Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Dr_Kecaj »

Destiny to nie tylko nowy film.
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Figas »

Dokładnie, do tego LCG będzie niedługo problem ze znalezieniem graczy. W Desa ludzie już ładnie cisną. No i już teraz przeważają tam postacie ze starszych filmów.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: aryss »

Jeśli masz kogoś do gry ( w domu/znajomi) to SW LCG moze dac wieleset godzin zabawy duzo nizszym kosztem niz Destiny. Ja sam niestety sprzedac kolekcje musialem z racji iz chetnych do gry nie znalazlem, a w Desta juz sie znajomi przekonali dlatego kolekcja poszla na sprzedaz.
A co do zakupu:
Imo podstawa to 2x Podstawka +2x pierwszy Deluxe ( masz wtedy mozliwosc skladania dowolnie z kazdej z 6 frakcji).
Pierwsze 2 cykle sa w miare generyczne ( 1 nastawiony filmowo na V epizod (Hoth) , drugi obraca sie wokol tematow Jedi ) i powinny na start Ci spasowac. Dwa nastepne pelne wprowadzaja nowe mechaniki ( Piloci w trzecim cyklu, misje w 4) ale nie sa to jakos az tak wybitne mechaniki by gra bez nich byla duzo slabsza. Co do Deluxow to ten z multiplayerem teoretycznie mozesz sobie odpuscic a kazdy z pozostalej trojki boostuje 2 wybrane frakcje, szczegolnie imo jest to widoczne w przypadku marynarki imperialnej. Najnoszy cykl ma juz postacie z Rebelsow ( nie wiem jak do tego wytworu Disneya podchodzisz, dla mnie osobiscie Rebels jest duzo lepsze niz VII epizod ale wiem ze czesc osob uwaza odwrotnie)



//prywata, z racji iz druga czesc mojej kolekcji juz znalazla nabywce mam na sprzedaz 2 CS 2 cykle i kilka deluxow a noz bedziesz zainteresowany to mozemy ponegocjowac :D
Awatar użytkownika
xbor
Posty: 244
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Star Wars LCG

Post autor: xbor »

aryss pisze:Jeśli masz kogoś do gry ( w domu/znajomi) to SW LCG moze dac wieleset godzin zabawy duzo nizszym kosztem niz Destiny. Ja sam niestety sprzedac kolekcje musialem z racji iz chetnych do gry nie znalazlem, a w Desta juz sie znajomi przekonali dlatego kolekcja poszla na sprzedaz.
A co do zakupu:
Imo podstawa to 2x Podstawka +2x pierwszy Deluxe ( masz wtedy mozliwosc skladania dowolnie z kazdej z 6 frakcji).
Pierwsze 2 cykle sa w miare generyczne ( 1 nastawiony filmowo na V epizod (Hoth) , drugi obraca sie wokol tematow Jedi ) i powinny na start Ci spasowac. Dwa nastepne pelne wprowadzaja nowe mechaniki ( Piloci w trzecim cyklu, misje w 4) ale nie sa to jakos az tak wybitne mechaniki by gra bez nich byla duzo slabsza. Co do Deluxow to ten z multiplayerem teoretycznie mozesz sobie odpuscic a kazdy z pozostalej trojki boostuje 2 wybrane frakcje, szczegolnie imo jest to widoczne w przypadku marynarki imperialnej. Najnoszy cykl ma juz postacie z Rebelsow ( nie wiem jak do tego wytworu Disneya podchodzisz, dla mnie osobiscie Rebels jest duzo lepsze niz VII epizod ale wiem ze czesc osob uwaza odwrotnie)



//prywata, z racji iz druga czesc mojej kolekcji juz znalazla nabywce mam na sprzedaz 2 CS 2 cykle i kilka deluxow a noz bedziesz zainteresowany to mozemy ponegocjowac :D
Destiny trochę się boję ze względu na losowość kostek i chyba jednak bardziej lajtowa jest tam rozgrywka niż w LCG ale to nie tym temat, pewnie jeszcze poczytam o destiny. Zresztą LCG miałem parę lat temu i mi się podobało, planowałem turniejowe granie ale czasu nie miałem więc teraz tylko do domowego grania.
Rebelsi bajka ale nawet można na to z przyjemnością popatrzeć, nowy epizod to dla mnie strasznie słabe gunwo, w kinie zasnąłem, mało moim zdaniem miał wspólnego z SW poza nazwą.
Żeby wchodziły nowe mechaniki trzeba upować konkretne deluxe czy konkretne "force packi"?
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: aryss »

No dla mnie Destiny az tak losowe nie jest jak sie wydawalo przed zagraniem, a co do roznic w porownaniu do SW LCG to w SW LCG duzo mniej jest interakcji. W destiny po kazdej akcji itd zagrywa cos przeciwnik, w LCG masz mimo wszystk oture gracza A a potme ture gracza B. Co spokojnego kmininia w zaciszu domowym LCG moze byc dalej lepszym wyborem, turniejowo Destiny imo duzo lepsza ( pomijajac popularnosc i model wydawniczy). Ale bedac szczerym, jesli mialbym chociaz 3-4 osoby znajome ktore dalej twardo w lcg by cisnely to pewnie bym na destiny nie spojrzal

Co do force packow i mechanik z grubsza tak, ogolnie to co zauwazylem ze ffg te mechaniki wydawala glownie w obszarze 1 cyklu i potem zostawiala je troche na uboczu ( misje sa tylko w Endorze, piloci wrocili w Opposition dopiero ) . Przy czym nie jest to zadna mechanika wywracajaca calkowicie model rozgrywki, Piloci to tak naprawde inny rodzaj dodatkow a misje to sa po prostu objectivy ktore atakujesz by dostac jakis pozytywny efekt. Wiekszy zysk ma sie z zwiekszajacej sie puli kart nizli stricte tych mechanik.
Jeszcze 1 kwestia, Twoj przeciwnik(cy) będzie podzielac zajawke do gry ? Bo mimo wszystko jesli bedziesz jedyna osoba ktora cos bedzie czytac wiecej/skladac decki to szybko sie znudzicie.
Ziomalek78
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2016, 08:53

Re: Star Wars LCG

Post autor: Ziomalek78 »

Plotki o rychłej śmierci gry wydają się być jednak przesadzone, co bardzo mnie cieszy. Kolejny cykl dodatków właśnie został zapowiedziany - zapowiada się interesująco. Jeśli będzie się składał, tak jak dotychczasowe cykle, z 6 dodatków, oraz częstotliwość wydawania będzie podobna - pula kart będzie rosła co najmniej do końca roku. No i pojawiają się karty z postaciami z Rogue one, co dla niektórych może być dodatkową atrakcją. W mojej ocenie gra obecnie jest w świetnej formie - jeśli chodzi o pulę kart i możliwości budowania talii, dostępne mechaniki - choć popularność SW Destiny jest zapewne wyzwaniem...

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... necessity/
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: kempy »

Ziomalek78 pisze:W mojej ocenie gra obecnie jest w świetnej formie...
Do grania w domu może i tak. Ale jak ktoś chce coś podziubać turniejowo to chyba powinien poszukać sobie innej alternatywy.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Ziomalek78
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2016, 08:53

Re: Star Wars LCG

Post autor: Ziomalek78 »

kempy pisze:
Ziomalek78 pisze:W mojej ocenie gra obecnie jest w świetnej formie...
Do grania w domu może i tak. Ale jak ktoś chce coś podziubać turniejowo to chyba powinien poszukać sobie innej alternatywy.
Z tym trzeba się zgodzić. Choć dla mnie to akurat nie ma żadnego znaczenia, to dla wielu graczy istnienie sceny turniejowej jest pewnie warunkiem koniecznym, aby w ogóle rozważać zaangażowanie się w daną karciankę. W ogóle upadek popularności tej gry jest dla mnie stale zagadką.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

Ziomalek78 pisze:
kempy pisze:
Ziomalek78 pisze:W mojej ocenie gra obecnie jest w świetnej formie...
Do grania w domu może i tak. Ale jak ktoś chce coś podziubać turniejowo to chyba powinien poszukać sobie innej alternatywy.
Z tym trzeba się zgodzić. Choć dla mnie to akurat nie ma żadnego znaczenia, to dla wielu graczy istnienie sceny turniejowej jest pewnie warunkiem koniecznym, aby w ogóle rozważać zaangażowanie się w daną karciankę. W ogóle upadek popularności tej gry jest dla mnie stale zagadką.
podpowiem: G A _ A _ _ A hehe
spitamenes777
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:22

Re: Star Wars LCG

Post autor: spitamenes777 »

Witam trafiłem na to forum przypadkowo,wcześniej zaglądało się na forum sw sztab.
Star Wars lcg to na prawdę bardzo dobra gra może nie wybitna jak AN,ale na wysokim poziomie.
Najfajniejsze są bardzo klimatyczne grafiki,dynamika w porównaniu do takiego Agota(w sw grasz dwie rozgrywki w czasie jednej Agota),wysoki przesiew talii(bo dobieramy do rezerwy więc często i gęsto walczyny),specyficzny deckbuilding.A gra upadła bo po prostu ffg trzepie tytuł za tytułem w klinatach sw.Prawda jest taka że teraz destiny ma swoje 5 minut ,ale za 2lata już będzie upadał.Wszystko zależy od graczy,prawda jest taka że fani ,,mody na sukces"(gry o tron)przetrwają a reszta rozpieszchnie się w domowych zaciszach.
A na koniec były polski wydawca SW lcg wyprzedaje małe i duże didatki z początku serii za śmieszne pieniądźe.
A czy w okolicach Bielska Białej gra ktoś jeszcze nawet domowo?Pozdrawiam
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Star Wars LCG

Post autor: DREADNOUGHT2 »

spitamenes777 pisze:Wszystko zależy od graczy,prawda jest taka że fani ,,mody na sukces"(gry o tron)przetrwają a reszta rozpieszchnie się w domowych zaciszach.
A na koniec były polski wydawca SW lcg wyprzedaje małe i duże didatki z początku serii za śmieszne pieniądźe.
GoT 2 LCG też traci na popularności i wcale nie jest powiedziane, że przetrwa kolejne dwa lata. Ja nawet nie byłbym, pewny ANR czy na pewno da radę. W modelu LCG zawsze dany tytuł jest najpopularniejszy tuż po premierze.

Nie powiedziałbym, że są to śmieszne pieniądze. Owszem 9zł za mały dodatek to jest tanio. Ale naturalne jest LCG z czasem dość szybko traci na wartości, a jak zamkną to już w ogóle mało kto to chce. Więc po prostu cena 50zł za mały dodatek jest mocno zawyżona - przez to, że ma on tylko 60 kart. Jakby wydawali duży dodatek raz na 3 miesiące byłoby dużo taniej.
spitamenes777
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:22

Re: Star Wars LCG

Post autor: spitamenes777 »

Witam tak w sumie zgadzam się z tym że lcg z czasem traci popularność i znika
Inna sprawa że jak dla mnie wydawanie małych dodatków co miesiąc to duże obciążenie dla portfela(przynajmniej w Pl).
A te ceny idą coraz bardziej w górę już teraz małe dodatki kosztują nie 40-45 zł a 50-63,jest to zdecydowanie przesada.
Wiadomo płaci się za jakość(ilustracje kart wykonują na prawdę dobrzy artyści) ,ale może to właśnie powód małej popularności lcg.Tak na prawdę tylko magic istnieje z dużą sceną graczy w Polsce ale dla mnie jest to nie zrozumiałe jak gra takim słabym klimatem wciąga kolejnych nałogowców :).Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Muad'Dib »

spitamenes777 pisze:Witam tak w sumie zgadzam się z tym że lcg z czasem traci popularność i znika
Inna sprawa że jak dla mnie wydawanie małych dodatków co miesiąc to duże obciążenie dla portfela(przynajmniej w Pl).
A te ceny idą coraz bardziej w górę już teraz małe dodatki kosztują nie 40-45 zł a 50-63,jest to zdecydowanie przesada.
Wiadomo płaci się za jakość(ilustracje kart wykonują na prawdę dobrzy artyści) ,ale może to właśnie powód małej popularności lcg.Tak na prawdę tylko magic istnieje z dużą sceną graczy w Polsce ale dla mnie jest to nie zrozumiałe jak gra takim słabym klimatem wciąga kolejnych nałogowców :).Pozdrawiam

Myślę, że w przypadku Magica to efekt kuli śniegowej trwającej od jakiś 25 lat? Natomiast rosnące ceny dodatków to efekt kursu dolara, po amerykańsku jest ona wciąż ta sama.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Star Wars LCG

Post autor: DREADNOUGHT2 »

spitamenes777 pisze:Tak na prawdę tylko magic istnieje z dużą sceną graczy w Polsce ale dla mnie jest to nie zrozumiałe jak gra takim słabym klimatem wciąga kolejnych nałogowców :).Pozdrawiam
Uniwersum jest bardzo rozbudowane, niektóre plane'y kipią klimatem ! Pograj to zobaczysz.
Zwłaszcza w formaty dla zaawansowanych np. Commander.

Karty też w miarę jako tako trzymają wartość bo jest popyt. Niektóre nawet drożeją.
Na magicu się mniej pieniędzy traci niż na LCG bo więcej się odzyskuje. Co nie znaczy, że magic jest dobra inwestycją pieniężną. Po prostu LCG jest gorszą.
spitamenes777
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:22

Re: Star Wars LCG

Post autor: spitamenes777 »

Witam ponownie na ,,klinatycznego "magica się nie skuszę,ale msm pytanie grał ktoś w ashes lub mage wars jak na tle gier lcg wypadają obie(z tego co patrzyłem na ytubie pojedynki w ashes są dość wyrównane).
Jak te dwa tytuły mahą się do najlepszej karcianki czyli do netrunnera?pozdrawiam.
Michajlo
Posty: 38
Rejestracja: 16 kwie 2016, 20:01

Re: Star Wars LCG

Post autor: Michajlo »

Ja grałem w Mage Warsa, pojedynki również potrafią być emocjonujące i wyrównane ale zależy to od stopnia zaawansowania graczy i znajomośći kart z danych szkół magii oraz od samego etapu konstrukcji spellbooka, ponieważ można grę przegrać już wtedy. Sama podstawka szybko ci się znudzi ale dodatki plus druga podstawka ewentualnie spell packi z kartami z podstawki dostarczą solidnego bólu głowy na etapie wyboru maga oraz konstrukcji jego spellbooka. Ja zawsze dobrze się bawie grając w Mage Wars oraz składając spellbooki i grę polecam szczególnie że nie jest droga patrząc na inne LCG. Szkoda że u nas jest także mało popularna i głównie gram w nią jedynie w domu. Niestety w Ashes oraz Netrunnera nie grałem więc nie mam jak porównać Mage Wars do tych gier.
apolinary
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2017, 22:00

Re: Star Wars LCG

Post autor: apolinary »

Tak przy okazji, w lekkiej desperacji, spytam – moze komus zalega na polce podstawka SW LCG PL? Mam wszystkie polskie dodatki. Brakuje mi tylko podstawki. :)))
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: RUNner »

Teraz ciężko nabyć podstawkę, bo tanie dodatki podniosły cenę coresetu na rynku wtórnym. Ciekawe czy da się sensownie zagrać samymi dodatkami?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Hiu »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... f-power-1/

"...Promise of Power marks the completion of Star Wars: The Card Game."
Spoiler:
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: kempy »

Wzorem Conquesta zaczyna zawiązywać się grupa, które chce kontynuować grę fanowskim materiałem. Więcej szczegółow tutaj: http://www.cardgamedb.com/forums/index. ... l-rebuild/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
ttrotyl
Posty: 23
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:04

Re: Star Wars LCG

Post autor: ttrotyl »

Czy jest jakiś mod, a może jakieś oficjalne rozszerzenie, które daje możliwość grania w trybie jednoosobowym?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Sarseth »

ttrotyl pisze:Czy jest jakiś mod, a może jakieś oficjalne rozszerzenie, które daje możliwość grania w trybie jednoosobowym?
Najwięcej plusowany plik na bgg:
https://boardgamegeek.com/filepage/9429 ... r-wars-lcg - ale nic nie wiem o tym
Swoją drogą dziś to szukałem też :D Ale jeszcze nigdy nie grałem w tę grę, tak z ciekawości patrzyłem czy w jakiegoś 3ciego LCGa wchodzić, a że SW lubię.. tylko chyba wolałbym pełnoprawnego coopa.
Rebel 6% (trójmiasto)
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Star Wars LCG

Post autor: DEATHLOK »

Sarseth pisze:Ale jeszcze nigdy nie grałem w tę grę, tak z ciekawości patrzyłem czy w jakiegoś 3ciego LCGa wchodzić, a że SW lubię.. tylko chyba wolałbym pełnoprawnego coopa.
Tylko SW ma tą gigantyczną przewagę, że można go już kupić po taniości. Można zaryzykować stwierdzenie, że nawet sprzedawcy robisz przysługe kupując to bo inaczej się nie pozbędzie martwego tytułu LCG.

Nie można tego powiedzieć o kooperacyjnych Władcy czy Arkhamie, trzymaja cenę i tak pewnie będzie do samego zamknięcia. Władcę to nawet jak zamkną to pewnie niewiele stanieje.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: KrzysiekL »

DEATHLOK pisze:
Sarseth pisze:Ale jeszcze nigdy nie grałem w tę grę, tak z ciekawości patrzyłem czy w jakiegoś 3ciego LCGa wchodzić, a że SW lubię.. tylko chyba wolałbym pełnoprawnego coopa.
Tylko SW ma tą gigantyczną przewagę, że można go już kupić po taniości. Można zaryzykować stwierdzenie, że nawet sprzedawcy robisz przysługe kupując to bo inaczej się nie pozbędzie martwego tytułu LCG.

Nie można tego powiedzieć o kooperacyjnych Władcy czy Arkhamie, trzymaja cenę i tak pewnie będzie do samego zamknięcia. Władcę to nawet jak zamkną to pewnie niewiele stanieje.
Podstawkę po taniości? Gdzie?
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Star Wars LCG

Post autor: DEATHLOK »

Od jakiegoś posiadacza, żeby sprzedac dodatki będzie tez musiał sprzedać podstawki. Można mu nawet powiedzieć nikt inny tego przecież nie kupi. Kto inny byłby zainteresowany podczas gdy jest przecież następca w postaci SW Destiny, o niebo bardziej popularny niż LCG.
Akurat SW LCG się nie interesowałem bo gra poza świetnymi ilustracjami była dla mnie słaba (miałem może podstawke i pierwszy cykl). Ale myślę, że zasada wartości LCG "z czasem coraz taniej, a po zamknięciu za 1/3 ceny"* obowiązuje również w tym wypadku.


* nie dotyczy ona Władcy Pierscieni i zakładam, że również Arkham ze względu na jego solo charakter
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
ODPOWIEDZ