Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: premek »

Jak ktoś z Poznania chce rozbudować swoją kolekcję z okazji promocji Galakty do końca lutego to dajcie znać :)
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

Jak ktoś chce kupić całe zestawy to lepiej teraz, drugi raz się promocja nie powtórzy. Przecen są takie że za 40 płn można nowy blisterek kupić. A zestaw podstawowy za mniej niż 70 płn to jak darmo.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

Akurat mi brakuje chyba do szczescia tylko asow rebeli, którzy beda dopiero w marcu. Czyli miwicie ze trzeba się ogarnąć do końca lutego, jakby co...?
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Phate »

Ja właśnie jestem z Poznania i planuje (prawdopodobnie) zakupić małą podstawkę :]
Indar - gdzie jeszcze są podstawki za < 70 zł ? na grybezpradu się już skończyła promocja i nie mogę znaleźć innego źródła ;)
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Pastorkris »

Phate pisze:Ja właśnie jestem z Poznania i planuje (prawdopodobnie) zakupić małą podstawkę :]
Indar - gdzie jeszcze są podstawki za < 70 zł ? na grybezpradu się już skończyła promocja i nie mogę znaleźć innego źródła ;)
Dragoneye, Gamelord <- to nie moi koledzy. Po prostu tam znalazłem tanie paczki ;)
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: premek »

Asy Rebelii są niedostępni ale podstawkę nową / starą mogę ściągnąć w cenie 65 zł jak ktoś jest chętny.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

Chyba już jestem weteranem bo pierwsza tulejak w statku ułamana :-/.

Jakbym miał czas i chęci to bym zrobił na magnesy :).
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

10 minut roboty, tylko trzeba robić to bardzo ostrożnie - można niechcący przewiercic statek ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

Indar pisze:10 minut roboty, tylko trzeba robić to bardzo ostrożnie - można niechcący przewiercic statek ;)

Na razie poszedł drucik od spinacza dwie dziurki i połączenie na fest z rureczką ;).
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Phate »

Jak w domowy sposób można wykombinować matę do gry ?
Przed kupnem dedykowanej oczywiście :]
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

Phate pisze:Jak w domowy sposób można wykombinować matę do gry ?
Przed kupnem dedykowanej oczywiście :]
Najlepsze są piankowe, to spory wydatek ale komfort gry ogromny.
ja przed zakupieniem piankowej wydrukowałem sobie matę w drukarni - znajdż w pobliżu jakąś drukarnię, zanieś wzór i poproś o druk 90/90 na bannerze albo materiale "blackout". Lokalnie drukowałem na bannerze za 19 pln, blockout jest odrobinę droższy. Na potrzeby domowego grania spokojnie wystarczy.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Pastorkris »

Tak sobie czytam i czytam o różnych jednostkach. To nowsze, to starsze. Przeglądam aktualną metę (jestem totalnym świeżakiem) i tak się zastanawiam:
Czemu X-wingi są tak piekielnie drogie? Albo inaczej. Czemu nowsze statki, które wyszły po nich nie są odpowiednio droższe od wszystkiego co wyszło wcześniej? Za cholerę nie widzę "klucza" w ustalaniu kosztu jednostki... Grając w LOTRa LCG (przykład z czapy ale zrozumiecie do czego zmierzam) dało się rozszyfrować koszt bohatera - suma oczek w skillach plus punkty życia zazwyczaj dawało koszt. W tym tytule jest znów totalna rozpierducha, albo ja zwyczajnie tego nie widzę :D
I tak:
- najzwyklejszy stary X wing kosztuje 21 ze statami (2) 3, 2, 3, 2.
- najtańszy prom Lambda kosztuje też 21 a ma staty (2) 3, 1, 5, 5!
Niech ktoś mądrzejszy mnie oświeci jak to jest możliwe. Czy koszta jednostek wg. was są w miarę zbalansowane? Co z tymi wypasionymi umiejętnościami niektórych statków, które zdają się nie liczyć do kosztu?
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Gothik »

Pamietaj o tym że wzorniki manewrów i prędkości tych statków mogą być inne, a to robi czesto sporą róznicę...
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: aryss »

Balans i koszta punktowe patrz tak naprawde w 2 grupach czyli fale 1-4 i od 6 fali wzwyz. Poczatkowo xwing nie byl planowany jako rasowy bitewniak i koszta byly za przeproszeniem z dupy, od pewnego momentu ( wywiad z alexem sprzed 2/3 lat chyba wskazywal wlasnie na przelom 5/6 fali zaczeli to jako tako sensowniej traktowac ).
No i dodatkowo nowe statki sa w wiekszosci wypadkow tansze od starych by sie sprzedawaly :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

niestety "starymi" statkami w turniejach nie powalczysz... mają się sprzedawać nowe.

Ale "w domu" bym się tym nie przejmował i latał sobie x-wingami ...


faktycznie przy raptem 4 statach , kombinacje już dawno sięwyczerpały sensowne - knyfy tkwią w kartach ...
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Goldberg »

Phate; https://www.youtube.com/watch?v=2sjSzgaO-UQ
3 lata temu zrobiłem sobie taki stol.
Kosztowało mnie to tyle co płyta osb i kilogram gesso (czyli jakies 30zl) bo maluje figurki itd wiec spraye i farby miałem.
RObi sie naprawdę prosto, a po pokryciu lakierem służył naprawdę spoko.
Owszem potem kupiłem mate bo taka płyta ani poręczna ani mobilna...ale nadal mam go w domu n działce i w lato jest mocno eksploatowany :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

rastula pisze:niestety "starymi" statkami w turniejach nie powalczysz... mają się sprzedawać nowe.

Ale "w domu" bym się tym nie przejmował i latał sobie x-wingami ...


faktycznie przy raptem 4 statach , kombinacje już dawno sięwyczerpały sensowne - knyfy tkwią w kartach ...
Spokojnie, "stare" X Wingi T 65 wracają na stoły - ostatnio na SOS w Krakowie w top 6 był stary dobry generyk T65, no i wraca Wedge Antilles jako AS z PS11. Poza tym zapowiedziany jest już dodatek "Save the Dream" gdzie będą tańsi piloci z PS 1 oraz modyfikacje do T-65 w postaci "flipowanych" kart S-foils, czyli rozkładane skrzydełka. Plus jeszcze jakieś dedykowane tym statkom modyfikacje.
Tak, dużo zmieniają karty, np "Astromech wsparcia lotu" za 1 pkt potrafi naprawdę zdziałać cuda.
Podsumowując, nie skreślałbym starych statków tak zupełnie. Szczególnie że bardzo popularnymi są "stare" maszyny jak Tie Adv, Sokół, Lambda, Defender, Phantom - a to przecież pierwsze 4 fale.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Goldberg »

Z ciekawosci swarm jeszcze grany jest?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

W dobie Harpunow (rakiety) coraz mniej. Widuje się 7 Zetek na rakietach ale taki klasyczny swarm Tajcow to chyba dawno nie byl widziany .
Bo chyba że domowo ;)
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: aryss »

Indar pisze: Podsumowując, nie skreślałbym starych statków tak zupełnie. Szczególnie że bardzo popularnymi są "stare" maszyny jak Tie Adv, Sokół, Lambda, Defender, Phantom - a to przecież pierwsze 4 fale.
Tie Adv - trza kupic raideera
Sokol - trza kupic resistance sokola
Lambda - trza kupic raidera (pod pallpe)
Defender - trza kupic weteranow

Phantoma nie widzialem w rozpiskach dawno ale moze faktycznei jest:P

Ale ogolnie patrzac na to ze ktos ma startki same z poczatkowych fal i musi kupic je na nowo w repackach nie traktowal bym tego jako stary statek tylko p oprostu nowy :D
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

Wejdę w polemikę.
Do grania w domu? Po co, skoro można grać na wydrukowanych rozpiskach? A jak turniejowo - tym bardziej można kupić na rynku wtórnym pojedyncze karty, rozumiem że mówisz tu o Palpie i adv. targeting comp z tytułem, to już nie są kosmiczne wydatki.
Ale mówimy tu o graniu w domu, stąd nie ma problemu z kartami upgrade, ważne żebyśmy mieli odpowiednich pilotów.

Tie Adv ma Vadera w blistrze
Sokół - z powodzeniem grany jest Han z podstawowej wersji
Defender - interesujący nas Vessery jest w blistrze

Phantom lata często z Decimatorem.

To prawda że nowe fale przynoszą ciekawe statki, ale stare są wciąż używane.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Pastorkris »

Indar pisze: Spokojnie, "stare" X Wingi T 65 wracają na stoły - ostatnio na SOS w Krakowie w top 6 był stary dobry generyk T65, no i wraca Wedge Antilles jako AS z PS11. Poza tym zapowiedziany jest już dodatek "Save the Dream" gdzie będą tańsi piloci z PS 1 oraz modyfikacje do T-65 w postaci "flipowanych" kart S-foils
Możesz rozwinąć skróty? Poza tym z SOSem ;)

Nie mówiłem nic o graniu w domu. Po prostu zastanawiałem się, czy ktoś jeszcze grywa tymi stateczkami pomijając Poe, który się czasem pojawia.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: costi »

Pastorkris pisze:Tak sobie czytam i czytam o różnych jednostkach. To nowsze, to starsze. Przeglądam aktualną metę (jestem totalnym świeżakiem) i tak się zastanawiam:
Czemu X-wingi są tak piekielnie drogie? Albo inaczej. Czemu nowsze statki, które wyszły po nich nie są odpowiednio droższe od wszystkiego co wyszło wcześniej? Za cholerę nie widzę "klucza" w ustalaniu kosztu jednostki... Grając w LOTRa LCG (przykład z czapy ale zrozumiecie do czego zmierzam) dało się rozszyfrować koszt bohatera - suma oczek w skillach plus punkty życia zazwyczaj dawało koszt. W tym tytule jest znów totalna rozpierducha, albo ja zwyczajnie tego nie widzę :D
I tak:
- najzwyklejszy stary X wing kosztuje 21 ze statami (2) 3, 2, 3, 2.
- najtańszy prom Lambda kosztuje też 21 a ma staty (2) 3, 1, 5, 5!
Niech ktoś mądrzejszy mnie oświeci jak to jest możliwe. Czy koszta jednostek wg. was są w miarę zbalansowane? Co z tymi wypasionymi umiejętnościami niektórych statków, które zdają się nie liczyć do kosztu?
A teraz zobacz sobie jak wygląda dial X-Winga a jak dial Lambdy ;) Mała vs duża podstawka też robi dużą różnicę.
pasek dostępnych ulepszeń też się liczy do kosztu.
A i tak wszystko dobierane jest na czuja. ;)

Resztę już koledzy wyżej napisali.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: sirwei »

Czy podczas gier 100pkt używacie asteroid? W ogóle ich używacie? Czy też psują wam mocno wizję latania w eskadrach?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

Asteroidy to niezbędny element gry - umiejętne ich ustawienie może dużo pomoc. Mechanika gry nie przewiduje ich braku.
ODPOWIEDZ