Legendary: A Marvel Deck Building Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Negreanu1
Posty: 32
Rejestracja: 11 sty 2015, 23:44

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Negreanu1 »

Witam mam pytanie do Was, czy udało się Wam stworzyć jakiś organizer mieszczący wszystko ? jakieś customowe pudło z przegrodkami lub walizeczka? Na bgg widziałem ale cięzko z dostępnością w polsce niestety
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Mamy zapowiedź kolejnego małego dodatku - Champions - fajnie że z normalnymi grafikami :wink:

http://upperdeckblog.com/2017/11/help-u ... I.facebook
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

13thcaesar pisze:Mamy zapowiedź kolejnego małego dodatku - Champions - fajnie że z normalnymi grafikami :wink:

http://upperdeckblog.com/2017/11/help-u ... I.facebook

myślisz, że się wycofali z tego gównianego pomysłu ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Niestety instynkt kolekcjonerski nakazał mi nabyć nowego Spider-Mana.
Mając karty w ręku nie wydają się one, aż tak brzydkie jak na stronach z netu ale też nie pasują wizualnie do reszty gry. Jedynie High Tech Spider Man w miarę wtapia się w grę na tyle, że wygląda jak dobrej jakości grafika, a nie kadry z filmu. Vulture i Vulture Tech trochę słabiej ale też dałoby się wytrzymać z pomieszanymi grafikami z screenami z filmu.
Same pomysły w dodatku są fajne ale marnie wykonane. Peter Allies czyli "bohater" którym jest grupa różnych osób. Gdyby to było w pudełku z XMEN całkiem tematycznie by to wyglądało. Tutaj niestety grupa osób, które nie mają nic wspólnego z walką, a nawet nie mają pojęcia kto jest Spider Manem (oprócz Neda) wdaje się w konflikty na poziomie "super-powers".
Villan Vulture Tech też jest dobrym pomysłem ale powinien być zarezerwowany wyłącznie dla Vulture ewentualnie Adrian Toomes jako ataki masterminda. Teraz niestety mamy gdzieś na niebie Vulture Claws z którymi się walczy czy tekst "Turbine Powered captures bystander".
Osobna grafika dla każdego Mastermind Tactis i Scheme są fajnym pomysłem, szkoda że zrobione w screenshotach.
Z ciekawszych rzeczy to karta Iron Man z coordinate i bohater Happy.
Iron Man pozwala użyć coordinate przez innego gracza ale wszystko co ugra trafia do victory pile właściciela karty Iron Man także trzeba kogoś namówić do tego żeby przyjął pomocną dłoń.
Happy pozwala odrzucać Master Strike, a jego inne karty też korzystają z Master Strikeów. Happy wydaje się jedną z najsilniejszych wydanych postaci zwłaszcza przeciw Mastermindom którzy polegają na Master Strikach.

Ogólnie nie miałbym nic przeciwko gdyby Upperdeck wypuścił nową serią Legendary opartą na filmach i screenach z możliwości mieszania karta ze zwykłym Legendary. Eksperyment ze screenami w zwykłym Legendary uważam za porażkę.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

Swoją drogą z Essen przywiozłem 3 brakujące dodatki tj. Spidermana, Noir i reprint F4!
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

olsszak pisze:Swoją drogą z Essen przywiozłem 3 brakujące dodatki tj. Spidermana, Noir i reprint F4!
Wow, już jest F4!? CHCĘ!

Oglądałem reckę dice tower o najnowszym dodatku ze Spiderman i ogólnie mocno mnie zniechęcił Tom. Grafiki ujdą, ale poruszone minusy przez c08mk pokrywają się z Tomem. Odpuszczam.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

Ardel12 pisze:
olsszak pisze:Swoją drogą z Essen przywiozłem 3 brakujące dodatki tj. Spidermana, Noir i reprint F4!
Wow, już jest F4!? CHCĘ!

Oglądałem reckę dice tower o najnowszym dodatku ze Spiderman i ogólnie mocno mnie zniechęcił Tom. Grafiki ujdą, ale poruszone minusy przez c08mk pokrywają się z Tomem. Odpuszczam.

Właśnie w PL nie widziałem i to był jeden z moich celów na Essen.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 479 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: crazygandalf »

Z tego co czytałem to w Polsce nie będzie sprzedawana (problemy prawne). Dlatego zamówiłem spokojnie z zagranicy. Polecam:
https://www.miniaturemarket.com/ude81582.html
Z wysyłką wychodzi 20 dolarów. Czyli ok. 70 zł. Taniej niż w Polsce inne dodatki Marvela.
Czas oczekiwania, ok. 2-3 tygodnie w moim przypadku.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

crazygandalf pisze:Z tego co czytałem to w Polsce nie będzie sprzedawana (problemy prawne). Dlatego zamówiłem spokojnie z zagranicy. Polecam:
https://www.miniaturemarket.com/ude81582.html
Z wysyłką wychodzi 20 dolarów. Czyli ok. 70 zł. Taniej niż w Polsce inne dodatki Marvela.
Czas oczekiwania, ok. 2-3 tygodnie w moim przypadku.
Potwierdzam. Wszystkie zamówienia dochodzą 2-4 tyg. (u mnie). Póki co dobrze zapakowane, bez uszkodzeń.

Problem jest jedynie gdyby się chciało odwołać zamówienie. Miniaturemarket pobiera wtedy prowizję chyba 10% czy 15%. Ja miałem przypadek, że chciałem dodać coś do zamówienia, więc zwrócili kasę bez pobierania prowizji (trzeba było anulować i zamówić ponownie). Za to banki sobie policzyły prowizję za transfer i parę złotych stracone.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Michał M »

W Legendary: A Marvel Deck Building Game grałem już ponad 50 razy, czyli - jak na mnie - całkiem sporo. Czemu akurat w tę grę?

https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... me-po.html
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Michał M »

Recenzja kolejnego dodatku do Legendary: A Marvel Deck Building Game, tym razem Secret Wars Volume 1: https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... -game.html
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: eltadziko »

Od jakiegoś czasu jest znany już tytuł kolejnego dużego dodatku do Legendary Marvel - World War Hulk.
Na stronie https://icv2.com/articles/news/view/399 ... d-war-hulk można podejrzeć grafikę promocyjną.
Według tego newsa latem ma się też ukazać nowa podstawka do Legendary Marvel - w ramach grafik na kartach mają być zdjęcia z filmów z MCU ;)
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

eltadziko pisze:Według tego newsa latem ma się też ukazać nowa podstawka do Legendary Marvel - w ramach grafik na kartach mają być zdjęcia z filmów z MCU ;)
Jeżeli MCU będzie osobną grą to będzie do strawienia. Jeżeli będzie kompatybilny ale nie tak jak Ailen czy inne Legendary gdzie rewersy są inne, to niektóre postacie nawet będą grywalne z dotychczasowymi zestawami (tak jak High Tech Spider Man, który bardziej wygląda na grafikę niż screeny).
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: eltadziko »

c08mk pisze:
eltadziko pisze:Według tego newsa latem ma się też ukazać nowa podstawka do Legendary Marvel - w ramach grafik na kartach mają być zdjęcia z filmów z MCU ;)
Jeżeli MCU będzie osobną grą to będzie do strawienia. Jeżeli będzie kompatybilny ale nie tak jak Ailen czy inne Legendary gdzie rewersy są inne, to niektóre postacie nawet będą grywalne z dotychczasowymi zestawami (tak jak High Tech Spider Man, który bardziej wygląda na grafikę niż screeny).
Według tego newsa ma być niby kompatybilna z resztą gier Legendary Marvel ;) Mam mieszane uczucia jak te zdjęcia z filmów będą się komponować z innymi grafikami... Ale jakaś mata zamiast planszy by się przydała ;P
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

eltadziko pisze:Ale jakaś mata zamiast planszy by się przydała ;P
Maty od pewnego czasu używam czarne. Bank, streets, sewers, itp. pamiętam gdzie wszystko jest. Po za tym czarne pasują do różnych gier.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: arracan »

Będę zamawiał FF4 i myślę o jeszcze jakimś małym dodatku. Póki co mam tylko Dark City. Jest coś wybitnie godne polecenia? Czy po prostu kierować się sympatią do bohaterów? :)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Każdy mały ma swoją mechanikę. Guardians mają żetony i artefakty które zostają w grze, w Noir jest motyw śledztwa, mały dodatek do Villans ma chyba rzucane artefakty ale mogę się mylić (nie wszystko pamiętam). Najlepiej ściągnij instrukcje do małych dodatków ze strony upperdeck i przejrzyj co Ci się mechanicznie podoba albo kieruj się tematem, który Cię interesuje.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: arracan »

Po prostu zastanawia mnie, czy z małych jest coś, co można nazwać "must have", tak jak z dużych zawsze poleca się zakup Dark City :) Właśnie odpaliłem sobie Dice Tower i oglądam karty ;)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Aktualnie z dużych dodatków bardziej od Dark City polecam X-Men, który jest ciekawszy mechanicznie.
Z małych dodatków chyba F4 właśnie jest tym must have. Słaba dostępność i potężna mechanika Focus są jego największą zaletą.
kuchcior90
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2014, 14:08

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: kuchcior90 »

c08mk pisze: 22 mar 2018, 17:23 Aktualnie z dużych dodatków bardziej od Dark City polecam X-Men, który jest ciekawszy mechanicznie.
Z małych dodatków chyba F4 właśnie jest tym must have. Słaba dostępność i potężna mechanika Focus są jego największą zaletą.
Na dniach nabędę podstawkę Legendary. Zakładam, że się przyjmie i już zastanawiam nad niezbędnym rozszerzeniem. I tu moje pytanie. C08mk napisał coś co o co właśnie chciałem zapytać. Czy reszts też podziela zdanie, że teraz lepiej wziąć dodatek Xmen aniżeli Daek City?
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Jeżeli chcesz grać solo to na pewno polecam ściągnąć instrukcję do Dark City. Tam można znaleźć zaawansowane zasady do gry solo.

Dark City jest polecany, bo był pierwszym dodatkiem i rozszerzał grę o wszystko to czego potrzebowała podstawka do pełnej grywalności. Moim zdaniem X-Men aktualnie oferuje znacznie więcej (traps, horror deck, nowa ikonka ataku pierce, dwustronny mastermind, sporo nowych keywords). Jedyną "wadą" jest to, że jest monotematyczny czyli zawartość to tylko X-Meni i ich przeciwnicy.
kuchcior90
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2014, 14:08

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: kuchcior90 »

c08mk pisze: 03 kwie 2018, 21:22 Jeżeli chcesz grać solo to na pewno polecam ściągnąć instrukcję do Dark City. Tam można znaleźć zaawansowane zasady do gry solo.
Dzięki za odpowiedz. Rozumiem, że zasady do gry solo z Dark City są jak najbardziej kompatybilne z innymi dużymi dodatkami. Kupując X men spokojnie pogram zasadami do solo z Dark City? Sorki jeśli to głupie pytanie. Pozdrawiam
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Tak, na zasadach solo z instrukcji Dark City można rozgrywać każdy z dodatków. Dark City nie ma żadnych innych komponentów, które byłyby przeznaczone wyłącznie do gry solo. Tylko to co jest w instrukcji.

Różnica, chyba na plus dla Dark City to dodatkowi Unikalni Bystandersi. Co prawda Unikalnych w X-Men nie ma ale są za to Heroiczni, którzy stają się bohaterami po uratowaniu. Z drużyna złożona z X-Menów to jeszcze działa dobrze ale z innymi drużynami czasem zapychają rękę.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: arracan »

Mam już F4 i Champions w łapkach, dzisiaj pierwsze testy :D
Przeleciałem na szybkości karty i i w sumie fajnie zapowiadają się przede wszystkim nowe Scheme i Galactus <3
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
kuchcior90
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2014, 14:08

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: kuchcior90 »

Czy był jakiś dodruk F4? Można to teraz jakoś łatwiej dostać czy ściągałeś z zagranicy?
ODPOWIEDZ