Szogun / Shogun (Dirk Henn)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: szczudel »

Pykne wam wieczorem fotę i wrzucę tutaj.

Gotowe:
https://plus.google.com/112540430055703 ... ok9vqxVm9L
Piszcie jeśli coś nie ten teges.
Od razu zaznaczam, nie jestem mistrzem aparatu ani udostepniania zdjęć przez neta :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Szogun (Shogun)

Post autor: schizofretka »

Hm. nie zdecydowałem się na big boxa bo mam dwór tenno a gram bez obu modułów, a oba nowe mini dodatki są lepsze i chętnie bym przetestował. Tego z komnatami, czy jak go tłumaczyć, trudniej mi sobie wyobrazić, ale wydaje się najciekawszy i najbardziej elegancki, bo dodaje dodatkowy wymiar większościówki. Do generałów nie jestem specjalnie przekonany - wydaje się premiować wszystkich podobnie i być dodatkową zachętą do żółwiowania, by maksymalizować liczbę bezpiecznych prowincji na pobyt generała. Edit: Chyba, że mogą wrócić so prowincji, w której już byli wcześniej/jest statua, ale znów, wydają się wtedy tym bardziej neutralizować wzajemnie swój wpływ na rozgrywkę.

Cholera, kupiłbym aż tego big boxa - da się jeszcze?


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: koczkodan »

szukam podobnej gry ale w klimacie europejskim. i w wersji polskiej.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1803 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Gambit »

koczkodan pisze:szukam podobnej gry ale w klimacie europejskim. i w wersji polskiej.
No to prawie Wallenstein się łapie. Identyczna gra, tyle że na mapie Niemiec. Niestety nie ma chyba polskiej instrukcji do niej. Bo sama gra jest językowo niezależna.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Ink »

Gambit pisze:
koczkodan pisze:szukam podobnej gry ale w klimacie europejskim. i w wersji polskiej.
No to prawie Wallenstein się łapie. Identyczna gra, tyle że na mapie Niemiec. Niestety nie ma chyba polskiej instrukcji do niej. Bo sama gra jest językowo niezależna.
I można go sobie testowo pyknąć online: http://www.spielbyweb.com/
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: koczkodan »

Gambit pisze:
koczkodan pisze:szukam podobnej gry ale w klimacie europejskim. i w wersji polskiej.
No to prawie Wallenstein się łapie. Identyczna gra, tyle że na mapie Niemiec. Niestety nie ma chyba polskiej instrukcji do niej. Bo sama gra jest językowo niezależna.
dzieki piekne. skoro nie ma polskojezycznej wersji to trudno trzeba bedzie zagrac i tak. czas zagonic dziecko do nauki jezkow hehe.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1803 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Gambit »

koczkodan pisze:
Gambit pisze:
koczkodan pisze:szukam podobnej gry ale w klimacie europejskim. i w wersji polskiej.
No to prawie Wallenstein się łapie. Identyczna gra, tyle że na mapie Niemiec. Niestety nie ma chyba polskiej instrukcji do niej. Bo sama gra jest językowo niezależna.
dzieki piekne. skoro nie ma polskojezycznej wersji to trudno trzeba bedzie zagrac i tak. czas zagonic dziecko do nauki jezkow hehe.
Wystarczy, że Ty na początek znasz język, przeczytasz instrukcję i wytłumaczysz grę współgraczom. Elementy o ile się orientuję nie mają napisów, więc jeśli wiesz jak się gra, to język nie jest potrzebny.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: 8janek8 »

Jeśli ktoś będzie ogrywał Immortals, to bardzo proszę o plusy/minusy względem Szoguna. Ostatni w gronie gamerów Szogun się raczej nie przyjął (chyba głównie ze względu na losowość wieży), czyli w sumie pytanie: czy w nowej odsłonie owa losowość została jakoś poskromiona?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Fuser.exe »

Jutro będę grał w Szoguna pierwszy raz z doświadczonymi graczami, co więcej nie będzie tłumaczenia zasad i sam muszę ogarnąć instrukcję nie mająć gry. Jakieś porady taktyczne żebym się totalnie nie skompromitował? :-)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: RUNner »

8janek8 pisze:Jeśli ktoś będzie ogrywał Immortals, to bardzo proszę o plusy/minusy względem Szoguna. Ostatni w gronie gamerów Szogun się raczej nie przyjął (chyba głównie ze względu na losowość wieży), czyli w sumie pytanie: czy w nowej odsłonie owa losowość została jakoś poskromiona?
Wieża jest solą gry w Szogunie, istną wisienką na torcie, którą nie każdy jednak lubi. Chyba nie da się poskromić takiego mechanizmu w żaden sposób.

Miałem kiedyś Szoguna, rozegrałem jedną partię na 4 osoby i było sporo zabawy. Niestety gra poszła na sprzedaż gdy okazało się, że jesteśmy skazani na gry 2-osobowe. Wydaje mi się, że bez 4-5 graczy nie ma sensu się zabierać za ten tytuł, ale to tylko moje przeczucie, nie poparte doświadczeniem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: raj »

Jak w każdej grze tego typu cztery osoby to sensowne minimum, najlepiej zawsze max.
Staraj się kontrolować kiedy w wieży jest dużo twoich kostek i/przeciwnika i do kluczowych bitew doprowadzaj wtedy gdy masz taki dodatkowy bonus.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: maciejo »

Fuser.exe pisze:Jutro będę grał w Szoguna pierwszy raz z doświadczonymi graczami, co więcej nie będzie tłumaczenia zasad i sam muszę ogarnąć instrukcję nie mająć gry. Jakieś porady taktyczne żebym się totalnie nie skompromitował? :-)
Szogun to gra o prostych zasadach.Nie powinieneś mieć problemu z ich zapamiętaniem.
Nawet przy pierwszej rozgrywce nie musisz zostać chłopcem do bicia :D
Szczególnie w rozgrywce na 5 osób gra jest kompletnie nieprzewidywalna.Tu może wygrać każdy.
Co innego to gra na 3-4 osoby,tu już musisz trochę pomyśleć.
Na początek musisz pamiętać o kilku rzeczach a mianowicie:
1.Ryż,pilnuj prowincji bogatych w ryż.Staraj się mieć tam kilka armii aby w razie zbierania tam ponownie ryżu poradzić sobie z buntami.
2.Piniondze,jak wyżej.Bez nich nie pograsz.Wystarczy jedną runda bez kasy i masz pozamiatane.
3.Staraj się nie podbijać za dużo prowincji, pamiętaj musisz je w zimie wyżywić.
4.Buduj mądrze,pamiętaj o bonusie za monopol w poszczególnych regionach.Budowanie to klucz do zwycięstwa.
5.Pamiętaj o prowincjach w których masz bunt,przeciwnik chętniej je zaatakuje ponieważ nie chronią cię chłopi.
6.Akcja przesunięcia połączona z akcją ataku może być miażdżąca zarówno dla Ciebie jak i dla przeciwnika.
7.W gronie doświadczonych graczy nie staraj się wysunąć za bardzo do przodu,zmówia się na ciebie i ciał bela.
8.Wieża.Staraj się zapamiętać (to może być trudne) przynajmniej ile twoich armii zalega w wieży.Nie musisz przegrać bitwy jeśli atakujesz przeciwnika a on ma przewagę jeśli w wieży coś masz.
9.Pamiętaj, jeśli jest remis w walce obrońca traci także prowincje :twisted: .
10.To powinno być w punkcie pierwszym.
Przy wyborze prowincji staraj się skupić jak najwięcej z nich obok siebie.

To tak na początek, życzę przyjemnej zabawy.
Daj znać jak Ci poszło :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Fuser.exe »

W miarę nieźle, wygrałem 4-osobową grę :D dzięki za rady, zbiłem się w kupę i budowałem bezpiecznie w środku, ryżu miałem aż za dużo ;p
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: maciejo »

Fuser.exe pisze:W miarę nieźle, wygrałem 4-osobową grę :D dzięki za rady, zbiłem się w kupę i budowałem bezpiecznie w środku, ryżu miałem aż za dużo ;p
"W miarę nieźle" 8) w tym wypadku skłaniał bym się raczej w stronę " dobrze lub bardzo dobrze" :wink:
Gratulacje :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: playerator »

Na KS można akurat dostać Bibgboxa ze wszystkimi chyba dodatkami i extra drewnem. Czy te dodatki (Dwór Tenno mam) są dobrym powodem, żeby zapłacić za taki zestaw? No i kręci mnie wrzucanie do wieży ludzików zamiast kostek :mrgreen:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Mixthoor »

Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: panda_09 »

Mixthoor pisze:Taaa... a tutaj: https://www.spiele-offensive.de/Spiel/S ... 20142.html jest taniej.
Dostawa do Polski w jakiej cenie?
I dlaczego ta strona jest w jakimś niezrozumiałym języku :mrgreen:
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: FortArt »

panda_09 pisze:
Mixthoor pisze:Taaa... a tutaj: https://www.spiele-offensive.de/Spiel/S ... 20142.html jest taniej.
Dostawa do Polski w jakiej cenie?
I dlaczego ta strona jest w jakimś niezrozumiałym języku :mrgreen:
W cenie "jedna gra" bo 14 lub 18 euro. Na dodatek zakupy (w tym przypadku nie ma to zastosowania) o sumie poniżej 25 e są karane opłatą 3,90 e.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: maciejo »

Jakby co chętnie pomogę,tak się składa te rozumiem ten język :mrgreen:
Na Święta będę w Polsce to mogę przywieźć i wysłać z kraju :wink: :idea:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: panda_09 »

z przesyłką wychodzi 77,99€ czyli o 0,99€ drożej niż przez Kickstartera - pass :lol:
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Pieter1989
Posty: 145
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 20 times
Been thanked: 12 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Pieter1989 »

Czy orientuje się ktoś czy jakaś polska edycja Szoguna będzie dostępna w najbliższym czasie? Planuje ktoś wrzucić na sklepy?
Ciężko znaleźć coś w rozsądnej cenie i zastanawiam się czy warto wydawać 200zł i więcej czy może jednak warto zaczekać kilka(naście) miesięcy, bo będzie nówka taniej?
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: ariser »

Rebel nie ma w planach dodruku Szoguna.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Pieter1989
Posty: 145
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 20 times
Been thanked: 12 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Pieter1989 »

A jakieś inne wydawnictwa?Jest w ogóle taka opcja?
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Lubel »

A czy ktoś się orientuje czy Big Box w końcu wyszedł? Jest gdzieś dostępny? A jeszcze lepiej osobno dostępne dodatki?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: playerator »

Lubel pisze: 05 lis 2018, 21:58 A czy ktoś się orientuje czy Big Box w końcu wyszedł? Jest gdzieś dostępny? A jeszcze lepiej osobno dostępne dodatki?
Swoją kopię z KS otrzymałem kilka tygodni temu. O dostępności nie mam niestety wiedzy.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ODPOWIEDZ