Dziedzictwo: testament księcia de Crecy (M. J. E. Hendriks)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 10 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: DarkBogas »

evenstar pisze:Czy ktoś już grał z nowym dodatkiem :?:
Rozegraliśmy dziś dwie partie w trzy osoby i wg mnie dodatek bardzo dużo wnosi do gry na plus. Naprawdę podobają mi się te nowe mechanizmy. Dają więcej możliwości i kombinowania. Imo jak grać to tylko z dodatkiem. Dodam że w obu grach różnice w punktach były bardzo małe (1-5) punktów, co by wskazywało na dość dobry balans.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Jelithe »

Wróciłam dziś z Pyrkonu z dodatkiem i wygląda bardzo atrakcyjnie :-) Karty "wyjątkowe narodziny" dodadzą dodatkowy twist do "komplikacji przy porodzie". Już raczej nikomu nie będzie doskwierał problem z komplikacjami, gdy np. nagle pojawi się nieślubne dziecko jednego z rodziców :-D

Dodatek "5 rodzin" wprowadza pewną interakcję między graczami, czego mi trochę do tej pory brakowało. Teraz będzie można tworzyć koligacje rodzinne wśród graczy :-D

Poza tym nowi patroni to miłe urozmaicenie ogranych już celów. Najmniej interesuje mnie wariant solo, ale nie wątpię, że również da jakiś powiew świeżości do tego trybu gry :-)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: akahoshi »

Dołączam do pochwał na temat gry z dodatkiem. Na razie jedna partia, ale grało się przednio.

Nie podobały mi się w podstawce karty złota. Zacząłem szukać czegoś, co mi je zastąpi. I jak na zawołanie, Portal wypuścił żetony do zastąpienia oryginalnych kart: http://portalgames.pl/sklep/pl/dziedzct ... 266.p.html.
Tak swoją drogą, to zastanawiam się, czemu od razu tych monet nie było w polskiej wersji (tak, jak np. w edycji niemieckiej).

BTW: Można by zmienić już w tytule wątku księcia na diuka.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: akahoshi »

Jakby kogoś interesowało, zrobiłem skrót zasad do tejże gry:
https://boardgamegeek.com/filepage/1331 ... -rozgrywki
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Quille »

akahoshi pisze:Dołączam do pochwał na temat gry z dodatkiem. Na razie jedna partia, ale grało się przednio.

Nie podobały mi się w podstawce karty złota. Zacząłem szukać czegoś, co mi je zastąpi. I jak na zawołanie, Portal wypuścił żetony do zastąpienia oryginalnych kart: http://portalgames.pl/sklep/pl/dziedzct ... 266.p.html.
Tak swoją drogą, to zastanawiam się, czemu od razu tych monet nie było w polskiej wersji (tak, jak np. w edycji niemieckiej).
Karty z kasą to pomyłka. Pytanie tylko ile tych żetonów jest? Ktoś zamawiał? Tyle co na zdjęciu wydaje się stanowczo za mało, a z opisu nie wynika ile ich jest.

A mam jeszcze pytanie - dlaczego karty kasy i karta pierwszego gracza są dwustronne - z jednej strony z ciemne, z drugiej jasne?
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Nidav »

Taka ciekawostka - kupiłem sobie ostatnio Dziedzictwo, bo akurat była fajna cena, przy czym jak kiedyś sprzedałem, gdy potrzebowałem kasy, to nawet nieco tego żałowałem (no i promka na Pięć Rodzin w Portalu też zrobiła swoje). Zbieram się właśnie na wakacje ze swoją Ukochaną i uznałem, że chociaż w gry nigdy nie grała, to wezmę coś, gdyby akurat zdarzyła się jakiś bardziej leniwy, deszczowy dzień - może w końcu da temu hobby szansę. I muszę przyznać, że w tym wypadku kwadratowe pudło z tak wielką ilością miejsca to gigantyczny plus :D Bez większego problemu zmieściłem do niego Osadników Trzewiczka z dwoma dodatkami i promkami oraz O mój zboże! z dodatkiem - jak znalazł to pudło pod wakacyjne wyjazdy ^^
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Kin@a »

Quille pisze: 18 lut 2018, 21:38
A mam jeszcze pytanie - dlaczego karty kasy i karta pierwszego gracza są dwustronne - z jednej strony z ciemne, z drugiej jasne?
Z którego roku wydanie?
ODPOWIEDZ