Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: maciejo »

Pan_K pisze:Sęk w tym, że errata opublikowana przez Barda sama ma przynajmniej jeden błąd :(
Już nie pamiętam, jak to zrobiłem, ale sobie ten błąd skorygowałem chyba przeglądając wątek tu na forum (ale mogłem posiłkować się wersją angielską).
Jak trzeba, mogę zajrzeć do swojego egzemplarza. Byłaby to okazja odświeżyć sobie tytuł. :)
Czyli z tą erratą z 2016 roku bez zaglądania do ang.instrukcji nie da się grać ponieważ też zawiera błędy, czy tak ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Pan_K »

maciejo pisze:
Pan_K pisze:Sęk w tym, że errata opublikowana przez Barda sama ma przynajmniej jeden błąd :(
Już nie pamiętam, jak to zrobiłem, ale sobie ten błąd skorygowałem chyba przeglądając wątek tu na forum (ale mogłem posiłkować się wersją angielską).
Jak trzeba, mogę zajrzeć do swojego egzemplarza. Byłaby to okazja odświeżyć sobie tytuł. :)
Czyli z tą erratą z 2016 roku bez zaglądania do ang.instrukcji nie da się grać ponieważ też zawiera błędy, czy tak ?
Hmmm... Wiesz co - 2016, wygląda na w miarę nową. Musiałbym naprawdę zerknąć do swojego egzemplarza i porównać, żeby móc się ostatecznie wypowiedzieć, czy jest tam błąd, czy nie. Mogę to zrobić dziś popołudniu. Chyba że znajdzie się ktoś wiedzący w międzyczasie.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: mauserem »

Pan_K pisze:
maciejo pisze:
Pan_K pisze:Sęk w tym, że errata opublikowana przez Barda sama ma przynajmniej jeden błąd :(
Już nie pamiętam, jak to zrobiłem, ale sobie ten błąd skorygowałem chyba przeglądając wątek tu na forum (ale mogłem posiłkować się wersją angielską).
Jak trzeba, mogę zajrzeć do swojego egzemplarza. Byłaby to okazja odświeżyć sobie tytuł. :)
Czyli z tą erratą z 2016 roku bez zaglądania do ang.instrukcji nie da się grać ponieważ też zawiera błędy, czy tak ?
Hmmm... Wiesz co - 2016, wygląda na w miarę nową. Musiałbym naprawdę zerknąć do swojego egzemplarza i porównać, żeby móc się ostatecznie wypowiedzieć, czy jest tam błąd, czy nie. Mogę to zrobić dziś popołudniu. Chyba że znajdzie się ktoś wiedzący w międzyczasie.
O dobry człowieku - zaglądnij, proszę.
To byłby dobry powód żeby w końcu to ruszyć - bo strasznie demotywująca jest świadomość, że jest bajzel w instrukcji
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: maciejo »

Tak,tak zaglądnij proszę koniecznie :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Pan_K »

OK - sprawdziłem. To jest ta sama errata, która zawiera błąd. Błąd dotyczy korekty tabeli postępowania ekstremistów na pomocy gracza do gry solo (pkt. 2. Karta pomocy gracza):

W pierwszej ramce jest: "Państwo z rządami fundamentalistów z komórkami > PO"
Powinno być: "Państwa o rządach innych niż fundamentalistów z żetonem Zmiany Reżimu, następnie Oblężony Reżim, następnie Pomoc."

Sprawdziłem to też od razu z wersją angielską.

Co do błędów na kartach - coś mi świta, że ktoś coś na ten temat pisał, ale bodaj nie było specjalnie istotne. W każdym razie nie robiłem takiej korekty osobiście.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: maciejo »

Pan_K pisze:OK - sprawdziłem. To jest ta sama errata, która zawiera błąd. Błąd dotyczy korekty tabeli postępowania ekstremistów na pomocy gracza do gry solo (pkt. 2. Karta pomocy gracza):

W pierwszej ramce jest: "Państwo z rządami fundamentalistów z komórkami > PO"
Powinno być: "Państwa o rządach innych niż fundamentalistów z żetonem Zmiany Reżimu, następnie Oblężony Reżim, następnie Pomoc."

Sprawdziłem to też od razu z wersją angielską.

Co do błędów na kartach - coś mi świta, że ktoś coś na ten temat pisał, ale bodaj nie było specjalnie istotne. W każdym razie nie robiłem takiej korekty osobiście.
Dzięki serdeczne :!:
Reasumując Panie_K :D ,można grać ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: kastration »

Pan_K pisze:OK - sprawdziłem. To jest ta sama errata, która zawiera błąd. Błąd dotyczy korekty tabeli postępowania ekstremistów na pomocy gracza do gry solo (pkt. 2. Karta pomocy gracza):

W pierwszej ramce jest: "Państwo z rządami fundamentalistów z komórkami > PO"
Powinno być: "Państwa o rządach innych niż fundamentalistów z żetonem Zmiany Reżimu, następnie Oblężony Reżim, następnie Pomoc."

Sprawdziłem to też od razu z wersją angielską.

Co do błędów na kartach - coś mi świta, że ktoś coś na ten temat pisał, ale bodaj nie było specjalnie istotne. W każdym razie nie robiłem takiej korekty osobiście.
Czy tu chodzi o te 3 kolejne ramki równolegle do "PODRÓŻ: Podróż do: po jednej komórce dla każdego"?

Czy o te ramki pod spodem "Podróż z"?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Pan_K »

kastration pisze:
Pan_K pisze:OK - sprawdziłem. To jest ta sama errata, która zawiera błąd. Błąd dotyczy korekty tabeli postępowania ekstremistów na pomocy gracza do gry solo (pkt. 2. Karta pomocy gracza):

W pierwszej ramce jest: "Państwo z rządami fundamentalistów z komórkami > PO"
Powinno być: "Państwa o rządach innych niż fundamentalistów z żetonem Zmiany Reżimu, następnie Oblężony Reżim, następnie Pomoc."

Sprawdziłem to też od razu z wersją angielską.

Co do błędów na kartach - coś mi świta, że ktoś coś na ten temat pisał, ale bodaj nie było specjalnie istotne. W każdym razie nie robiłem takiej korekty osobiście.
Czy tu chodzi o te 3 kolejne ramki równolegle do "PODRÓŻ: Podróż do: po jednej komórce dla każdego"?

Czy o te ramki pod spodem "Podróż z"?
Ta pierwsza opcja (po jednej komórce dla każdego) :)
Odnosiłem się do kartki erraty, a nie bezpośrednio do tabeli. W erracie jest to po prostu pierwsza przytoczona ramka.
Słaba jest sytuacja, że errata sama ma błędy. Warto jednak z niej skorzystać, bo pozostałe pozycje erraty są właściwie skorygowane.

Czyli dla jasności:
W wierszu: "PODRÓŻ: Podróż do: po jednej komórce dla każdego" W pierwszej ramce jest: "Państwo z rządami fundamentalistów z komórkami > PO" a powinno być: "Państwa o rządach innych niż fundamentalistów z żetonem Zmiany Reżimu, następnie Oblężony Reżim, następnie Pomoc."

@maciejo (i cały lud planszówkowy): GRAĆ! To jest bardzo dobra gra.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Sroczka »

Pan_K pisze:
kastration pisze:
Pan_K pisze:OK - sprawdziłem. To jest ta sama errata, która zawiera błąd. Błąd dotyczy korekty tabeli postępowania ekstremistów na pomocy gracza do gry solo (pkt. 2. Karta pomocy gracza):

W pierwszej ramce jest: "Państwo z rządami fundamentalistów z komórkami > PO"
Powinno być: "Państwa o rządach innych niż fundamentalistów z żetonem Zmiany Reżimu, następnie Oblężony Reżim, następnie Pomoc."

Sprawdziłem to też od razu z wersją angielską.

Co do błędów na kartach - coś mi świta, że ktoś coś na ten temat pisał, ale bodaj nie było specjalnie istotne. W każdym razie nie robiłem takiej korekty osobiście.
Czy tu chodzi o te 3 kolejne ramki równolegle do "PODRÓŻ: Podróż do: po jednej komórce dla każdego"?

Czy o te ramki pod spodem "Podróż z"?
Ta pierwsza opcja (po jednej komórce dla każdego) :)
Odnosiłem się do kartki erraty, a nie bezpośrednio do tabeli. W erracie jest to po prostu pierwsza przytoczona ramka.
Słaba jest sytuacja, że errata sama ma błędy. Warto jednak z niej skorzystać, bo pozostałe pozycje erraty są właściwie skorygowane.

Czyli dla jasności:
W wierszu: "PODRÓŻ: Podróż do: po jednej komórce dla każdego" W pierwszej ramce jest: "Państwo z rządami fundamentalistów z komórkami > PO" a powinno być: "Państwa o rządach innych niż fundamentalistów z żetonem Zmiany Reżimu, następnie Oblężony Reżim, następnie Pomoc."

@maciejo (i cały lud planszówkowy): GRAĆ! To jest bardzo dobra gra.
solo również?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Pan_K »

Sroczka pisze:
Pan_K pisze: @maciejo (i cały lud planszówkowy): GRAĆ! To jest bardzo dobra gra.
solo również?
Tak.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: warlock »

W końcu w to zagrałem, wrzucam garść przemyśleń po pierwszej partii - http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... -wrazenia/. Wnioski są oczywiście dalekie od ostatecznych, kolejne partyjki zweryfikują pewne stwierdzenia ;).
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: maciejo »

warlock pisze:W końcu w to zagrałem, wrzucam garść przemyśleń po pierwszej partii - http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... -wrazenia/. Wnioski są oczywiście dalekie od ostatecznych, kolejne partyjki zweryfikują pewne stwierdzenia ;).
O wariancie solo zamierzasz może też coś napisać :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: warlock »

Raczej nieprędko ;). Raz, że polskie tłumaczenie wariantu solo ma ponoć trochę błędów (a nie mam siły już dłużej walczyć z jakąkolwiek częścią instrukcji do Labiryntu :D), a dwa, że nie przepadam za graniem solo w ostatnim czasie. :wink: Co najwyżej zweryfikuję swoje pierwsze wrażenia co do partii 1v1.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: mat_eyo »

maciejo pisze:
warlock pisze:W końcu w to zagrałem, wrzucam garść przemyśleń po pierwszej partii - http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... -wrazenia/. Wnioski są oczywiście dalekie od ostatecznych, kolejne partyjki zweryfikują pewne stwierdzenia ;).
O wariancie solo zamierzasz może też coś napisać :?:
Ja za to mogę.

Gra jest genialna, ale dla samego wariantu solo nie warto. Bot jest dosyć upierdliwy w obsłudze i dosyć głupawy. Często zdarzało mi się wykonywać nim inny ruch, niż wynikający z tabelki, bo na pierwszy rzut oka było widać, że będzie lepszy. Cała trudność polega na tym, że wydarzenia USA zagrane z kart bota zawsze przepadają i od czasu do czasu wykonuje on 'turboakcję' (radykalizacja), która ciśnie gracza. Po kilku partiach solo odpuściłem, bo nie bawiłem się nawet w połowie tak dobrze, jak grając przeciwko żywemu przeciwnikowi.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: maciejo »

Pan.K pisze grać TY odpuścić,poczekam na trzecią decydującą opinię :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: mat_eyo »

Spróbować zawsze możesz, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę polskiej wersji.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Pan_K »

No cóż: pytanie, czego się oczekuje. Gdyby ktoś pytał, co wybrać: Labirynt, czy Comancherię, bez wahania wskazałbym Comancherię. Tam SI jest znacznie bardziej złożona i stwarza dodatkowe wymiary rozgrywki, bez dwu zdań. Niemniej, nie uważam Labiryntu za złą grę solo. Obsługa nie jest - moim zdaniem - zbyt uciążliwa po pewnym obyciu. Niemniej - po odgrzebaniu wątku sięgnąłem sobie do tytułu i rozegrałem dwie partie solo. Obie partie wygrałem, co mi się akurat podobało, ale może być argumentem przeciw grze ;)
Akurat fakt, że zagranych przez SI kart USA nie mogę użyć, uważam za okoliczność podnoszącą stopień trudności SI.
Generalnie: wydaje mi się, że te ceny, które pokazuje ishop, grzech nie kupić, choćby po to, żeby spróbować.

EDIT: @warlock: próg wejścia jest spory, ale mocno jednak chyba zależy od obycia w analogicznych grach. Po zagraniu kilku COINów i ogarnięciu Comancherii mam wrażenie, że Labirynt "wszedłby" mi znacznie bardziej gładko.
A o jakich błędach w instrukcji solo piszesz? Masz może na myśli poruszane wyżej kwestie? Jeśli tak, to trudność jest to praktycznie żadna. A jeśli chodzi o coś innego, to chętnie się dowiem, co konkretnie jest błędne.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Odi »

Przy okazji ponawiam tez pytanie o zauważone błędy w instrukcji/kartach polskiej wersji. Co rusz ktoś o tym pisze, ale konkretów nikt jeszcze nie podał, a przynajmniej ja nie znalazłem w sieci takiego info.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Pan_K »

Odi pisze:Przy okazji ponawiam tez pytanie o zauważone błędy w instrukcji/kartach polskiej wersji. Co rusz ktoś o tym pisze, ale konkretów nikt jeszcze nie podał, a przynajmniej ja nie znalazłem w sieci takiego info.
Nie wiem nic na temat błędów w instrukcji (poza tymi wskazanymi przez erratę). Ale w samej erracie jest błąd - tyle że dotyczy on schematu dla SI.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: warlock »

A o jakich błędach w instrukcji solo piszesz?
Mówię o tym skopanym schemacie (wskazanym w erracie, która - jak sam piszesz - też ma błąd) ;). Szczerze mówiąc nawet nie czytałem zasad do gry solo, nie zamierzam próbować bo szkoda mi czasu ostatnio na granie w solówki.

@Odi ktoś gdzieś pisał, że jedna z kart ma w polskiej wersji błędnie nadrukowane Punkty Operacyjne. Poza rzeczami wymienionymi w erracie zauważyłem tylko tyle, że na planszy używa się nazwy Centralna Azja, a na kartach Azja Środkowa. Angielska wersja instrukcji była edytowana w marcu 2016 r. i nie wiem, co w niej poprawiono. Instrukcja Barda nie zawiera oczywiście tych poprawek bo wydana była dużo wcześniej, nie wiem więc, jak dużo nieścisłości (niekoniecznie z winy wydawcy) może tam być ;). Wiem tylko tyle, że póki co nie rzuciły mi się w oczy żadne wtopy tłumaczeniowe w zasadach do gry 1v1 (poza tymi wskazanymi w erracie)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Odi »

Dzięki bardzo.
Ta karta z punktami to Mahmud Abbas?
tse
Posty: 17
Rejestracja: 15 sie 2013, 09:52
Been thanked: 2 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: tse »

To moze ja napisze o Labiryncie - od dluzszego czasu polowalem na Zimna Wojne, ale wiadomo - kupowanie uzywanej za 400 zl srednio mi sie usmiecha, poczytalem pare recenzji o Labiryncie, ze trudna, podobna do Zimnej Wojny itd. Tematyka w miare wspoleczesna - cos dla mnie. Nie rozczarowalem sie.

Gra nie jest latwa do zrozumienia, ksiazeczke z zasadami tak z 3 razy przelecialem, zanim rozlozylem mape. Teraz jak juz ogarnalem to stwierdzam, ze zasady nie sa szczegolnie trudne, jest duzo informacji pomocniczych na mapie, zawsze sie patrzy tez w karty pomocy przy wykonywaniu operacji, gdzie wszystko jest opisane - poczatkowy szok, jesli chodzi o zasady wynika chyba z faktu, ze obie strony wykonuja czynnosci inaczej - stronie amerykanskiej wszystko sie udaje (poza Wojna Idei) bez rzucania kostka, o ile przeznaczy ona na to odpowiednie srodki, z kolei terrorysci w wiekszosci beda rzucac koscmi, ale tak naprawde to oni beda mieli inicjatywe i beda decydowac w ktorych miejsca na mapie konflikt bedzie sie toczyl.

Wykonanie gry - nie mam zarzutow - jak na gre za 70 zl jestem zadowolony - mapa troche sie odgina i to jest minus, male zetony sa troche liche, w wersji PL pojawia sie rozbieznosc miedzy Azja Srodkowa, a Centralna, ale kazdy domysla sie, o ktory rejon mapy chodzi. Najwiekszy zarzut sformulowalbym pod katem kolorystyki dobranej przez autora gry, na co PL wydawca nie mial raczej wplywu - wszystkie elementy utrzymane sa w kolorze jasnozielonym, zoltym i piaskowym - mysle ze male zetony wydarzen i inne zetony mogly by bardziej odrozniac sie od kolorow mapy.

Udalo mi sie rozegrac partie 1na1 i solo. Coz - tryb solo nie jest ciekawy, zmagamy sie glownie z "algorytmem", ktory jest trudny do spamietania, wiec siedzimy z karta pomocy w rece - nic ciekawego. W dodatku wersja PL zawiera prawdopodobnie bledy w tlumaczeniu algorytmu, wiec trzeba by sie odwolac do oryginalu, ale tryb solo nawet bez bledow wiele nie zyska - algorytm ma za zadanie symulowac ruchy normalnego gracza, ale nie planuje na zapas w efekcie poczynania algorytmu sa slabe, gdy algorytm poczyna sobie juz bardzo zle, albo w ogole nie moze wykonac ruchu wtedy nastepuje radykalizacja - panstwa sie destabilizuja itd co nie wynika z sytuacji na planszy, ilosci komorek terrorystow itd. Nie ma sie co rozwodzic nad trybem solo - szalu nie ma.

Gra nabiera rumiencow, gdy obydwaj gracze musza planowac, ktore karty i jak wykorzystac, by zminimalizowac zyski strony przeciwnej - terrorysci moga uzyc jednej karty w turze do przeprowadzenia zamachu - wydarzenie z takiej karty nie jest wtedy rozpatrywane, gdy dotyczy USA - z kolei USA moga "zamrozic" jedna z kart i przetrzymac ja na rece do nastepnego rozdania, aby nie musiec rozpatrywac korzystnego zdarzenia dla ekstremistow.
Ogolnie odnioslem wrazenie, ze zasady gry maksymalnie sprzyjaja tematyce i klimatowi, losowosc u terrorystow moze irytowac, z drugiej strony gra w tym aspekcie troche przypomina pokera - mozna zaryzykowac duzo i osiagnac duzy wplyw na sytuacje na mapie lub duzo stracic, mozna tez grac zachowawczo ekstremistami - rekrutowac komorki tam gdzie udaje sie to automatycznie i przemieszczac je do sasiednich regionow, wtedy losowosc po stronie ekstremistow maleje, ale maleje tez element zaskoczenia gracza USA.

W grze jest kilka drog do wygranej. Od poczatku trzeba planowac ruchy i podejmowac wazne decyzje - i nie jest do konca prawda, ze mozna planowac tylko jeden ruch do przodu, bo planuje sie tak naprawde cala reke - buduje sie sytuacje na mapie, by w stosownym momencie odpalic korzystne wydarzenie. Moja zona sie wkrecila, ale ze mamy dzieci, ciezko jest znalezc czas na spokojnie by usiasc, jak uda mi sie przeprowadzic kolejna osobe przez zasady na pewno bedziemy grac.
Dla mnie ta gra to pozytywne zaskoczenie w temacie cena/jakosc. Swietna tematyka, asymetrycznosc powoduje, ze strony nie wykonuja tych samych operacji po sobie, trzeba szukac sposobow na skuteczna kontre dzialan przeciwnika.
Na minus zaznaczylbym kolorystyke,wadliwe podejscie do pisania instrukcji (kilka elementow gry daloby sie latwiej objasnic), czas - pierwsza partia, zanim gracze sie wdroza juz w mechanike zajmie z 5-6 godzin.
pwoloszun
Posty: 451
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1700 times
Been thanked: 537 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: pwoloszun »

tse pisze: 21 maja 2018, 16:28 To moze ja napisze o Labiryncie - od dluzszego czasu polowalem na Zimna Wojne, ale wiadomo - kupowanie uzywanej za 400 zl srednio mi sie usmiecha[...]
Polecam zakup 1989: Jesien Narodow - gra imho jest lepsza od TS(ale moze dlatego, ze ja duz bardziej lubie nasz slowianski setting), a mechanicznie jest prawie identyczna(z dodatkowa, zajebista mechanika "bitew", ktorej w TS ni ma).

Btw ta gra jest PIEKNIE wydana i jest dostepna za KOMICZNA cene 40zl, a uzywki widzialem za 28zl.
Podcast dżentelmeni przy stole:
pwoloszun
Posty: 451
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1700 times
Been thanked: 537 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: pwoloszun »

Co do gry solo to polecam implementacje bot-a dostepna tutaj:
https://github.com/sellmerfud/awakening

Mozna odpalic bota grajacego zarowno ekstremistami, jak i US. To MEGA przyspiesza rozgrywke.

To powiedziawszy ja zagralem z botem raz i mi wystarczy. Bot ma mocno zboostowane akcje, ale jest strasznie glupi i ogranie go nie nastreczylo mi wiekszych klopotow. Znacznie bardziej wole zagrac "solo" obydwiema stronami.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: maciejo »

pwoloszun pisze: 20 gru 2018, 00:43
tse pisze: 21 maja 2018, 16:28 To moze ja napisze o Labiryncie - od dluzszego czasu polowalem na Zimna Wojne, ale wiadomo - kupowanie uzywanej za 400 zl srednio mi sie usmiecha[...]
Polecam zakup 1989: Jesien Narodow - gra imho jest lepsza od TS(ale moze dlatego, ze ja duz bardziej lubie nasz slowianski setting), a mechanicznie jest prawie identyczna(z dodatkowa, zajebista mechanika "bitew", ktorej w TS ni ma).

Btw ta gra jest PIEKNIE wydana i jest dostepna za KOMICZNA cene 40zl, a uzywki widzialem za 28zl.
Mam podobne odczucia i w dodatku jest to jedyna tego typu gra w którą chętnie gra moja żona.
Poza tym różnica cen jest kosmiczna.
A gdyby ktoś chciał to chętnie udostępnienie
Zimną Wojnę PL pnp.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ