Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

Spoiler setu Imperial Navy. Źródło:

http://teamcovenant.com/blog/2015/10/19 ... ign=buffer


Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: RUNner »

Ufff, przebrnąłem przez cały wątek ale nadal nie wiem czy warto zapoznać się z tym systemem. Instrukcję przeczytałem 2 razy i podoba mi się mechanika, ale i tak wszystko wyjdzie w praktyce. Klimat na kartach jest ogromny, choć nie jestem jakimś mega fanem Star Wars, bardzo mi się podobają ilustracje. Interesuje mnie wersja polska, bo będę grał z laikami gier lcg i bariera językowa nie jest mile widziana. Mam kilka pytań:
- czy faktycznie drugi ZP wprowadza dużo więcej do jakości rozgrywki?
- czy wersja polska ma sporo błędów na kartach?
- jak wygląda rozgrywka pod kątem mechanizmu "kuli śnieżnej"? Istnieje ten problem?
- regrywalność na 1-2 ZP?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Star Wars LCG

Post autor: Jolly_Roger »

Ja mało grałem w karcianki, zdecydowanie wolę klasyczne planszówki. W SW wszedłem trudniej niż w Warhammera Inwazję. Moim zdaniem jest mniej intuicyjna i trzeba się przyzwyczaić do grania w nią. Grałem na 1 podstawce i było ok. Chociaż Sithowie wyglądają na najmocniejszych, a Marynarka Imperium słabo wypada. Teraz mam wszystkie duże dodatki pl i zobaczę co i jak. Klimatycznie bardzo mi odpowiada, jest przyjemność z gry, grafiki super.
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: gocho »

Ufff, przebrnąłem przez cały wątek ale nadal nie wiem czy warto zapoznać się z tym systemem.
Fanowi Władcy odpowiem w ten sposób
pograć można, ale na dłuższą metę odradzam. Wiem, że będę z chęcią wracał do Władcy LCG co kwartał. Kompletnie nie czuję takiej chęci do Star Warsa. Ograłem podstawkę, 2 duże dodatki i z 5 małych.
-Jeśli chcesz mieć grę przerywnik - odskocznik, to jedna podstawka wystarczy,
-jakoś nie analizowałem różnic w stosunku do angielskiej wersji,
-kula śnieżna może się zdarzyć, ale najczęściej występuje nagłe przełamanie , odwrócenie tego kto jest silniejszy,
-regrywalność moim zdaniem spora (jednak nie inwestuj zbyt wiele naraz - bo ile byś nie kupił ten system może się znudzić dużo szybciej od Władcy).
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: RUNner »

W drodze do mnie jest ZP i Krawędź Ciemności. I to na początek powinno wystarczyć, najwyżej można rozbudować kolekcję w przyszłości. Zależy mi właśnie na tym żeby SW było taką odskocznią od kooperacji, ale nie tak złożoną jak Netrunner. Próg wejścia nie może być w tym przypadku zbyt wysoki. Atutem też jest uproszczony sposób budowy talii, który po katowaniu WP wydaje mi się bardzo przystępny dla nowych graczy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Star Wars LCG

Post autor: Jolly_Roger »

Bardzo dobrze zrobiłeś. Zdecydowanie gra warta pogrania i ten zestawik da ci dużo zabawy.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

Masz jak w banku dziesiątki bardzo fajnych partii. Pamiętaj tylko, by uzupełnić każdą z talii podstawowych o sety z dodatku.
jimmyyy8
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2015, 14:27

Re: Star Wars LCG

Post autor: jimmyyy8 »

Czy mógłby mi ktoś podać numery objectivów sugerowanych talii dla Szumowin i Nikczemników (były podane na ulotce dołączonej do Krawędzi Ciemności)?

Mam Zestaw Podstawowy i dodatek Krawędź Ciemności, ale instrukcje się gdzieś zawieruszyły, karty wymieszały i koniec końców nie wiem jak złożyć te 6 podstawowych talii by były zbalansowane. Chodzi tu oczywiście o to które zestawy neutralne użyć w jakiej talii.
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

Top 4.1 | Star Wars LCG | FFG Worlds 2015 | David Tietze – Zach Bunn

http://teamcovenant.com/blog/video/top- ... ign=buffer

POLECAM OBEJRZEC TYM KTORZY SA CIEKAWI GRY ;-)
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

Witam

Dla tych co szukają alternatywnych trybów rozgrywki w SW LCG mam kolejną propozycję po vehicles & droids - znany z magica tzw DRAFT.

PO CO? glownie z 2 powodow, pierwszy to aby pograc setami, ktore nigdy nie byly w talii bo zbyt slabo wypadaly przy Imperatorze czy Yodzie... a drugi jest taki ze do drafta tylko 1 osoba musi miec karty.

JAK? jest kilka opcji jak to zrobic, ja aktualnie najbardziej sklaniam sie do nastepujacego wariantu: karta frakcji daje 1 z 3 zasobow, nie obowiazuja ograniczenia frakcyjne celow, draftujemy "boosterki" po 10 setow LS i DS (karty celow do wyboru, zawartosc setow widoczna dla wszystkich) skladajace sie z 3 celow kazdej frakcji + 1 neutralny, nastepnie wybieramy 8 setow LS i DS tworzac 40 kartowe karty.

A potem 3 rundy każdy z każdym ;-)
emocjonujących draftów!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars LCG

Post autor: Maxxx76 »

Grafiki fajne, sposób konstruowania decku fajny, ale odnoszę wrażenie, że rozgrywka jest mega sucha. Nie ma nic charakterystycznego dla SW. O ile w WH Inwazja, WP czy GoT mechanika oddaje klimat tematyki, o tyle w SW kompletnie tego nie czuję. Równie dobrze mogłaby to być gra o sadzeniu marchewek. Mam ponadto wrażenie, że cokolwiek bym nie włożył do talii, to będzie okej. Chyba że się mylę i poprawicie mnie? :)
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars LCG

Post autor: opiklus »

Maxxx76 pisze:Grafiki fajne, sposób konstruowania decku fajny, ale odnoszę wrażenie, że rozgrywka jest mega sucha. Nie ma nic charakterystycznego dla SW. O ile w WH Inwazja, WP czy GoT mechanika oddaje klimat tematyki, o tyle w SW kompletnie tego nie czuję. Równie dobrze mogłaby to być gra o sadzeniu marchewek. Mam ponadto wrażenie, że cokolwiek bym nie włożył do talii, to będzie okej. Chyba że się mylę i poprawicie mnie? :)
Bo to najsłabszy LCG jaki jest :(
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

super tekst o nauce gry w SW LCG

Teaching Star Wars

https://teamsandcrawla.net/games/star-w ... star-wars/
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

opiklus pisze:Bo to najsłabszy LCG jaki jest :(
sam jestes najslabszy
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars LCG

Post autor: Maxxx76 »

Może bez wycieczek personalnych, okej?
Awatar użytkownika
Kurak
Posty: 91
Rejestracja: 12 wrz 2012, 10:07

Re: Star Wars LCG

Post autor: Kurak »

Jeżeli ktoś ma kłopot ze zrozumieniem tekstu na karcie albo chciałby zachęcić do gry kogoś kto nie zna języka angielskiego to zapraszam na stronę http://starwars.solidne.info/ gdzie sukcesywnie zamieszczam tłumaczenia kart. Jeżeli ktoś chciałby otrzymywać powiadomienia o dodaniu tłumaczenia kolejnych dodatków to proszę wyrazić taką chęć przez formularz kontaktowy na stronie.

Niech moc będzie z Wami!
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Desaix1800 »

Jak tu cisza straszna ;) nikt nie gra w tak fajną grę ?
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Wosho »

Wydaje się że Destiny jest gwoździem do trumny.
Ziomalek78
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2016, 08:53

Re: Star Wars LCG

Post autor: Ziomalek78 »

Z 8 letnim synem gram w to od niemal roku bardzo regularnie. Młodemu tak się spodobała, że kupiłem większość kart jakie się ukazały, zdecydowana większość w wersji EN - postanowiłem wykorzystać zapał syna do gry i wykorzystać jako motywację do nauki języka ;) Grę gorąco polecam. Jej stosunkowo mała popularność jest dla mnie zagadką. Właśnie ukazuje się 3 dodatek 5 cyklu, zapowiedziane są jeszcze dwa, trzeci (ostatni w tym cyklu) zapewne będzie zapowiedziany lada dzień. Co dalej - trudno przewidzieć, choć faktycznie brak zapowiedzi kolejnego dużego dodatku czy kolejnego cyklu każe podejrzewać, że gra się kończy. Z drugiej strony oficjalne mistrzostwa świata dopiero co się zakończyły i liczba graczy SW LCG była podobna do GOT2ed LCG, więc może jeszcze nie wszystko stracone. Tak czy inaczej - gorąco zachęcam. Gra ma obecnie dużą pulę kart i możliwości konstruowania talii są nieograniczone a regrywalność ogromna.

Na marginesie - ciągle szukam używanego dodatku Edge of Darkness w wersji EN...
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Desaix1800 »

SW Destiny bardziej kojarzy mi się ze starą gra karciana z 1 epizodu i kolekcjonowaniem naklejek firmy panini jakoś granie kilkoma kartami i turnie kostek średnio mnie przekonuje.. a SW to dobry tytuł. . Spadek popularności w Polsce spowodowany jest chyba głównie zamknięciem edycji PL choć wesja en ma bardzo proste słownictwo. .gramy regularnie z żoną :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

Też mam wszystko i grywam sobie w domu :)
Jedyne LCG (prócz HwA), które zachowałem.
Awatar użytkownika
xbor
Posty: 244
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Star Wars LCG

Post autor: xbor »

Co kupić teraz najlepie do urozmaiconego domowego grania (może być wersja EN)
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: kempy »

Ziomalek78 pisze: Z drugiej strony oficjalne mistrzostwa świata dopiero co się zakończyły i liczba graczy SW LCG była podobna do GOT2ed LCG,
Podobna liczba graczy, mówisz?

Obrazek
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: Michałku »

xbor pisze:Co kupić teraz najlepie do urozmaiconego domowego grania (może być wersja EN)
Najlepiej Star wars Destiny
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
xbor
Posty: 244
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Odp: Star Wars LCG

Post autor: xbor »

Michałku pisze:
xbor pisze:Co kupić teraz najlepie do urozmaiconego domowego grania (może być wersja EN)
Najlepiej Star wars Destiny
Polaczenie kostek i nowego filmu jest dla mnie nie do przelkniecia.
ODPOWIEDZ