Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: barni132 »

No ja zacząłem grać po angielsku, wspomagam się translatorem i jakoś idzie. Ciężko mi trochę, ze względu na to, że jest sporo słów, których po prostu nie znam ;P
Ale zapowiada się świetnie! Nie mogę się doczekać tego polskiego tłumaczenia!

W ogóle ludzie mili, który dodatek najbardziej polecacie kupić?
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: barni132 »

Nowość z dzisiaj! Napisali na forum Galakty

"Pierwsza część w kontekście aplikacji oznacza pierwszą kampanię (których w aplikacji jest kilka).
Abyście mieli jakieś informacje na temat postępu prac - obecnie planujemy udostępnić FFG materiały w wersji PL do końca miesiąca, aby ich dział cyfrowy mógł nam przygotować testowego builda, po którego szybkim sprawdzeniu chcielibyśmy pchnąć temat publikacji wersji PL. Termin styczniowy wydaje się realny, przynajmniej z naszej perspektywy :)"
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: krecilapka »

barni132 pisze:Nowość z dzisiaj! Napisali na forum Galakty

"Pierwsza część w kontekście aplikacji oznacza pierwszą kampanię (których w aplikacji jest kilka).
Abyście mieli jakieś informacje na temat postępu prac - obecnie planujemy udostępnić FFG materiały w wersji PL do końca miesiąca, aby ich dział cyfrowy mógł nam przygotować testowego builda, po którego szybkim sprawdzeniu chcielibyśmy pchnąć temat publikacji wersji PL. Termin styczniowy wydaje się realny, przynajmniej z naszej perspektywy :)"
Fajnie że będzie.liczyłem jednak że do świąt się wyrobią.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: elprzybyllo »

Mam nadzieję, że chodzi o Kindred Fire, a nie Rise of all Goblins :wink:
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: barni132 »

No ale po tym co napisali, mam wrażenie że chcą oddać wszystkie kampanie na raz. Jak mam być szczery, to nie wierzę, że przy tłumaczeniu tego jest tyle roboty :P Po prostu ludzie z galakty i ffg to śmierdzące lenie! ;D
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Mnie bardziej ciekawi zapis:
Poplecznicy w wersji ANG są normalnie dostępni w naszym panelu hurtowym i współpracujące z nami sklepy mogą ich zamawiać.
Tymczasem w ogóle nie widzę popleczników z podstawki dostępnych (jakoś miesiąc wcześniej pisali, że na tygodniach będą dostępni).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: lunatykuku »

barni132 pisze:

W ogóle ludzie mili, który dodatek najbardziej polecacie kupić?

Cień Nerekhall ;) Daje dostęp do drugiej kampanii w aplikacji (imo lepsza niż Kindred), wprowadza do gry fajne potworki (szczury z ciekawą mechaniką) i śliczne kafle z zielonym spaczeniem xD
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

lunatykuku pisze:
barni132 pisze:

W ogóle ludzie mili, który dodatek najbardziej polecacie kupić?

Cień Nerekhall ;) Daje dostęp do drugiej kampanii w aplikacji (imo lepsza niż Kindred), wprowadza do gry fajne potworki (szczury z ciekawą mechaniką) i śliczne kafle z zielonym spaczeniem xD
Potwierdzam :)
"Cienie..." to chyba najlepszy dodatek jaki wyszedł. I nie chodzi tu tylko o apkę ale o samą zawartość jaką oferuje ten dodatek :)
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: sewhoe »

barni132 pisze:No ale po tym co napisali, mam wrażenie że chcą oddać wszystkie kampanie na raz. Jak mam być szczery, to nie wierzę, że przy tłumaczeniu tego jest tyle roboty :P Po prostu ludzie z galakty i ffg to śmierdzące lenie! ;D
Z komentarzy Galakty cały czas odnosiłem wrażenie, że oni chcą tłumaczyć, tylko ze złym FFG nie można się dogadać i materiałów nie mają. Materiały dostali, inni partnerzy też. Niemcy, Francuzi, Włosi, Hiszpanie i nawet Czesi mają już swoją wersję językową. Galakta tłumaczy i tłumaczy się. Nie wiem czy przespali temat z tłumaczeniem, czy szukali gimnazjalisty, który im to zrobi za kieszonkowe? Wygląda to jednak na koszmarną niekompetencję Galakty.
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: barni132 »

Dzięki za polecenie!
sewhoe pisze:Z komentarzy Galakty cały czas odnosiłem wrażenie, że oni chcą tłumaczyć, tylko ze złym FFG nie można się dogadać i materiałów nie mają. Materiały dostali, inni partnerzy też. Niemcy, Francuzi, Włosi, Hiszpanie i nawet Czesi mają już swoją wersję językową. Galakta tłumaczy i tłumaczy się. Nie wiem czy przespali temat z tłumaczeniem, czy szukali gimnazjalisty, który im to zrobi za kieszonkowe? Wygląda to jednak na koszmarną niekompetencję Galakty.
Tym bardziej, że ten język polski już w aplikacji widnieje, więc samo FFG jakby tym potwierdza, że jest w trakcie tworzenia. Raczej by nie dodawali tego w ciemno. Widocznie Galakcie nie będzie się hajs zgadzał, bo pewnie wiele na tłumaczeniu nie zarobi. Szkoda, że nie można zatrudnić jakiegoś gracza, który za kilka gier by wszystko w tydzień ładnie przetłumaczył ;P
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: sewhoe »

barni132 pisze:Widocznie Galakcie nie będzie się hajs zgadzał, bo pewnie wiele na tłumaczeniu nie zarobi.
Fakt, tłumaczenie to ich koszt. Ale zapewne wpłynie pozytywnie na sprzedaż podstawki i dodatków. Dla mnie rozgrywka z Overlordem jest mało wciągająca. Gra ze wspierającą aplikacją to całkiem nowe doświadczenie, dodatkowo stymulujące do kupna dodatków. Jest też zawartość płatna (DLC). Ponoć w Posiadłości Szaleństwa jakoś tam Galakta dogadała się z FFG. Może przy apkach Descenta i SW:IA będzie podobnie.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Kilka miesięcy temu sam im oferowałem pomoc w tłumaczeniu (i nie tylko ja z tego co wiem). Niestety nie byli zainteresowani za to temat tłumaczenia olali z góry na dół...
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: barni132 »

Berni77 pisze:Kilka miesięcy temu sam im oferowałem pomoc w tłumaczeniu (i nie tylko ja z tego co wiem). Niestety nie byli zainteresowani za to temat tłumaczenia olali z góry na dół...

I gdzie tu sens!? Gdzie tu logika!?

No niema co, nic nie zmienimy. Chyba tylko można się często przypominać. Może w końcu się wezmą do roboty
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

barni132 pisze:
Berni77 pisze:Kilka miesięcy temu sam im oferowałem pomoc w tłumaczeniu (i nie tylko ja z tego co wiem). Niestety nie byli zainteresowani za to temat tłumaczenia olali z góry na dół...

I gdzie tu sens!? Gdzie tu logika!?

No niema co, nic nie zmienimy. Chyba tylko można się często przypominać. Może w końcu się wezmą do roboty
Sens i logika jest dla nich w excelu.
Tłumaczenie to dla nich koszt, a apka jest darmowa czyli dla nich w teorii zero zysku.
Na dodatek płatna zawartość apki jest własnością FFG więc znowu zero zysku dla Galakty.
Podsumowując - można olać i pisać w odpowiedzi, że jest dużo tekstu, a złe FFG nie udostępniło go (ale udostępniło wszystkim innym zainteresowanym krajom, tylko biedna Polskę olali).
Niestety Galakta jest strasznie krótkowzroczna i ma inne dochodowe tytuły, więc Descenta mogą olać...
Wydaje mi się, że nikt u nich nie pomyślał, że polska apka spowoduje zwiększenie sprzedaży podstawki Descenta jak i kilku dodatków (a jak ludzie się wciągną to pozostałe tez kupią), bo w tej chwili np. dla części moich znajomych bariera językowa jest zbyt duża aby apki używali i z tego co widzę to nie jest to odosobniony przypadek patrząc na ilość osób zainteresowanych wydaniem wersji PL...
Galakta dumnie ogłosiła koniec tłumaczenia jednej kampanii. Mam nadzieję, że nie chodzi im o Króla Goblinów bo tego kampanią nazwać nie można - to wstęp i nauka jak używać apki. Jeżeli tłumaczenie trzech rozdziałów zajęło im ponad pół roku to jak dla mnie jest to masakra... Cały czas mam nadzieję, że chodzi o Kindred Fire, która to jest już prawdziwą kampanią...
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Krionah »

Na dodatek płatna zawartość apki jest własnością FFG więc znowu zero zysku dla Galakty.
Zysk jest. W końcu trzeba dokupić dodatki, które rozszerzają możliwość aplikacji...
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: sewhoe »

Krionah pisze:
Zysk jest. W końcu trzeba dokupić dodatki, które rozszerzają możliwość aplikacji...
Dlatego tym bardziej żal, patrząc na krótkowzroczność Galakty. :evil:
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Retro »

jaka polityka taki zysk, gracze SW:IA pokazali gdzie mają politykę galakty, małe dodatki galakta już nie będzie wydawać w pierwszym druku (jeśli w ogóle) bo gracze widząc jakie jest galakty podejście obkupili się w angielskie i polskie się nie sprzedają.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Rocy7 »

Które duże dodatki do Descenta dodają tam ciekawe nowe mechaniki dla overloda podobnie jak to ma miejsce w Rdzewiejących Okowach?

Czy balans tej kampanii jest lepszy niż Spadkobierców Krwi?
W Rdzewiejących okowach Krainy Cienia są równie niebezpieczne jak w Mgłach Bilehall. Toksyczne mgły rażą bohaterów nowymi kartami spaczenia. Choć z początku mogą wydawać się pożyteczne, zwiększając zdrowie postaci, po tym, jak bohater straci przytomność, zostają odwrócone i odkrywają swój mroczny efekt.
Berni77 pisze:Galakta dumnie ogłosiła koniec tłumaczenia jednej kampanii. Mam nadzieję, że nie chodzi im o Króla Goblinów bo tego kampanią nazwać nie można - to wstęp i nauka jak używać apki. Jeżeli tłumaczenie trzech rozdziałów zajęło im ponad pół roku to jak dla mnie jest to masakra... Cały czas mam nadzieję, że chodzi o Kindred Fire, która to jest już prawdziwą kampanią...
Ech też mam nadzieje, iż to jednak większa kampania.
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: muker »

Cześć. Zastanawiam się nad kupnem gry, ale z założeniem, że czasem pogram sam z apką.

O ile tłumaczenia nie zrobią, to czy da się grać w polską grę z angielską apką? Czy co chwilę będzie tak że mam coś zrobić z komponentem X a ja mam się domyślić jak on się nazywa po polsku?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: krecilapka »

muker pisze:Cześć. Zastanawiam się nad kupnem gry, ale z założeniem, że czasem pogram sam z apką.

O ile tłumaczenia nie zrobią, to czy da się grać w polską grę z angielską apką? Czy co chwilę będzie tak że mam coś zrobić z komponentem X a ja mam się domyślić jak on się nazywa po polsku?
W tej chwili dokładnie tak jest. Musisz sobie sam przełożyć z angielskiego na polski.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: YoYo »

muker pisze:Cześć. Zastanawiam się nad kupnem gry, ale z założeniem, że czasem pogram sam z apką.

O ile tłumaczenia nie zrobią, to czy da się grać w polską grę z angielską apką? Czy co chwilę będzie tak że mam coś zrobić z komponentem X a ja mam się domyślić jak on się nazywa po polsku?
Kupuj i nie stresuj się :). Appka, z tego co Galakta obiecała (i obiecuje, ale ręki za nich bym nie oddał), będzie spolszczona do wersji PL do końca stycznia i kwestia potem updejtu programu (FFG, ale to pewnie +1-2 tyg maks). Temat śledzę od dawna i bardzo ich tam męczę ;> (a zasługują na krytykę bo wg. mnie okłamali ludzi w temacie, że FFG nie daje plików źródłowych, a potem bum, Czesi nagle mają (!), wstyd, bo to była bezczelna ściema).
Szansa więc, że zanim opanujesz zasady i pograsz z kimś testowo pierwsze scenariusze to już będziesz miał wersję po Polsku. Na tę chwilę jest tam bajzel i ciężko tak grać, chociaż można.
Druga sprawa to, to, że jest polski mod ReDJak'a (opracował Berni77), który automatyzuje poczynania Mrocznego Władcy - czyli przeciwnika bohaterów. Coś a'la Gloomhaven, robisz to posługując się kartami. Dzięki temu można grać solo lub w coopa.
Tu masz linka do tego tematu, zapraszam: http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=8000 (dobrze by było byś kupił podstawkę używaną, chodzi o kampanię Run Cienia, ten RAOV używa właśnie tego, ew. jeśli masz nową wersję, to to by się przydało jako pdf chociażby).
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Sroczka »

Tylko jedno trzeba jeszcze uściślić - Apka nie zawiera w sobie oryginalnej kampanii z podstawki tylko ma swoją. To wg mnie jest baaardzo duży minus. Wersja do gry solo - ReDJak (opracowany przez Berni77) pozwoli ci grać we wszystko + dodatki. Są jeszcze dostępne oryginalne mini kampanie po polsku np Zapomniane Dusze, Gniew Natury w które możesz zagrać solo
Usunięte

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Usunięte »

obsrana sroka pisze:Tylko jedno trzeba jeszcze uściślić - Apka nie zawiera w sobie oryginalnej kampanii z podstawki tylko ma swoją. To wg mnie jest baaardzo duży minus. Wersja do gry solo - ReDJak (opracowany przez Berni77) pozwoli ci grać we wszystko + dodatki. Są jeszcze dostępne oryginalne mini kampanie po polsku np Zapomniane Dusze, Gniew Natury w które możesz zagrać solo
Nick na propsie

Ten automat pozwala grać kampanię z nowego druku? Czy trzeba mieć Run Cienia?
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Sroczka »

pluszowytrol pisze:
obsrana sroka pisze:Tylko jedno trzeba jeszcze uściślić - Apka nie zawiera w sobie oryginalnej kampanii z podstawki tylko ma swoją. To wg mnie jest baaardzo duży minus. Wersja do gry solo - ReDJak (opracowany przez Berni77) pozwoli ci grać we wszystko + dodatki. Są jeszcze dostępne oryginalne mini kampanie po polsku np Zapomniane Dusze, Gniew Natury w które możesz zagrać solo
Nick na propsie

Ten automat pozwala grać kampanię z nowego druku? Czy trzeba mieć Run Cienia?
Niestety jeszcze nie mogę powiedzieć na 100% bo się za nie nie wziąłem ale tylko jeden z nich wymaga dodatku Legowisko Jaszczura więc wydaje mi się że wystarczy podstawka. Jak wyjmę pudło ze scenariuszami to dam znać.
Awatar użytkownika
Kapelatejesy
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2014, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Kapelatejesy »

Chyba w pytaniu nie chodzi o to, czy trzeba mieć dodatki, tylko, czy zachodzi kompatybilność z obydwoma wersjami podstawki, bo w nowym druku zmienili księgę przygód.
ODPOWIEDZ