Clash of Cultures (Christian Marcussen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: Carmash »

Gra jest już tak trudno dostępna w komplecie z dodatkiem, że chętnie usłyszałbym jakieś wieści o nowej edycji. Jednak o tym można chyba zapomnieć.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: Rocy7 »

Bea pisze:
Gambit pisze: Tja...szanse na dodruk dodatku niemal zerowe, a na BGGConie był do kupienia :)
Na upartego wystarczy wydrukowac pliki PL z BGG i użyć jakis figurek zastepczych.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: Błysk »

Ja tam po grze z Beą sam mam ochotę na CoC, mimo że by to zdublowało grę w naszej grupie. Widząc to, co dodaje dodatek bardzo żałuję, że nikt nie chce zrobić kolejnej edycji lub podobnej gry tylko w settingu fantasy na przykład.
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: michalldz90 »

Z tego co gdzies czytalem Z-Man komus odpisal na mail z zapytaniem że nie planuja już dodruku dodatku... Wiec pozostaje chyba tylko jakis kickstarter ale najpierw musieliby sie chyba zbyc praw do tego w co watpie. Ewentualnie ktoś z Z-Mana jest cwany i trzyma swoje kopie ktore zacznie sprzedawac jak ceny beda jeszcze wyzsze:D

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: Bea »

michalldz90 pisze:Z tego co gdzies czytalem Z-Man komus odpisal na mail z zapytaniem że nie planuja już dodruku dodatku... Wiec pozostaje chyba tylko jakis kickstarter ale najpierw musieliby sie chyba zbyc praw do tego w co watpie. Ewentualnie ktoś z Z-Mana jest cwany i trzyma swoje kopie ktore zacznie sprzedawac jak ceny beda jeszcze wyzsze:D

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Strasznie mnie dziwi taka polityka wydawnictwa. Jest popyt, czemu się nie zapewniają podaży? Dlaczego jest to dla nich nieopłacalne? A może stracili jakieś prawa do gry i nie chcą oficjalnie mówić o tym?
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Clash of Cultures

Post autor: kali »

Jest dostępna wersja francuska. Karty w koszulki z tłumaczeniem z bgg (są całe karty, nie tylko same wklejki) i tyle. Nikt się nie skapnie, że coś jest nie tak.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: michalldz90 »

Być może nie jest to dla nich zyskowny projekt. Nikt z nas przeciez dokladnie nie wie jak rysuja sie koszty i potencjalne zyski, a byc moze ryzyko straty jest zbyt duze lub zysk zbyt maly aby podjac odpowiednie kroki.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: Bea »

kali pisze:Jest dostępna wersja francuska. Karty w koszulki z tłumaczeniem z bgg (są całe karty, nie tylko same wklejki) i tyle. Nikt się nie skapnie, że coś jest nie tak.
W polskich sklepach żadna wersja nie jest dostępna. :(
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: Carmash »

Kupiłem swoją kopię tej gry. Mam nadzieję, że nie będę żałował wyboru, choć szkoda, że nie ma możliwości zakupu dodatku. Mam spore oczekiwania względem tej pozycji i chciałbym, aby była to naprawdę ciekawa strategia, do której będzie będę wracał wraz ze znajomymi :)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: Zet »

Dzięki Waszym postom czuję sie jakbym wygrał w totka, po zakupie pół roku temu podstawki z dodatkiem na forum :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: AkitaInu »

Zet pisze:Dzięki Waszym postom czuję sie jakbym wygrał w totka, po zakupie pół roku temu podstawki z dodatkiem na forum :D
Ja mam podobnie, kupiłem dodatek chyba na planszomanii kiedyś kiedyś tam :)

A co do dodatku i samego clasha. Po kilku partiach szczerze mówiąc już czułem powtarzalność. Dodatek zmienił to diametralnie więc tym bardziej polecam szukać :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: kamron6 »

Bez dodatku CoC to jak gry LCG bez dodatków, wersja demo ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: Clash of Cultures

Post autor: Gambit »

Ja tam ciągle mam nadzieję, że komuś się CoC z dodatkiem znudzi i znowu pojawi się gdzieś komplet z drugiej ręki.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: Carmash »

Pytanie mam, moi drodzy.

Czy istnieje możliwość, aby do podstawki dodać same cywilizacje i ich liderów przy pomocy wydrukowania poszczególnych elementów? Zastanawiam się nad tym, czy ma to jakiś sens i czy można by wzbogacić ten tytuł o taki "moduł".
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: kamron6 »

Liderzy i cywilizacje korzystają często z nowych budynków czy jednostek, oprócz tego są takie rzeczy jak piraci czy specjalne płytki startowe dla wybranych cywilizacji. Moja odpowiedź brzmi: nie.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: Carmash »

Zatem podzielam nadzieję Gambita :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: Clash of Cultures

Post autor: Gambit »

Carmash pisze:Zatem podzielam nadzieję Gambita :D
Może rozpuścimy jakąś plotkę, że elementy dodatku są rakotwórcze, powodują impotencję, suchoty i sprowadzają szarańczę. A potem zaoferujemy limitowaną pomoc i odkupimy pierwsze dwa egzemplarze :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: Pan_K »

Gambit pisze:
Carmash pisze:Zatem podzielam nadzieję Gambita :D
Może rozpuścimy jakąś plotkę, że elementy dodatku są rakotwórcze, powodują impotencję, suchoty i sprowadzają szarańczę. A potem zaoferujemy limitowaną pomoc i odkupimy pierwsze dwa egzemplarze :)
Raczej: pozwolimy sobie oddać, jeśli darczyńcy zapłacą 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: lukwych »

Jako właściciel podstawki z dodatkiem dementuję - dodatek nie świeci w ciemności, ze zdrowiem ok, żadne owady nie przyleciały, a konar nadal potrafi zapłonąć :). Zestaw w pełni spolszczony kosztowało mnie niedawno 500zł - ale było warto. Tylko cóż z tego jak współgraczy i czasu brakuje.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: Carmash »

Gambit pisze:
Carmash pisze:Zatem podzielam nadzieję Gambita :D
Może rozpuścimy jakąś plotkę, że elementy dodatku są rakotwórcze, powodują impotencję, suchoty i sprowadzają szarańczę. A potem zaoferujemy limitowaną pomoc i odkupimy pierwsze dwa egzemplarze :)
Brzmi jak plan! Dobry plan! :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: Clash of Cultures

Post autor: Gambit »

lukwych pisze:Jako właściciel podstawki z dodatkiem dementuję - dodatek nie świeci w ciemności, ze zdrowiem ok, żadne owady nie przyleciały, a konar nadal potrafi zapłonąć :). Zestaw w pełni spolszczony kosztowało mnie niedawno 500zł - ale było warto. Tylko cóż z tego jak współgraczy i czasu brakuje.
Dodatek świeci, tylko Ty tego nie widzisz, bo też już świecisz :) No i nie muszę chyba mówić jakim wielkim złem jest fakt, że gra i dodatek leżą na półce i nie są grane. Czysta przyzwoitość każe sprzedać tę grę (albo sam dodatek) komuś, kto będzie go używał :) Czekam na PW :P
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: Pan_K »

lukwych pisze:Jako właściciel podstawki z dodatkiem dementuję - dodatek nie świeci w ciemności, ze zdrowiem ok, żadne owady nie przyleciały, a konar nadal potrafi zapłonąć :). Zestaw w pełni spolszczony kosztowało mnie niedawno 500zł - ale było warto. Tylko cóż z tego jak współgraczy i czasu brakuje.
Ściemniasz! Chcesz się wykpić i nie chcesz zapłacić, żebyśmy przyjęli Twój egzemplarz ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: Carmash »

lukwych pisze:Jako właściciel podstawki z dodatkiem dementuję - dodatek nie świeci w ciemności, ze zdrowiem ok, żadne owady nie przyleciały, a konar nadal potrafi zapłonąć :). Zestaw w pełni spolszczony kosztowało mnie niedawno 500zł - ale było warto. Tylko cóż z tego jak współgraczy i czasu brakuje.
Bo wszystkie substancje uaktywniają się dopiero w trzy lata po premierze dodatku :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: Rocy7 »

Oki widze ze macie problem z dodatkiem.

Sprawa wyglada tak by grac z dodatkiem (nie mogąc go normalnie dostać) potrzebujesz:
1) polskich materiałów z BGG
2) figurek lub żetonów słoni i kawalerii dla graczy i barbarzynców (mozna zrobic lub uzyc figurek z innej gry)
3) figurek/żetonów okrętów piratów (tu wystarcza żetony bo te okręty sa rzadko obecne)
4) żetonów/figurek dla apteki, bazaru i obelisku
5) żetonów monumentow
6) kafli startowych dla frakcji i kafli terenu z dodatku.

Wszystko oprócz 6 można wyciagnac w formie żetonów z polskich materiałów / zdjec BGG (w weekend się tym zajme lepiej poniżej przykład), kafle można uzyskac od kogos kto ma dodatek.

Obrazek

Działanie dodatkowych budynków, jednostek jest na karcie pomocy
https://boardgamegeek.com/filepage/1206 ... rta-pomocy
Ostatnio zmieniony 09 gru 2016, 09:31 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Clash of Cultures

Post autor: lukwych »

Chyba jednak macie rację. Nie pozostaje mi więc nic innego jak zutylizować swój egzemplarz aby ocalić resztę ludzkości.

P.S. Gambit PW
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
ODPOWIEDZ