Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Yavi »

deco200 pisze:... w zwiazku z tym pytanie do was, czy jest gdzies jakies jedno miejsce w ktorym sa zebrane wszystkie bledy w tlumaczeniach tak jak w przykladach podanych w poscie "warlocka"? Jako ze planuje zakupic podstawke oraz od razu dodatek Weze i Wilk, a "Bary" napisal, ze szczegolnie w tym dodatku jest pare istotnych bledow w tlumaczeniu, to jestem ciekawy czy te bledy sa gdzies wypisane, czy jednak najpierw bede musial zapoznac sie z angielska instrukcja i potem porownywac ja z polska wersja? Bylbym wdzieczny za wszelkie linki, czy sugestie ;).
Chyba GF mnie nie zabije, jak napiszę, że FAQ (oficjalne i pytania zebrane z BGG, forum, Facebooka) jest już gotowe i trafiło do wydawcy. Nie wiem ile czasu zajmie im ogarnięcie całości, podesłanie jakichś uwag i opublikowanie, ale sprawa jest w toku. Stworzeniem FAQ zająłem się wraz z Barym, wychwyciliśmy chyba większość ważnych spraw ;)
deco200
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2017, 23:12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 11 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: deco200 »

Yavi pisze:
deco200 pisze:... w zwiazku z tym pytanie do was, czy jest gdzies jakies jedno miejsce w ktorym sa zebrane wszystkie bledy w tlumaczeniach tak jak w przykladach podanych w poscie "warlocka"? Jako ze planuje zakupic podstawke oraz od razu dodatek Weze i Wilk, a "Bary" napisal, ze szczegolnie w tym dodatku jest pare istotnych bledow w tlumaczeniu, to jestem ciekawy czy te bledy sa gdzies wypisane, czy jednak najpierw bede musial zapoznac sie z angielska instrukcja i potem porownywac ja z polska wersja? Bylbym wdzieczny za wszelkie linki, czy sugestie ;).
Chyba GF mnie nie zabije, jak napiszę, że FAQ (oficjalne i pytania zebrane z BGG, forum, Facebooka) jest już gotowe i trafiło do wydawcy. Nie wiem ile czasu zajmie im ogarnięcie całości, podesłanie jakichś uwag i opublikowanie, ale sprawa jest w toku. Stworzeniem FAQ zająłem się wraz z Barym, wychwyciliśmy chyba większość ważnych spraw ;)
Niesamowita sprawa!!! Wielkie dzieki za odpowiedz i przede wszystkim, mysle ze w imieniu wszystkich uzytkownikow forum, wielkie dzieki za poswiecony czas i zaangazowanie wlozone w stworzenie tego FAQ! W takim razie nie mam juz zadnych watpliwosci i jutro zamawiam gre wraz z dodatkiem :)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: kaimada »

Moja recenzja Spartakusa na ZnadPlanszy.

W wielkim skrócie - jedna z najlepszych gier w jakie w życiu grałem. Szkoda, że potrafi tyle trwać...
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: warlock »

kaimada pisze:Moja recenzja Spartakusa na ZnadPlanszy.

W wielkim skrócie - jedna z najlepszych gier w jakie w życiu grałem. Szkoda, że potrafi tyle trwać...
Nigdy nie zrozumiem tak restrykcyjnego systemu oceniania :). Jedna z najlepszych gier w jakie grałeś i tylko 8,5/10? :wink:

A w temacie gry - pisałem o tym na grupie facebookowej kiedyś i pozwolę sobie skopiować moje przemyślenia:

Po ostatnich partiach w Spartakusa na 5 i 6 osób naszło mnie parę przemyśleń. ;) Uwielbiam tę grę, ale po wrzuceniu dodatków pewne kwestie zaczynają mi przeszkadzać:

1) Po dorzuceniu obu dodatków można grać łącznie na 7 osób. Teraz już wiem, że nie siądę do Spartakusa w więcej niż 4 osoby, bo robi się nieznośnie długi i chaotyczny (graliśmy od 4 punktów wpływów i po 3 godzinie chciałem już, żeby po prostu ta gra się skończyła). Faza intrygi trwa wtedy bardzo długo a przy stole jest jeszcze więcej graczy zdolnych zagrywać karty reakcji i uwalać nawet najlepsze plany. Grając na czterech trzeba lepiej dogadywać się z przeciwnikami w kwestii udzielania swoich wpływów. No i łatwiej nam kontrolować przebieg rozgrywki ;).

2) Wracając do poprzedniego punktu - z dodatkami doszło bardzo wielu początkowych niewolników/gladiatorów/strażników (co jest logiczne, w końcu do gry wchodzą 3 nowe rody, które potrzebują kart startowych). Problem polega na tym, że po setupie instrukcja każe nam wstasować wszystkie te nadmiarowe karty do wspólnej talii, niezależnie od tego, czy gramy w 3 czy w 7 osób. W podstawce gladiatorów początkowych i niewolników było dokładnie tylu, żeby rozdać ich jako dobra startowe dla czterech rodów (co do jednego). Teraz wielu z nich pozostaje niewykorzystanych (bo nie ma ich komu rozdać), a instrukcja każe nam ich wszystkich wtasować z powrotem do talii, co SZALENIE ją rozwadnia i czyni fazę Targu nieciekawą (kto by chciał licytować gladiatorów początkowych pod koniec gry). Podobnie jest z dodatkowymi strażnikami - jeśli wtasujemy wszystkich do talii intryg, to później w grze non stop ich dociągamy i przed graczami leży po 6-7 strażników, po prostu nie sposób wjechać z żadnymi planami, bo każdy ma milion podejść do obrony. Po włączeniu kart z dodatków (przystosowanych dla większej liczby osób) przy grze w 4 jest zdecydowanie za dużo strażników.

Moja rada jest taka - jeśli gracie na 4 osoby usuńcie z talii wszystkich strażników z dodatków. Rozdajcie graczom losowych niewolników i gladiatorów początkowych, a ich nadmiar odłóżcie do pudełka (nie wtasowujcie ich z powrotem zgodnie z instrukcją bo to bez sensu). W ten sposób talia oczyści się ze śmieci.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Yavi »

warlock pisze: Moja rada jest taka - jeśli gracie na 4 osoby usuńcie z talii wszystkich strażników z dodatków. Rozdajcie graczom losowych niewolników i gladiatorów początkowych, a ich nadmiar odłóżcie do pudełka (nie wtasowujcie ich z powrotem zgodnie z instrukcją bo to bez sensu). W ten sposób talia oczyści się ze śmieci.
Ale te "śmieci" często się przydają, np. do korzystania ze zdolności specjalnych rodów. Tak samo z niewolnikami, w naszych grach startowi rozchodzą się jak ciepłe bułeczki :P
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: warlock »

Yavi pisze:
warlock pisze: Moja rada jest taka - jeśli gracie na 4 osoby usuńcie z talii wszystkich strażników z dodatków. Rozdajcie graczom losowych niewolników i gladiatorów początkowych, a ich nadmiar odłóżcie do pudełka (nie wtasowujcie ich z powrotem zgodnie z instrukcją bo to bez sensu). W ten sposób talia oczyści się ze śmieci.
Ale te "śmieci" często się przydają, np. do korzystania ze zdolności specjalnych rodów. Tak samo z niewolnikami, w naszych grach startowi rozchodzą się jak ciepłe bułeczki :P
Ale zwróć uwagę na to, że przy grze na 4 graczy te "śmieci" w ogóle nie są w talii, bo są rozdane co do jednego. Dodatki zawierają karty dla większej liczby graczy. A jeśli tych graczy fizycznie brakuje, to mamy w decku nadmiar kart, których tam w ogóle nie powinno być.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Bary »

Yavi pisze:
warlock pisze: Moja rada jest taka - jeśli gracie na 4 osoby usuńcie z talii wszystkich strażników z dodatków. Rozdajcie graczom losowych niewolników i gladiatorów początkowych, a ich nadmiar odłóżcie do pudełka (nie wtasowujcie ich z powrotem zgodnie z instrukcją bo to bez sensu). W ten sposób talia oczyści się ze śmieci.
Ale te "śmieci" często się przydają, np. do korzystania ze zdolności specjalnych rodów. Tak samo z niewolnikami, w naszych grach startowi rozchodzą się jak ciepłe bułeczki :P
Dokładnie, to kwestia podejścia. Czasami warto kupić takie mięsko tylko po to, żeby mieć kogoś na przemiał. W dodatku często lecą wtedy puste ręce podczas licytacji, więc dostajemy go pół darmo. Ma to także sens fabularny, wszak nie każdy gość na targu był od razu przekoksem.
warlock pisze:A jeśli tych graczy fizycznie brakuje, to mamy w decku nadmiar kart, których tam w ogóle nie powinno być.
Twórcy podjęli decyzję, że jednak powinni być. ;) Jak na razie nie znalazłem powodu, żeby uważać inaczej.

@deco200: Dzięki wielkie za miłe słowa! :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Yavi »

warlock pisze:
Yavi pisze:
warlock pisze: Moja rada jest taka - jeśli gracie na 4 osoby usuńcie z talii wszystkich strażników z dodatków. Rozdajcie graczom losowych niewolników i gladiatorów początkowych, a ich nadmiar odłóżcie do pudełka (nie wtasowujcie ich z powrotem zgodnie z instrukcją bo to bez sensu). W ten sposób talia oczyści się ze śmieci.
Ale te "śmieci" często się przydają, np. do korzystania ze zdolności specjalnych rodów. Tak samo z niewolnikami, w naszych grach startowi rozchodzą się jak ciepłe bułeczki :P
Ale zwróć uwagę na to, że przy grze na 4 graczy te "śmieci" w ogóle nie są w talii, bo są rozdane co do jednego. Dodatki zawierają karty dla większej liczby graczy. A jeśli tych graczy fizycznie brakuje, to mamy w decku nadmiar kart, których tam w ogóle nie powinno być.
Niby tak, jednak nie jestem fanem house rules w grach :P. Dopóki wszystko działa jako tako, to gram zgodnie z instrukcją. Chociaż jeśli uda się zagrać w jakiejś niedalekiej przyszłości, to zwrócę na to uwagę. Bardziej byłbym już skłonny do usunięcia strażników, bo jeden z rodów ma dość silną zdolność punktującą za nich.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: warlock »

Twórcy podjęli decyzję, że jednak powinni być. ;) Jak na razie nie znalazłem powodu, żeby uważać inaczej.
Serio? Dlaczego grając na 4 graczy w podstawkę nie ma wolnych "białych kart", a przy graniu w tym samym składzie z dwoma dodatkami nagle pojawia się możliwość ich zakupu? Zresztą - w naszej partii był taki nadmiar Strażników, że nie było opcji wjechania z jakimkolwiek Planem.
Yavi pisze: Niby tak, jednak nie jestem fanem house rules w grach :P.
To nie jest house rule ;). Instrukcja do dodatku mówi:
NOWE KARTY TARGU I INTRYGI
Dodatek Spartakus: Węże i Wilk zawiera nowe Karty Targu oraz Intrygi,
które możesz dołączyć do gry podstawowej Spartakus: Krew i Zdrada. Wszystkie karty w niniejszym zestawie oznaczone są małym symbolem głowy węża. Po prostu wtasuj je do już posiadanych Talii Targu i Talii Intrygi. Wszystkie karty można wykorzystywać (a nawet jest to zalecane!) w każdej rozgrywce, niezależnie od liczby graczy.
Można - nie trzeba. I jest to "zalecane", a nie "wymagane". To jest furtka i pozostawienie pewnej dowolności ;).
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Yavi »

Trochę to naciągane, skoro autorzy zalecają ich wykorzystywanie, to pewnie w takim wariancie to testowali. Instrukcja nie mówi też, że nie można wprowadzać własnych zasad, więc... ;) Jak dla mnie jest to house rule, ale do tej kwestii i samych gier można mieć, jak widać, różne podejście. Wolnoć Tomku w swoim domku :P.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: warlock »

Ale Panowie - siadacie do Spartakusa. Czego oczekujecie? Spektakularnych walk na arenie, emocji, kozackich gladiatorów uzbrojonych po zęby. To, że w połowie gry na targ potrafią wjechać same śmieci w postaci podstawowych gladiatorów i niewolników niespecjalnie dostarcza tych wielkich emocji. :wink: Faza targu robi się koszmarnie nudna.

Nadmiar Strażników w talii też jest słaby, bo z dobra luksusowego stają się "masówką". I zamiast drżeć przed zużyciem każdego strażnika przyjmujemy podejście "pewnie że się bronię! i tak mi zaraz dojdzie nowy" :).

Oczywiście IMO. ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Bary »

warlock pisze:Ale Panowie - siadacie do Spartakusa. Czego oczekujecie? Spektakularnych walk na arenie, emocji, kozackich gladiatorów uzbrojonych po zęby.
Hmm, to też, ale dla mnie to przede wszystkim gra sprytu i intryg, gdzie niekoniecznie najważniejsze jest posiadanie mocnych gladiatorów. Grać przez całą grę słabiaka z początkowymi gladiatorami, by w pewnym momencie "wydymać" całą resztę genialną zagrywką w fazie intryg, to jest dopiero smak zwycięstwa. :) Oczywiście, dobrze, jakby jednak jakieś sensowne walki na arenie się odbyły. Jednakże czasami nawet pojedynek dwóch słabiaków może przynieść sporą dozę emocji (raz też takim leszczem zabiłem Kriksosa- mina oponenta bezcenna).
Swoją drogą, ta gra budzi we mnie zło- takich chamskich zagrywek, jak tam czasem odchodzą, można ze świecą szukać w innych tytułach. Trzeba mieć dystans do tej gry, oj trzeba...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: warlock »

"wydymać" całą resztę genialną zagrywką w fazie intryg,
Chciałbym to zobaczyć przy 5-6 strażnikach u każdego z graczy :D
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: kaimada »

warlock pisze:
kaimada pisze:Moja recenzja Spartakusa na ZnadPlanszy.

W wielkim skrócie - jedna z najlepszych gier w jakie w życiu grałem. Szkoda, że potrafi tyle trwać...
Nigdy nie zrozumiem tak restrykcyjnego systemu oceniania :). Jedna z najlepszych gier w jakie grałeś i tylko 8,5/10? :wink:
Oceniam według skali BGG czyli jak chętnie bym w to zagrał. Jak pomyślę, że mamy grać ponad cztery godziny, bo jesteśmy uważni i nie chcemy nikomu dać się wysforować na prowadzenie to... No to zagram w coś innego pewnie. Gorszego, ale szybszego. Albo w TI3.

Zresztą zaznaczyłem, że jak komuś nie przeszkadza czas rozgrywki to niej doda 1 punkt i wtedy mamy 9,5/10 :). Bo prawda jest taka, że jak najdzie mnie ochota na Spartakusa i w niego zagram to właśnie tak go oceniam. Później przychodzi jednak dzień normalny, emocje opadają i refleksja przychodzi - nie zagram w niego przez najbliższe dwa miesiące bo na razie mi starczy. Tak wyszło 8,5/10. Jeden punkt za czas i pół za lekkie problemy mechaniczne.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Bary »

warlock pisze:
"wydymać" całą resztę genialną zagrywką w fazie intryg,
Chciałbym to zobaczyć przy 5-6 strażnikach u każdego z graczy :D
Jak jestem ostatni w fazie Intryg to sobie mogą tych strażników, no wiesz... ;) Wpływów nimi w każdym razie już nie podbiją, aby dobić do 12.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2017, 15:11 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: playerator »

Yavi pisze:... FAQ (oficjalne i pytania zebrane z BGG, forum, Facebooka) jest już gotowe i trafiło do wydawcy. Nie wiem ile czasu zajmie im ogarnięcie całości, podesłanie jakichś uwag i opublikowanie, ale sprawa jest w toku ...
Czy FAQ zostało już gdzieś jest opublikowane?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: rattkin »

Zapewne chodziło o to, że stosunek kart startowych do pozostałych powinien być taki sam, niezależnie od liczby graczy. A skoro dodaje się pozostałe karty, to dla utrzymania poprawnego rozkładu, wjeżdzają karty startowe. Być może, gdyby je odjąć, to struktura talii się rozjeżdza. Można sobie bardzo prosto z tym problemem poradzić - jeśli pojawia się karta startowa w rynku, to wszyscy gracze mogą głosować nad jej odrzuceniem i zastąpieniem inną. Jeśli conajmniej jeden się nie zgodzi, karta zostaje.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Yavi »

playerator pisze:
Yavi pisze:... FAQ (oficjalne i pytania zebrane z BGG, forum, Facebooka) jest już gotowe i trafiło do wydawcy. Nie wiem ile czasu zajmie im ogarnięcie całości, podesłanie jakichś uwag i opublikowanie, ale sprawa jest w toku ...
Czy FAQ zostało już gdzieś jest opublikowane?
Nic mi o tym nie wiadomo :P. W razie problemów zachęcam do pisania do mnie w wiadomości prywatnej, w miarę możliwości pomogę.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: playerator »

@Yavi - dzięki. Wszystko niby jest do ogarnięcia, ale fajnie byłoby mieć to w jednym miejscu.

Yavi pisze:... FAQ ... jest już gotowe i trafiło do wydawcy ... Stworzeniem FAQ zająłem się wraz z Barym ...
Czy pośrednictwo GF jest niezbędne dla opublikowania Waszej pracy?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Yavi »

playerator pisze:@Yavi - dzięki. Wszystko niby jest do ogarnięcia, ale fajnie byłoby mieć to w jednym miejscu.

Yavi pisze:... FAQ ... jest już gotowe i trafiło do wydawcy ... Stworzeniem FAQ zająłem się wraz z Barym ...
Czy pośrednictwo GF jest niezbędne dla opublikowania Waszej pracy?
Jest, bo to oficjalne FAQ robione dla GF, nie wersja fanowska. Tego nie przeskoczę, ale warto pewnie męczyć GF o to FAQ, to się może sprężą :P
e: Na spotkaniu z GF podpytałem o FAQ - jest bliżej, niż dalej, niedługo powinien się pojawić.
Kamiru
Posty: 7
Rejestracja: 05 sty 2017, 06:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Kamiru »

Co do mieszczenia się kart w koszulkach - wyciąłem część na karty, wziąłem czarny materiał i na koniec podkleiłem wszystko, w taki oto sposób wszystko ładnie się mieści - całość zajęła mi 20 minut z zegarkiem w ręku :-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Bary »

Yavi pisze:
playerator pisze:@Yavi - dzięki. Wszystko niby jest do ogarnięcia, ale fajnie byłoby mieć to w jednym miejscu.

Yavi pisze:... FAQ ... jest już gotowe i trafiło do wydawcy ... Stworzeniem FAQ zająłem się wraz z Barym ...
Czy pośrednictwo GF jest niezbędne dla opublikowania Waszej pracy?
Jest, bo to oficjalne FAQ robione dla GF, nie wersja fanowska. Tego nie przeskoczę, ale warto pewnie męczyć GF o to FAQ, to się może sprężą :P
e: Na spotkaniu z GF podpytałem o FAQ - jest bliżej, niż dalej, niedługo powinien się pojawić.
Oficjalne FAQ powinno być dostępne w połowie sierpnia.

@Kamiru: Bardzo fajny pomysł i ładne wykonanie!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: warlock »

http://site.gamesfactory.pl/pl/gry/209

Errata i FAQ do Spartakusa już od kilku dni na stronie Games Factory :!: :wink:
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Spartakus: Krew i zdrada (Spartacus: Game of blood & ...

Post autor: pegzi »

Spartakus: Krew i Zdrada to gra planszowa o gladiatorach w świecie pełnym spisków, zdrad i układów. Została ona osadzona w czasach starożytnego Rzymu, gdzie krew i śmierć jest na porządku dziennym.

Nasza recenzja gry:

http://dicelandblog.pl/recenzja-47-spar ... -i-zdrada/
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Yavi »

warlock pisze:http://site.gamesfactory.pl/pl/gry/209

Errata i FAQ do Spartakusa już od kilku dni na stronie Games Factory :!: :wink:
Panie i Panowie, jeśli ktoś korzystał z FAQ, to dajcie znać, czy się sprawdza i pomaga, czy może macie jakieś zastrzeżenia.
Pierwszy raz zabierałem się za takie coś i każdy feedback będzie dobry :P.
ODPOWIEDZ