: mauserem »

Rocy7 pisze:Mini unboxing ...
Doczekałeś się :D
rezerwuj czas koło 9 grudnia ;) (Rzuć Kostką)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi

Post autor: Muad'Dib »

@mauserem
@Rocy7

Macie kolejnego do składu ;) ja się tam wybieram, Burning Suns byłoby miłym urozmaiceniem :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi

Post autor: Dwntn »

Po kilku rozgrywkach, gra trzyma się mocno w moim osobistym rankingu strategii 4x. Wypchnęła z niego Hegemonic, które co prawda nie jest typową grą cywilizacyjną, ale jednak stanowiło dla nas alternatywę dla Twilight Imperium, której rolę obecnie przejęło BS.

Swoją garść spostrzeżeń na temat gry zawarłem w niedawnej recenzji Burning Suns na platformie ZnadPlanszy, na którą serdecznie zapraszam.
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi

Post autor: lintu »

Kupiłem wersję PnP. Co teraz? Zgłosić się do Dobromira po wersję polską i do Rocy7 po pliki A4? Widzę, że w tej paczce są też jakieś elementy w języku polskim.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi

Post autor: Muad'Dib »

Dobromir się wycofał z robienia Burning Suns. Za dużo pracy to wymagało, męczyłem go dosyć długo o to ale jednak spasował. Pozostaje zrobienie tego samemu, ewentualnie w jakiejś drukarni może by to ogarnęli. Jakby nie patrzeć, koszt będzie wysoki (prawdopodobnie przewyższający zakup z drugiej ręki).
lintu pisze: 18 lip 2019, 13:20 (...)Widzę, że w tej paczce są też jakieś elementy w języku polskim.
Dobromir wraz z Rocy7 lokalizowali grę i przerabiali jej pewne elementy. Jeśli się nie mylę to zawartość polskiej wersji odpowiada zawartości wersji anglojęzycznej, więc robiąc pnp można się zdecydować na jeden rodzaj plików.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi

Post autor: lintu »

Ok, jest to o tyle mylące, że przed zakupem na stronie SunTzu widnieje informacja, że paczka nie zawiera polskich plików, a po zakupie okazuje się, że jednak są. Przydałyby mi się też pliki do wydruku A4, bo mam dostęp do druku w bardzo dobrej jakości w takim właśnie formacie (niestety nie w profesjonalnej drukarni, więc dłubanie z plikami przygotowanymi przez Emila odpada). Do wykonania pięknej kopii pewnie nie będę miał cierpliwości, więc zadowolę się naklejeniem wydrukowanych elementów na gruby papier/karton i ręcznym wycięciem :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi

Post autor: Muad'Dib »

Jeśli chcesz same pliki to atakuj :) Myślałem, że chodzi o wykonanie gry, tego Dobromir nie robi ale z plikami powinieneś się dogadać.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Burning Suns (Emil Larsen)

Post autor: Muad'Dib »

Dziś przydarzyła się nam taka sytuacja, gracz korzystał z ideologii Patron. Zdolność pierwszego poziomu, którą wybrał jeden z graczy brzmi tak
Battle: Other empires can’t
initiate battles against
your fleets, if your fleets
have less than 4 ships.
Kompletnie zablokowało nam to rozgrywkę. Rozrzucił się pojedynczymi statkami po różnych systemach i nie mogliśmy ani ich zniszczyć battle ani zrobić assault na planetę. Co prawda sam nie mógł wygrać ale doprowadził do impasu i po 1h takiej przepychanki zdecydowaliśmy zebrać grę. Zastanawiam się czy coś nam umknęło, może łatwo to ominąć? Dodam jeszcze, że większość systemów było "hostile" więc assault był jedyną opcją ich zdobycia.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 474
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 897 times
Been thanked: 191 times

Re: Burning Suns (Emil Larsen)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

To wina kiepskiej redakcji instrukcji.

Strona 21 (czarna ramka przy opisie Assault action):
You can’t assault a system if there’s an
opposing fleet in the system.

Strona 24 bodajże (ten słowniczek pojęć na końcu):
“Opposing fleet”: A fleet of 4 or more units from a player you’re not allied with or non-
player controlled units.

Czyli desantu na planetę nie można wykonać jeśli jest tam flota złożona z min 4 jednostek innego gracza (nie w sojuszu z Tobą).
Jeśli przeciwnik stworzy flotę z 4 jednostek (lub więcej), nie stosuje się zdolności z ideologii i możesz ją (flotę) atakować. Jeśli ma mniej niż 4 jednostki, to możesz wykonywać desant na planetę.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Burning Suns (Emil Larsen)

Post autor: Muad'Dib »

Dzięki, faktycznie nam to umknęło. Głupio, że to nie pierwsza rozgrywka i dopiero teraz taki babol nam się trafił. Ale też prawda, że instrukcja nie jest do końca jasna w kilku momentach i czasem trzeba po niej latać, żeby zabrać informacje.

Swoją drogą te figurki to jednak dramat. Dorwałem kilka miesięcy temu kolejne 5 frakcji i niektóre wyglądają jak kosmiczne dilda albo psie kupy, trochę to smutne. Zwłaszcza, że (z tego co się orientuję) to właśnie figsy spowodowały takie kosmiczne opóźnienie w produkcji. Trochę wstyd grać tym z kumplem, który sam się zajmuje produkcją takich elementów :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Burning Suns (Emil Larsen)

Post autor: playerator »

Muad'Dib pisze: 11 wrz 2019, 08:28 (...) te figurki to jednak dramat. Dorwałem kilka miesięcy temu kolejne 5 frakcji (...)
Rozumiem, że piszesz o figurkach oryginalnych, od wydawcy?
Czy podstawowe frakcje też są takie kiepskie?
Skąd wytrzasnąłeś te dodatkowe?? :)


Czy ktoś dysponuje figsami wydrukowanymi z plików, które obecnie są częścią pakietu pnp? Bardzo chciałbym zobaczyć jak to wygląda.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Burning Suns (Emil Larsen)

Post autor: Muad'Dib »

Tak, pisałem o oryginalnych, wyrwałem od jednego ze wspierających. Dziś nie mam czasu ale jutro postaram się zrobić fotki i wysłać.

Te pliki co są załączone do pnp dałem kiedyś kumplowi, który posiada drukarkę 3D. Spojrzał do nich ale stwierdził, że raczej nic z tego będzie bo są za małe (waga pliku).
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
mrozy16
Posty: 291
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Burning Suns (Emil Larsen)

Post autor: mrozy16 »

Coraz bardziej mi się ta gra podoba. A ostatnio udało mi się dorwać pudełkową wersję. Polska PNP o wiele ładniejsza i chyba będę podmieniał niektóre elementy i tu mam pytanie. ktoś ma pliki alternatywnego rynku albo toru antymaterii? Figurki faktycznie nie najładniejsze. Szczególnie piechota. Plastusie i karki bez szyi... ale jakby ktoś miał na sprzedaż dodatkowe rasy to bym pewnie nie pogardził. Ktoś z Was gra na heksach?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Burning Suns (Emil Larsen)

Post autor: Muad'Dib »

My niedawno zagraliśmy na hexach, kumple chcieli się przekonać czy będą bardziej czytelne od tych okrągłych planet. W sumie dla mnie było bez różnicy.

Co do plików to wystarczy kupić pnp na stronie wydawcy i dostajesz dostęp do całej polskiej edycji.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ