Legendary: A Marvel Deck Building Game

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gromb »

Kadry z filmu? Po tylu ilustrowanych częściach. Bardzo zły pomysł.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

c08mk pisze:Z info, które się pojawło wynika, że nowe rozszerzenie Spidermana będzie miało kadry z filmu zamiast, jak dotychczas, komiksowych grafik. : /
Możesz dać link do info? może warto gdzies napisać swoje zdanie :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Forum boardgamegeek. Na stronie upperdeck nawet nie szukam info, bo jest nieczytelna.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Pierwsze info o nowym Spider-dodatku.

Keywordy są fajne, karty wyglądają ... niestety. W mojej kolekcji ten dodatek będzie wykorzystany tylko w ostateczności i tylko w dekach Spider tematycznych.
Porchpeople
Posty: 302
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Porchpeople »

Karty wyglądają ohydnie. Dziwne- bo graficznie powinni jednak być konsekwentni, a tu taki babol...
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gromb »

I tak właśnie moja przygoda z Legendary Marvel dobiegła końca. Nie wiem, czy starczy mi samozaparcia, by kupić karty ze zdjęciami bohaterów. Zaburza to całą serię. Chyba, że to taki "ślepak" i chcą sprawdzić, jak zareaguje rynek. koszty też pewnie niższe.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

Gromb pisze:I tak właśnie moja przygoda z Legendary Marvel dobiegła końca. Nie wiem, czy starczy mi samozaparcia, by kupić karty ze zdjęciami bohaterów. Zaburza to całą serię. Chyba, że to taki "ślepak" i chcą sprawdzić, jak zareaguje rynek. koszty też pewnie niższe.
Tylko nawet jak koszty niższe to co najwyżej ich marzą się powiększy, a nie cena, którą widzimy :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Gromb pisze:I tak właśnie moja przygoda z Legendary Marvel dobiegła końca.
Nie dramatyzuj :) Jak nie kupisz jednego dodatku, to nie "dobiegła końca". Po prostu akurat w tym momencie, robicie sobie przerwę od siebie. Wiesz, żeby chwilę pospotykać się z innymi grami, czy coś. :)
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

... a ja tymczasem skończyłem robić inserty : )
Spoiler:
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 415
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 76 times
Been thanked: 471 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: crazygandalf »

Dużo tych pudełek. Jak idziesz gdzieś zagrać zabierasz wszystkie? :D
Ja zmieściłem wszystko w dwóch pudłach - z podstawki i z jednego dużego dodatku. Jest jeszcze 3 pudło na Villainsów z dodatkiem, ale tam sporo powietrza.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

crazygandalf pisze:Dużo tych pudełek. Jak idziesz gdzieś zagrać zabierasz wszystkie? :D
Ja zmieściłem wszystko w dwóch pudłach - z podstawki i z jednego dużego dodatku. Jest jeszcze 3 pudło na Villainsów z dodatkiem, ale tam sporo powietrza.
Też widzę, że jest duzo powietrza, ale ja używając insertow warbox mam to w pudełkach od podstawki, Villains i 3 duzych dodatkow. I mam tam jeszcze miejsce :). Dopoki nie mialem Villains i x-Men mieściłem sie w podstawka plus 2 duze dodatki
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gromb »

Separatorki dla bohaterów i całej reszty mamy te same :) poza tym legendarnie to wygląda!
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Nie wyrzucam pudełek stąd staram się je zagospodarować. Przy takim układzie łatwo wszystko znaleźć i ewentualnie przemieścić gdy pojawia się nowa zawartość. "Powietrze" też jest do zagospodarowania gdyby zabrakło miejsca, np. X-Men są w jednym pudełku i gdyby jeszcze ich trochę doszło to na środku dorobię przegródkę.
Warboxów itp. nie kupuję bo 99% z nich nie jest kompatybilne z koszulkami FFG. Jak idę gdzieś grać to w domu składam 1-2 zestawy i nie noszę wszystkiego, podobnie zresztą tak robię w innych dużych rozbudowanych grach.
Gromb pisze:Separatorki dla bohaterów i całej reszty mamy te same :) poza tym legendarnie to wygląda!
Sam robiłeś? Moje home made i nigdzie nie udostępniałem. Może są gdzieś podobne do ściągnięcia?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

c08mk pisze:Nie wyrzucam pudełek stąd staram się je zagospodarować. Przy takim układzie łatwo wszystko znaleźć i ewentualnie przemieścić gdy pojawia się nowa zawartość. "Powietrze" też jest do zagospodarowania gdyby zabrakło miejsca, np. X-Men są w jednym pudełku i gdyby jeszcze ich trochę doszło to na środku dorobię przegródkę.
Warboxów itp. nie kupuję bo 99% z nich nie jest kompatybilne z koszulkami FFG. Jak idę gdzieś grać to w domu składam 1-2 zestawy i nie noszę wszystkiego, podobnie zresztą tak robię w innych dużych rozbudowanych grach.
Gromb pisze:Separatorki dla bohaterów i całej reszty mamy te same :) poza tym legendarnie to wygląda!
Sam robiłeś? Moje home made i nigdzie nie udostępniałem. Może są gdzieś podobne do ściągnięcia?
Ja też nie wyrzucam, po prostu z punktu widzenie rozgrywki łatwiej z mniejszą ilością pudełek. Szczegolnie jak na wyjazd biore :) ja używam ultra pro pro fit, ale nie wiem czemu jest problem z FFG w Warbox, bo ultra pro grube wchodziły bez problemu.

Separatory zmyliły Gromba, bo ja mam podobne, ale z bgg i pewnie te miał na myśli.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gromb »

Tak. Mam z BGG i widzę że mamy to samo. Przy okazji, polecam je wszystkim. Świetna robota i super wyglądają w pudle. Warboxow nie robię bo potrzebne mi miejsce na male dodatki, a po włożeniu w koszulki (ultra pro) przestrzeń mocno się kurczy. Ultra są lepiej dopasowane rozmiarowo od FFG.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Fegat
Posty: 838
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Fegat »

Ja mam takie z bgg ;)

klik


klik
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2017, 14:21 przez Fegat, łącznie zmieniany 1 raz.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

olsszak pisze:Ja też nie wyrzucam, po prostu z punktu widzenie rozgrywki łatwiej z mniejszą ilością pudełek. Szczegolnie jak na wyjazd biore :) ja używam ultra pro pro fit, ale nie wiem czemu jest problem z FFG w Warbox, bo ultra pro grube wchodziły bez problemu.
To u mnie granie przede wszystkim w domu, a jak jadę do znajomego to tak jak pisałem setup też przygotowuję w domu.
Koszulki FFG mają to do siebie, że rzadko kiedy pasują do insertów. Przykładowo inserty z dużych dodatków mam zrobione "pionowo". Jeden rząd kart - powietrze - i jeden rząd kart. W poziomie dwa rzędy zmieściłyby się ale tylko z bardzo cienką ścianką na środku i bez ścianek bocznych.
olsszak pisze:Separatory zmyliły Gromba, bo ja mam podobne, ale z bgg i pewnie te miał na myśli.
Nie ufam obcym. : P Ktoś kiedyś powie "sorry, gra mi się znudziła" albo "nie kupię Spidemana bo ma screenshoty" i nie zrobię separatorów.
Za to przy samoróbkach mogę umieścić info które uważam za ważne. Np. "pierce" u X-Menów, na zdjęciu akurat u Legiona jest widoczna ikonka.
Gromb pisze:Ultra są lepiej dopasowane rozmiarowo od FFG.
Akurat w przypadku FFG "niedopasowanie" jest na plus. Są sztywne więc to nie przeszkadza. Nadmiar od góry chroni brzeg karty. Reszta nadmiaru chroni kartę np. podczas upadku dobrze amortyzując. Wielkość koszulek FFG to chyba jedyna wada : /
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Kolejny zestaw Legendary Organized Play Kit #2:
Spoiler:
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

13thcaesar pisze:Kolejny zestaw Legendary Organized Play Kit #2:
Spoiler:

Myślisz, że tak będą szli z kolejnymi dodatkami ? Czyli w sumie jak ktoś lubi zbierać maty?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

olsszak pisze:
13thcaesar pisze:Kolejny zestaw Legendary Organized Play Kit #2:
Spoiler:

Myślisz, że tak będą szli z kolejnymi dodatkami ? Czyli w sumie jak ktoś lubi zbierać maty?
Z tego co wspominali przy pierwszym Legendary Organized Play Kit, wychodzi na to że, prawdopodobnie co roku będzie wychodził taki zestaw bazujący na konkretnym Scheme z konkretnego dodatku. Nie wiem czy będą bazować tylko na dużych dodatkach, czy uwzględnią również te mniejsze, ale będą wydawać co rok taki zestawik, więc takich mat może uzbierać się niezła kolekcja (w sumie np. w takich grach z linii Lcg to już norma ;) )

Szkoda tylko, że zdobycie takiego zestawiku jest strasznie trudne - a chętnie zamieniłbym już tą "startą" planszę z podstawki na jakąś matę (a ta zaprezentowana w tym Legendary Organized Play Kit #2 bardziej mi się podoba niż ta pierwsza).
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

Ja sie zastanawiam na ile majac pierwszy zestaw polować na kolejny, w sumie tylko dla maty :) Pierwsza jest świetna i wywaliłem z pudełka z grą oryginalną planszę ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Mam czarne maty Ultimate Guard. Pasują do każdej gry i każdego klimatu. Praktycznie to właśnie grafika na kartach buduje klimat, a nie sama mata.
W Legendary trzeba pamiętać gdzie jest Sewers, Bank itd ale to raczej nie jest problem.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

c08mk pisze:Mam czarne maty Ultimate Guard. Pasują do każdej gry i każdego klimatu. Praktycznie to właśnie grafika na kartach buduje klimat, a nie sama mata.
W Legendary trzeba pamiętać gdzie jest Sewers, Bank itd ale to raczej nie jest problem.
Wiesz, co kto lubi. O gustach chyba nie ma co dyskutować. Mi się bardzo podoba mata z pierwszego KITu i nie chciałbym grać na zwykłej czarnej albo na oryginalnej planszy.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

olsszak pisze:Wiesz, co kto lubi. O gustach chyba nie ma co dyskutować. Mi się bardzo podoba mata z pierwszego KITu i nie chciałbym grać na zwykłej czarnej albo na oryginalnej planszy.
Mi też się podobają oficjalne maty ale ...
olsszak pisze:Czyli w sumie jak ktoś lubi zbierać maty?
... zbieranie mat do każdej gry z każdego eventu jest nie dla mnie. W tym, chyba jedynym, przypadku przeważył u mnie zdrowy rozsądek.
ODPOWIEDZ