Legendary: A Marvel Deck Building Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mackopl
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2015, 20:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: mackopl »

Dla wszystkich którzy nie kupili jeszcze dodatku Fantastic 4, Upper Deck zapowiedział, że dodruk będzie na jesień
https://www.facebook.com/LegendaryDBG/p ... =3&theater
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

mackopl pisze:Dla wszystkich którzy nie kupili jeszcze dodatku Fantastic 4, Upper Deck zapowiedział, że dodruk będzie na jesień
https://www.facebook.com/LegendaryDBG/p ... =3&theater
Miałem nadzieję, że w końcu to dodrukują i pojawia się szansa, że tak będzie : )
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: arracan »

Skusiłem się i będąc wczoraj na spacerze kupiłem razem z Dark City :3 Za mną juz dwie partyjki solo. Pierwsza na dwie ręce przeciwko Magneto, dzisiaj rano totalnie solo przeciwko Red Skullowi.
No i musze powiedzieć, że jestem wiecej niz zadowolony z zakupu. Nahajpowałem się strasznie i się w ogóle nie zawiodłem. Jest tona klimatu, jest dynamicznie, są moi ulibieni bohaterowie. Czuję że gra szybko wskoczy do mojego TOP3.
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

A ja robię sobie przerwę od tej serii (tzn. kupie Legendary: X-Men żeby mieć tą promo kartę z pierwszego druku, ale raczej samą zawartość zostawię sobie na rozegranie w "przyszłości"), mimo ze nowy dodatek zapowiada się naprawdę fajnie, to jestem już trochę "zmęczony" tą grą, ale w sumie po graniu prawie dzień w dzień przez parę lat, każda gra w końcu wywoła uczucie "przesytu".

Dlatego postanowiłem narazie "odpocząć" od Legendary i wrócić do LCG-ów (a konkretnie sprawdzić nową serię w tym formacie Arkham Horror LCG).
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: arracan »

4 kolejne partie za mną, 3 w dwie osoby i jedna solo. Wszyscy z podstawki pokonani, ledwo udało się pokonac Mr. Sinistra i do tego remis z Mephisto. Wszystko na losowych składach, niemniej zaczynam poznawać bohaterów i już teraz podoba mi się Blade, Jean Grey wydaje się mocna.
Kawał świetnej gry, podejrzewam ze wyprze Dice Masters na jakis czas ;)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

arracan pisze:... Wszystko na losowych składach ...
To ja nie jestem aż tak dobry. Przeważnie sam składam deck (solo) i wtedy udaje mi się wygrać rzutem na taśmę.
Może też inna sprawa, że oprócz FF zebrałem to co wyszło i losowe decki często się nie zgrywają zwłaszcza w solo gdzie jest 3 bohaterów.
Za to przeciwnicy przeważnie łatwo robią ze sobą mocne comba. Chyba tylko raz sobie przeszkadzali jak miałem dodatkowych mastemindów i przy master strike jedni wyrzucali karty z ręki, a ostatni kazał wymienić (już prawie pustą) rękę na nową : )
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

c08mk pisze:
mackopl pisze:Dla wszystkich którzy nie kupili jeszcze dodatku Fantastic 4, Upper Deck zapowiedział, że dodruk będzie na jesień
https://www.facebook.com/LegendaryDBG/p ... =3&theater
Miałem nadzieję, że w końcu to dodrukują i pojawia się szansa, że tak będzie : )
W KOŃCU! Moja kolekcja Legendary będzie bez braków. No i nareszcie będę mógł dokopać Galactusowi :D
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Ardel12 pisze:... Moja kolekcja Legendary będzie bez braków ...
Masz Marvel 3D? Bo jak nie to jeszcze była taka seria wydana w formie kolekcjonerskiej. Postacie Core z alternatywnym artem, chyba Howard the Duck i jeszcze jacyś Villans.
Jak kiedyś wydadzą dla wersję zbiorczą to kupię ale kolekcjonerska jest za droga, ma też karty do innych gier i chyba już tylko z drugiej ręki. W dodatku gdzieś czytałem, że to były boostery czyli losowe karty w paczkach :/
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

c08mk pisze:
Ardel12 pisze:... Moja kolekcja Legendary będzie bez braków ...
Masz Marvel 3D? Bo jak nie to jeszcze była taka seria wydana w formie kolekcjonerskiej. Postacie Core z alternatywnym artem, chyba Howard the Duck i jeszcze jacyś Villans.
Jak kiedyś wydadzą dla wersję zbiorczą to kupię ale kolekcjonerska jest za droga, ma też karty do innych gier i chyba już tylko z drugiej ręki. W dodatku gdzieś czytałem, że to były boostery czyli losowe karty w paczkach :/
No o tym nawet nie słyszałem, ale nie interesuję się tymi samymi kartami tylko z nowymi grafikami. Dodatkowo nie zachęciłeś :D

Btw, jak utrzymujecie swoje kolekcje? W tym momencie posiadam wszystkie dodatki do Marvela oraz podstawkę Villains z dodatkiem. Całość mieści mi sie w pudle od Villains i dużym dodatku do Marvela. Niestey jest to już max, więc kolejny dodatek Z-man będzie wymuszał dodanie kolejnego dużego pudełka od dodatków. Macie jakieś lepsze na to rozwiązanie?
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Porchpeople »

Ardel12 pisze:
c08mk pisze:
Ardel12 pisze:... Moja kolekcja Legendary będzie bez braków ...
Masz Marvel 3D? Bo jak nie to jeszcze była taka seria wydana w formie kolekcjonerskiej. Postacie Core z alternatywnym artem, chyba Howard the Duck i jeszcze jacyś Villans.
Jak kiedyś wydadzą dla wersję zbiorczą to kupię ale kolekcjonerska jest za droga, ma też karty do innych gier i chyba już tylko z drugiej ręki. W dodatku gdzieś czytałem, że to były boostery czyli losowe karty w paczkach :/
No o tym nawet nie słyszałem, ale nie interesuję się tymi samymi kartami tylko z nowymi grafikami. Dodatkowo nie zachęciłeś :D

Btw, jak utrzymujecie swoje kolekcje? W tym momencie posiadam wszystkie dodatki do Marvela oraz podstawkę Villains z dodatkiem. Całość mieści mi sie w pudle od Villains i dużym dodatku do Marvela. Niestey jest to już max, więc kolejny dodatek Z-man będzie wymuszał dodanie kolejnego dużego pudełka od dodatków. Macie jakieś lepsze na to rozwiązanie?
Ale to chyba masz niezakoszulkowane? Ja nie mam pełnej kolekcji- ale całość mam już w dużym pudle podstawki, prawie całe zapełnione pudło Villains i dodatkowo jedno pudło dodatku w całości zapełnione kartami.... ;) Koszulki to ultra pro pro fit.
A pudła podzieliłem tematycznie (w sensie w jednym talie postaci, w drugim "tych złych" + grupy villains + scheme itp, w trzecim....postacie, których na razie nie będę używał, bo są mi nieznane lub mi się po prostu nie podobają ;)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

Zakoszulkowane jak najbardziej. Jedyne karty jakie usunąłem na dzień dobry to plot twisty dla gracza grającego jako mastermind i zwykłych bystanderów z Villains. Reszte mam rozbitą tak, że w dużym pudle od Villains są wszystkie karty nie bahaterów, w dużym pudle od dodatku z kolei wszystkich bohaterów(z wyjątkiem dodatku kapitan ameryka, który tam się nie zmieścił i jest w podstawce). Jedyny ból, to ból podczas wyciągania kary, bo są tak ściśnięte, że wyciągnięcie to kwestia bardzo wprawnych palców.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

Ja trzymam karty w koszulkach Ultra Pro Pro fit i uzywam pudła od podstawki i od dwóch dużych dodatków, w które włożyłem inserty firmy Warbox. Mam wszystko oprócz Noir i F4. Nie mam też Villains z dodatkiem.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Toomek »

Nową grą w serii Legendary będzie Buffy. Ta od wampirów ;). Przynajmniej portfel odetchnie.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

Toomek pisze:Nową grą w serii Legendary będzie Buffy. Ta od wampirów ;). Przynajmniej portfel odetchnie.
Ciekawe czy kiedykolwiek dostaną licencję na Dr. Who. Liczba dodatków, które mogliby wytworzyć na spokojnie dorównałaby serii Marvela. Mechanicznie imho bardziej bym skłaniałbym się wtedy do tych z serii Encouters... ach można pomarzyć :D
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

13thcaesar,
Wlasnie chce wystartować z kampanią z google docs. Jeśli dobrze zrozumialem to wybieram Hero Team i tworzę deck do gry z 6 bohaterow z tejże druźyny. Tam jest wersja 6.0 i 5.0 - jak rozumiem 5.0 jest do Deadpoola włącznie a 6.0 już uwzględnia kolejny dodatek ?

I jeszcze jedno: zakładam, że zaczynam Avengers i giną mi bohaterowie. Co jesli mam mniej niż 6 bohaterów? Tworzę deck z tylu ilu mam ? Czy zastępuję z innych grup, aby dobić do 6ciu ?

Teraz jeśli chodzi o Villain deck - nawet jeśli gram na dwie rece czyli jak na dwoch graczy to biore wszystkich wymienionych Villain i Henchemns ? Co to jest Shield Assult ? Nie widzę czegoś takiego...

Wiem, że to nie wątek z zasadami, ale to nie sa zasady do gry, ale kampania :)

Coś jeszcze powinienem wiedziec ? Jakaś rada na start ?

P.s. Nie mam Marvel Noir na ten moment i Villains z dodatkiem. Na ile muszę to mieć aby grać tą kampanię ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

olsszak pisze:13thcaesar,
Wlasnie chce wystartować z kampanią z google docs. Jeśli dobrze zrozumialem to wybieram Hero Team i tworzę deck do gry z 6 bohaterow z tejże druźyny. Tam jest wersja 6.0 i 5.0 - jak rozumiem 5.0 jest do Deadpoola włącznie a 6.0 już uwzględnia kolejny dodatek ?

I jeszcze jedno: zakładam, że zaczynam Avengers i giną mi bohaterowie. Co jesli mam mniej niż 6 bohaterów? Tworzę deck z tylu ilu mam ? Czy zastępuję z innych grup, aby dobić do 6ciu ?

Teraz jeśli chodzi o Villain deck - nawet jeśli gram na dwie rece czyli jak na dwoch graczy to biore wszystkich wymienionych Villain i Henchemns ? Co to jest Shield Assult ? Nie widzę czegoś takiego...

Wiem, że to nie wątek z zasadami, ale to nie sa zasady do gry, ale kampania :)

Coś jeszcze powinienem wiedziec ? Jakaś rada na start ?

P.s. Nie mam Marvel Noir na ten moment i Villains z dodatkiem. Na ile muszę to mieć aby grać tą kampanię ?
Z tego co widzę to wersja 6.0 uwzględnia dodatek X-Men.

Jeśli masz za mało Bohaterów, to musisz albo ukończyć misje innej grupy, która posiada Bohaterów, których możesz "transferować" do grupy którą masz niekompletny skład - np. jeśli masz niekompletny skład Avengers to możesz wykonać wszystkie misje Spider-Friends, dzięki czemu będziesz mógł zasilić skład Avengers o Moon Knight'a (w tabeli Teamów w rubryce Potential additions (incoming) masz wypisanych Bohaterów których możesz w ten sposób "transferować" do danego Teamu, o ile ukonczyć wszystkiem misje ich "macierzystej" drużyny).

Dodatkowo każda misja ma w rubryce Scheme optional Hero Adds podanych Bohaterów, którzy mogą "gościnie" wystąpić w danej misji (możesz ich wykorzystać w danej drużynie, podczas danej misji, o ile oczywiście wykonałeś wszystkie misje drużyny z której pochodzą).

Masz jeszcze tzw. Free Agents (Old Man Logan, Speedball, Deadpool z podstawki i Arkon, The Magnificent), których możesz od samego początku wykorzystać w dowolnej drużynie, w dowolnych misjach.

Jeśli grasz na dwie ręce to bierzesz tylu Villains/henchmen jakbyś grał na dwóch graczy (tzn. Villain Group 1, Villain Group 2, Henchmen 1).

Assault Squad to Henchmen Group z dodatku Villains. Jeśli nie masz "wymaganych dodatków" to po prostu pomiń daną misję, która wymaga danego Masterminda/Scheme, a w przypadku Villains/Henchmen wybierz po prostu np. z Henchmen Group 2, czy Villains Group 2 lub 3 lub 4 - w zależności których posiadasz.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

z innych zasad kampanii:

* Za każdym razem jak przegrasz misję to za karę musisz dodać do startowych Talii graczy po jednej karcie Wound (ale tylko dla danego Teamu).

* Jeśli pokonasz wszystkie misje jakiegoś Masterminda, to w nagrodę możesz dodać do startowych talii graczy jedną kartę Marii Hill. Możesz też zrezygnować z Marii Hill i w zamian usunąć jedną kartę Wound (jeśli jakąś otrzymałeś za przegraną misję) - r,ównież dotyczy tylko danego Teamu).

Masz swobodę w przeskakiwaniu od Teamu do Teamu (np. grasz Avengers, i powiedzmy wykonałeś wszystkie misje z Red Skullem, możesz teraz kontynuować misje Avengers (przeciwko Hyperionowi) lub zacząć sobie misje np. X-Men). Możesz tak "skakać" nawet po wykonaniu jednej misji - czasem jest dobrze np. wykonać kilka misji jednym Teamem, a jak się "nadziejesz" na mocniejszego Masterminda, przeskoczyć do innego Teamu, aby wykonać wszystkie jego misje i odblokować sobie jakiegoś Bohatera, który będzie przydatny podczas starcia z danym Mastermindem.

Zacznij sobie od misji Spider-Friends (są najłatwiejsze), potem X-Men lub X-Force.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

A i jeszcze jak pokonasz jakiegoś Masterminda (tzn. wszystkie jego misje) to w nagrodę możesz dodatkowo przywrócić do gry jednego z pokonanych Bohaterów, nie musi on pochodzić z danej drużyny (np. zginął ci Thor w misji Avengers, przeskoczyłeś do misji Spider-Friends i wykonałeś wszystkie misje przeciwko Mysterio, to w nagrodę możesz przywrócić Thora z powrotem do drużyny Avengers). W ten sposób możesz z powrotem uzupełnić braki w składzie drużyny - przywracając poległych Bohaterów.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

Dzięki za odpowiedzi :) To zaczynam od Spider-friends:) ostatnia wątpliwość to w końcu ilu bohaterów biorę ? 6 czy zgodnie z zasadami (zasadami wynikającymi z oficjalnych zasad) na dwóch graczy 5 ?

Chyba, że coś mieszam:
Hero Teams:
Most Heroes have been assigned to a Hero team.
"These teams can be seen on the ""Team Roster"" tab."
Feel free to substitute heroes with alternate versions or different heroes entirely. A Hero Team should start the campaign with 6 members if at all possible.
Some hero teams have multiple rows (Avengers & X-Men). You may only use the first row of heroes for that hero team until that row has less than 5 playable heroes. Once that row has less than 5, you may add in the next row of heroes to build the Hero Deck from including any heroes still available from the first row in the deck if you wish. Once the 2nd row has less than 5 heroes, you may add the 3rd row and so on...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Ja grałem zgodnie z zasadami - czyli normalnie 5.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Toomek »

Rozgrywanie kampanii ma sens w trybie solo (nienawidzę grać na >1 rąk, zwłaszcza w deckbuildery), czy lepiej jednak na dwie ręce? Chodzi mi głównie o przyzwoity poziom trudności ;)
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

Toomek pisze:Rozgrywanie kampanii ma sens w trybie solo (nienawidzę grać na >1 rąk, zwłaszcza w deckbuildery), czy lepiej jednak na dwie ręce? Chodzi mi głównie o przyzwoity poziom trudności ;)
Ja grałem solo według jakichś zasad z bgg (golden solo ruleset), ale poczytałem i uznalem, że granie na dwie ręce ma więcej sensu :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

Czy ktoś wie czy pudełko Legendary Villains jest takie same jak Legendary Marvel?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: adikom5777 »

Nie jest. Marvel jest kwadratowy a Villains prostokątny
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

Czy w tej kampanii bgg jak wybieram x-Men (według tego roostera do Deadpoola włącznie) to wybieram z obojętnie ktorego rzędu (są dwa)? :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ