Ticket to Ride - Nordic Countries

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: FortArt »

Czy skandynawską wersję można użyć z dodatkami Indie, Szwajcaria i Legendary Asia?
Z liczby biletów (110) i wagoników (niby 40, ale jest po 5 dodatkowych) wykombinowałem sobie, że można, ale ktoś mógłby to potwierdzić?

No i czy warto:)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: veljarek »

Nie warto. Gra w Legendary Asia rozwija skrzydła przy większej liczbie graczy.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 469
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: the_ka »

FortArt pisze:Czy skandynawską wersję można użyć z dodatkami Indie, Szwajcaria i Legendary Asia?
Z liczby biletów (110) i wagoników (niby 40, ale jest po 5 dodatkowych) wykombinowałem sobie, że można, ale ktoś mógłby to potwierdzić?

No i czy warto:)
mam TtR Nordic + Map Collection vol.2 India + Switzerland i także się zastanawiałem czy Indie+Szwajcaria bedzie kompatybilne z Nordic grając w 2 osoby i uzywając Nordica jako podstawki
potwierdzam że da się spokojnie grać z tym że musisz pamiętać że w Indie zagrasz tylko w 3 osoby (i dlatego nie jest to oznakowane jako kompatybilne z Nordic - w Nordicu masz 3 zestawy gracza a Indie są na 2-4os)

wagoników spokojnie wystarcza do Szwajcarii i Indi na max 3 osoby

Azja raczej będzie za dużą mapą na 2-3 osoby
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: FortArt »

Dziękuję. Już wszystko jasne. Strata zakresu 2-4 na 2-3 nie będzie jakoś bolesna, a w każdym razie nie wydaje się by była warta zakupu jeszcze jednej podstawki.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

właśnie przybyła do mnie moja gra i ją zarejestrowałam na stronie, ale mój angielski jest żaden i nie mogę dojść co ja tu mogę teraz na stronie robić... pomocy... znalazłam tylko jakąś testową wersję gry ale można w nią tylko kilka razy zagrać :(

i jeszcze pytanko :) jak kupię dodatek Ticket to Ride: Halloween Freighter to będzie mogła 4 osoba grać?
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: FortArt »

marcia666 pisze:właśnie przybyła do mnie moja gra i ją zarejestrowałam na stronie, ale mój angielski jest żaden i nie mogę dojść co ja tu mogę teraz na stronie robić... pomocy... znalazłam tylko jakąś testową wersję gry ale można w nią tylko kilka razy zagrać :(
Ale o jakiej stronie mowa??
marcia666 pisze: i jeszcze pytanko :) jak kupię dodatek Ticket to Ride: Halloween Freighter to będzie mogła 4 osoba grać?
Ten dodatek zawiera 45 wagonów w kolorze pomarańczowym (czyli nie używanym w żadnej z podstawek Ticket to Ride). Zatem odpowiedź brzmi tak.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

FortArt pisze:
marcia666 pisze:właśnie przybyła do mnie moja gra i ją zarejestrowałam na stronie, ale mój angielski jest żaden i nie mogę dojść co ja tu mogę teraz na stronie robić... pomocy... znalazłam tylko jakąś testową wersję gry ale można w nią tylko kilka razy zagrać :(
Ale o jakiej stronie mowa??
o tutaj http://www.daysofwonder.com/en/

i czy byłby ktoś na tyle miły, żeby mi jakimiś ludzkimi słowami wyjaśnił o co chodzi z tunelami? bo rozumiem, że: chcę zająć tunel 2 niebieskimi kartami, więc dociągam ze stosu 3 karty wagonów i jak trafi się niebieski to i z ręki muszę wyciągnąć trzeci niebieski (jak w tych odsłoniętych kartach trafią się 2 niebieskie to i z ręki muszę wyłożyć dodatkowe 2 niebieskie więc razem 4), ale jak nie będzie tego koloru to zajmuję tunel tylko 2 niebieskimi.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: FortArt »

marcia666 pisze: o tutaj http://www.daysofwonder.com/en/
A to jak chcesz sobie w Internecie pograć. Ja nie pomogę, nie gram w gry komputerowe, wolę planszówki. :)
marcia666 pisze:i czy byłby ktoś na tyle miły, żeby mi jakimiś ludzkimi słowami wyjaśnił o co chodzi z tunelami? bo czytam instrukcję i nie łapię :/
Budujesz trasę przez tunel.
1. Wykładasz tyle kart ile jest potrzebnych w odpowiednim kolorze lub lokomotyw.
2. Teraz musisz dołożyć z reki jeszcze więcej kart w tym kolorze albo lokomotyw. Ile? To zależy od losu. Odkrywasz z góry 3 karty wagonów z talii. I patrzysz ile jest w kolorze Twojego tunelu plus ile lokomotyw się odkryło. Tyle samo musisz dołożyć. Liczy się ilość takich- już nie ważne czy to to była lokomotywa czy kolor Jeśli masz co dołożyć to zbudowałaś trasę, jeśli nie Twoje karty wracają na rękę, a Ty zmarnowałaś kolejkę.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

zdążyłam zedytować post zanim napisałeś :) ale chyba załapałam - lokomotywa w 3 wyciągniętych kartach liczy się jako kolor -to mi umknęło, dzięki
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: FortArt »

OK. Lokomotywa zawsze liczy się za kolor - w tunelu i na promie.

Jeszcze jest taki specjalny przepis, że jak zajmujesz tunel tylko samymi lokomotywami, to w ogóle nie patrzysz wtedy na kolor - w 3 wyciągniętych kartach liczą się tylko lokomotywy. I tylko lokomotywy dokładasz. Rzadko się tak robi, ale zasada jest.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

nie chcę dla 1 pytania zakładać całego wątku więc może ktoś mi tu odpisze :)
co zrobić w sytuacji kiedy ktoś chce zająć trasę z tunelem a już się skończyły karty do dociągania? my zagraliśmy, że mąż mógł mimo tego zająć trasę - po prostu wyszedł z tylu kart ile miał pól tunel.
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: wc »

Jeśli stos kart kiedykolwiek się skończy - należy natychmiast potasować stos kart odrzuconych i stworzyć z niego nowy deck :-)
W takiej sytuacji jaką opisałaś - brakujące karty należy dociągnąc z tego nowo utworzonego stosu :-)

Chyba nie mieliście takich wątpliwości, kiedy skończył się stos, a trzeba było dociągać normalnie karty w trakcie całej rozgrywki? Tutaj sytuacja jest analogiczna.
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

tylko raz takie coś się stało i to był koniec gry, ale mieliścy dylemat co do dodatkowego stosu czy robic czy nie, ale że w instrukcji nic takiego nie wyczytałam to nie zrobiliśmy :) także dzięki
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: jolietjake »

marcia666 pisze:i jeszcze pytanko :) jak kupię dodatek Ticket to Ride: Halloween Freighter to będzie mogła 4 osoba grać?
Teoretycznie tak, ale plansza nie jest przygotowana na taką liczbę graczy (dlatego też w pudełku nie ma więcej zestawów wagoników, normalnie jest ich 5, a nie 3), więc gra może być średnia albo całkiem nie działać gdy okaże się, że nie ma gdzie stawiać wagoników, mimo, że jeszcze ludzie mają trochę na ręce. Plansza jest ciasna i nie polecałbym jej na 4 graczy. Z resztą płacić 4-5 dych za jeden zestaw wagoników..?

Co do samej gry: czy wam też się tak zdarza, że akcja toczy się głównie na południu i rzadko się rusza północnych części mapy? Zagęszczenie tras i większość biletów jest między stolicami i wydaje mi się, że nie opłaca się ruszać gdzie indziej, tylko robić combosy własnie tam. Czy jestem może w błędzie?

Takie pytanie jeszcze jedno ode mnie: w promach jeśli dobrze pamiętam można zamiast obowiązkowej karty lokomotywy można dać trzy inne dowolne karty. No i powiedzmy mamy szarą trasę promu z jedną obowiązkową lokomotywą. Czy mogę zamiast obowiązkowej lokomotywy dać 3 dowolne karty, a następnie za jedno z pozostalych szarych pol zaplacic lokomotywą? Ustaliłem, że nie, bo to trochę bez sensu i oszukańcze, ale taka wątpliwość się w towarzystwie podczas gry pojawiła, a w instrukcji takiej szczegółowej sytuacji nie znalazłem. Co uważacie?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

jolietjake pisze:
marcia666 pisze:i jeszcze pytanko :) jak kupię dodatek Ticket to Ride: Halloween Freighter to będzie mogła 4 osoba grać?
Teoretycznie tak, ale plansza nie jest przygotowana na taką liczbę graczy (dlatego też w pudełku nie ma więcej zestawów wagoników, normalnie jest ich 5, a nie 3), więc gra może być średnia albo całkiem nie działać gdy okaże się, że nie ma gdzie stawiać wagoników, mimo, że jeszcze ludzie mają trochę na ręce. Plansza jest ciasna i nie polecałbym jej na 4 graczy. Z resztą płacić 4-5 dych za jeden zestaw wagoników..?
napewno byłoby ciasno ale te dynie sa w moich klimatach i bardzo mi się podobają więc pewnie z czasem je kupię hehe no ale zawsze mogę odstawić do "niegrania" np białe :)
jolietjake pisze:Co do samej gry: czy wam też się tak zdarza, że akcja toczy się głównie na południu i rzadko się rusza północnych części mapy? Zagęszczenie tras i większość biletów jest między stolicami i wydaje mi się, że nie opłaca się ruszać gdzie indziej, tylko robić combosy własnie tam. Czy jestem może w błędzie?
hmm faktycznie jakby w centrum i na południu się działo więcej ale to może przez milutkie króciutkie traski które można tam robić...

całkiem zapomniałam że zamiast lokomotywy można 3 karty wyłożyć :/

"Dowolny zestaw 3 kart może być użyty jako zamiennik karty lokomotywy" - zestaw czyli jeden kolor?
jolietjake pisze: No i powiedzmy mamy szarą trasę promu z jedną obowiązkową lokomotywą. Czy mogę zamiast obowiązkowej lokomotywy dać 3 dowolne karty, a następnie za jedno z pozostalych szarych pol zaplacic lokomotywą?
a ja bym tak zagrała - skoro wolno zamieniać to czemu nie :)
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: jolietjake »

Dlatego, że tak sie nagina tą zasadę że wychodzi nic innego jak wymienianie 3 dowolnych kart na jedną konkretną nie-lokomotywe
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: FortArt »

jolietjake pisze:Dlatego, że tak sie nagina tą zasadę że wychodzi nic innego jak wymienianie 3 dowolnych kart na jedną konkretną nie-lokomotywe
Nie wychodzi. Nie łączysz tych zasad. Stosujesz każdą z nich osobno. Wymienić 3:1 możesz tyle tylko ile jest wymaganych lokomotyw czyli 1-2. Na pozostałe pola potrzebujesz lokomotyw albo odpowiednich kolorów - bez nich nigdzie nie pojedziesz.

Co do skoncentrowania ruchu na południu to oczywiście konsekwencja biletów. Ale przecież to jest mroźna Skandynawia, trudno by ruch pociągów największy był w okolicach bieguna. Bardzo realistycznie moim zdaniem to oddano - tam ludzie mieszkają na południu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Norde ... ensity.gif
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: jolietjake »

FortArt pisze:
jolietjake pisze:Dlatego, że tak sie nagina tą zasadę że wychodzi nic innego jak wymienianie 3 dowolnych kart na jedną konkretną nie-lokomotywe
Nie wychodzi. Nie łączysz tych zasad. Stosujesz każdą z nich osobno. Wymienić 3:1 możesz tyle tylko ile jest wymaganych lokomotyw czyli 1-2. Na pozostałe pola potrzebujesz lokomotyw albo odpowiednich kolorów - bez nich nigdzie nie pojedziesz.
Ja wiem, że nie łączę, ale suma sumarum tak właśnie wychodzi. Mam i używam lokomotyw, a mimo tego wykorzystuje substytut na te obowiązkowe lokomotywy. Wydaje mi się to poprostu przegięte. Jak patrzę teraz na instrukcję to mnie jeszcze jedno zastanowiło: "Dowolny zestaw trzech kart może być użyty jako zamiennik karty Lokomotywy." - chodzi napewno tylko o te wymagane 1-2 Lokomotywy czy jak mamy trasę promu na 4 wagony to możemy zapłacić dwunastoma dowolnymi kartami (płącąc jakby 4 lokomotywami, co normalnie byłoby dozwolone)?
FortArt pisze:Co do skoncentrowania ruchu na południu to oczywiście konsekwencja biletów. Ale przecież to jest mroźna Skandynawia, trudno by ruch pociągów największy był w okolicach bieguna. Bardzo realistycznie moim zdaniem to oddano - tam ludzie mieszkają na południu.
Nie zaprzeczam, że to zgodne z prawdą - tylko trochę to psuje grę i wydaje mi się, że nie jest dobrze przez to wyważona. Kilka długich tuneli pod rząd na północ to masakra, a czasem bilety Cię do tego zmuszą, podczas, gdy ktoś połączy 2-3 stolice na południu i do konca gry może tylko dobierać nowe bilety.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: FortArt »

jolietjake pisze:Jak patrzę teraz na instrukcję to mnie jeszcze jedno zastanowiło: "Dowolny zestaw trzech kart może być użyty jako zamiennik karty Lokomotywy." - chodzi napewno tylko o te wymagane 1-2 Lokomotywy czy jak mamy trasę promu na 4 wagony to możemy zapłacić dwunastoma dowolnymi kartami (płącąc jakby 4 lokomotywami, co normalnie byłoby dozwolone)?
Gracz może zagrać dodatkową kartę Lokomotywy jako zamiennik karty kolorowej.
Wyraźnie tu mowa o zagraniu, nie zastąpieniu. Na BGG ktoś powołał się na ustną opinię autora, że chodzi o sloty, nie o karty. Czyli 3 karty zastopują miejsce przewidziane na lokomotywę, a lokomotywa zastępuje miejsce przewidziane na kolorową kartę. Zobacz tu:
http://www.boardgamegeek.com/article/2161669#2161669
W polskiej instrukcji masz przykład 3, gdzie jasno mowa, ze w danej sytuacji gracz musi zagrać przynajmniej jedną lokomotywę.
jolietjake pisze: Nie zaprzeczam, że to zgodne z prawdą - tylko trochę to psuje grę i wydaje mi się, że nie jest dobrze przez to wyważona. Kilka długich tuneli pod rząd na północ to masakra, a czasem bilety Cię do tego zmuszą, podczas, gdy ktoś połączy 2-3 stolice na południu i do konca gry może tylko dobierać nowe bilety.
To trzeba mu nie pozwalać tylko blokować linię Oslo-Helsinki (Orebro-Sztokholm i Norrkoping-Sztokholm i życz mu milej jazdy). Na północ można jechać kilkoma drogami, norweskie tunele, szwedzka "autostrada" do Umea, czy krótkimi drogami przez Finlandię. Jak dla mnie ta mapa jest celowo różnorodna - inaczej się buduje w innych miejscach na planszy. I chyba tak mam być żeby nie było nudno. Myślę, że to nie jest przypadek, że Nordic to najwyżej ulokowana w rankingu gra z serii TtR.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: Bea »

marcia666 pisze:
FortArt pisze:
marcia666 pisze:właśnie przybyła do mnie moja gra i ją zarejestrowałam na stronie, ale mój angielski jest żaden i nie mogę dojść co ja tu mogę teraz na stronie robić... pomocy... znalazłam tylko jakąś testową wersję gry ale można w nią tylko kilka razy zagrać :(
Ale o jakiej stronie mowa??
o tutaj http://www.daysofwonder.com/en/
Też się tam zarejestrowałam, za pomocą kodu z instrukcji. Można kilka razy zagrać za darmo, później trzeba chyba płacić za możliwość grania w tym serwisie.
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

marcia666 pisze: "Dowolny zestaw 3 kart może być użyty jako zamiennik karty lokomotywy" - zestaw czyli jeden kolor?
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: FortArt »

dowolne 3 karty
uwaga - to dotyczy tylko promów
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: marcia666 »

FortArt pisze:dowolne 3 karty
uwaga - to dotyczy tylko promów
eee to za łatwo jak mogą to być jakiekolwiek 3 :/ chyba będziemy grać 3 jednego koloru troszkę podniesie to poprzeczkę.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: Bea »

FortArt pisze:dowolne 3 karty
uwaga - to dotyczy tylko promów
W każdych pociągach tak jest? W Europie też?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4057
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 276 times
Been thanked: 159 times

Re: Ticket to Ride - Nordic Countries

Post autor: lacki2000 »

Bea pisze:
FortArt pisze:dowolne 3 karty
uwaga - to dotyczy tylko promów
W każdych pociągach tak jest? W Europie też?
Nie, w Europie nie ma zamienników lokomotywy.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
ODPOWIEDZ