Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Jabbas

Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Post autor: Jabbas »

Netrunner!

Jedna z najgenialniejszych karcianek ever… ukochane dziecko Garfielda (twórcy MTG i VTESa)
Pomimo iż formalnie wycofana z rynku w 1999roku (nagła decyzja WoTC i wycofanie setu z druku)
Żyje nadal z corocznymi MŚ, ME i MNiemiec, Francji itd..

Wydano ponad 20 wirtualnych setów i jedynie 1 i kawałek oryginalnych (Netrunner 1.0, Proteus 2.1 i 52 z Classic 2.2)

Inne martwe gry mogą tylko zazdrościć lojalności graczy… po wielu nie ma już śladu.

O Licencję do Netrunnera walczyli min zawodowi gracze MTG chcąc przywrócić tą grę na rynek, próbując
Wykupić licencję Niemniej Wizardzi przez lata bronili swojej polityki jedynej słusznej karcianki (MTG)
(dla niewtajemniczonych tak to wygląało… pod koniec lat 90 na rynku było około 100 karcianek…
Aby nie rozbijać rynku wizards wykupił prawa do wielu z nich, których już nie posiadał, po czym je pozamykał)
Ocalał VTES, Legenda, którą AEG odkupiło z powrotem itd..)

Netrunner oprócz fenomenalnych artów ma niesamowitą wręcz mechanikę symulacji hakowania
(coś w klimacie Matrixa) którą można wykorzystać min w grze fabularnej Cyberpunk 2020

Co ważne.. Zdeterminowany miłośnik gry z Francji od lat walczy o jej przywrócenie, spotykając się
Z ludźmi z WoTC, Hasbro i nawet samym Garfieldem… zdobywając wsparcie oraz niesamowitą bazę
bezcennych materiałów z gry i coraz skuteczniej dążąc do celu ->przywrócenia jej na rynek..
Prawdopodobnie będzie to forma LCG.. .a na wstępie coś w formie Collector’s Boxa
Ze starymi kartami…

Kto kiedykolwiek grał w Neta wie o czym piszę… to jest gra dopracowana wręcz niewyobrażalnie
Z dziesiątkami opcji przy każdym ruchu i jednocześnie wręcz aptekarsko nie wybaczająca błędów.

Aby zebrać ex graczy z PL i informować co i jak założyliśmy grupę Netrunner Polska na Facebooku http://www.facebook.com/groups/253384388086799/
Będzie to prawdziwy ZION , miejsce oporu tych, którzy czekają na złamanie Matrixa…
Jeśli sami graliście/gracie, maie kontakt do netrunnerujących znajomych, podeślijcie im tego linka!

link Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Netrunner

Zapraszam

Jababs
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 485 times
Kontakt:

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: yosz »

Nie obraziłbym się gdyby Netrunnera przejął FFG i wydał LCG - w sumie mogą go zaadoptować do settingu Androida. Grałem tylko raz, ale gra zrobiła na mnie spore wrażenie.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Vanilin
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2011, 17:54

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: Vanilin »

Popieram sprawę. Dobrych karcianek nigdy dość. :D
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 485 times
Kontakt:

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: yosz »

ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: melee »

Bosko!
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2266
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 392 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: Leviathan »

Rewelacyjna informacja
:)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: bartek_mi »

pierwsze lcg w jakie wejde?
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: jax »

bartek_mi pisze:pierwsze lcg w jakie wejde?
haha, dokładnie to samo chciałem napisać :D
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: zephyr »

Ale FFG będzie też projektować karty i testować :( czy tylko wydawać :)
Ale też chyba się skuszę.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 485 times
Kontakt:

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: yosz »

Szkoda trochę grafik z oryginału ale count me in :)

Po ogłoszeniu Infiltration Donalda Vaccarino jako gry w świecie Androida, pomyślałem, że Netrunner pasowałby idealnie do tego świata i że ffg powinno zdobyć prawa :) (zresztą napisałem to parę postów wyże :D)

Ciekawe czy będzie wersja pl
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: jax »

yosz pisze:Szkoda trochę grafik z oryginału
Fakt, że szkoda. I grafiki i layout wyglądają w oryginale znacznie lepiej...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: berni »

yosz pisze: Ciekawe czy będzie wersja pl
Pewnie zostanie ogłoszona, jak już FFG ściągnie kasę w preorderze ;p
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: Zet »

jax pisze:
bartek_mi pisze:pierwsze lcg w jakie wejde?
haha, dokładnie to samo chciałem napisać :D
Mam to samo :D

Tylko trochę mi szkoda, że nie jest to świat CP2020, ale nie będę wybrzydzał.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: BartP »

Pamiętajcie tylko, że LCG to nie gra planszowa. Skończy się jak zwykle na milionie comiesięcznych dodatków, za którymi normalni fani nie nadążają. Szkoda, że Netrunner wpadł w sidła LCG. 100 razy bardziej wolałbym, aby wydano go w formie planszówki, w którą można grać wiele razy, a co najwyżej raz do roku dokupić dodatek. Układanie talii nie jest dla mnie :/.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: Zet »

Dlatego wcześniej nie zdecydowałem się na żadne LCG - wystarczało mi do tej pory MtG. No ale to jest CYBERPUNK - nie wiem, czy się oprę :(
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: Ink »

Zet pisze:Dlatego wcześniej nie zdecydowałem się na żadne LCG - wystarczało mi do tej pory MtG. No ale to jest CYBERPUNK - nie wiem, czy się oprę :(
Cyberpunk, ale niestety nie 2020, a to będzie pewnie dla mnie kwestia decydująca.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: Zet »

Na to samo zwróciłem uwagę wcześniej, ale pamiętajmy, że CP2020 został stworzony w latach 90tych i trochę się już chyba przykurzył, a miejscami zdezaktualizował.
Może to nawet lepiej, że New Angeles zastąpiło wysłużone Night City? Jestem fanem CP2020, ale patrząc z perspektywy czasu, to Johny Silverhand trochę mi już trąci myszką ;)
A korporacje? To, że Arasaka czy Militech będą się nazywały inaczej, nie zmienia faktu, że dalej będą złymi megakorporacjami.
Jeśli chodzi o sam świat, to nie tragizowałbym :)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: Matio.K »

W sumie fajny ruch ze strony FFG - zagrać na sentymencie dawnych graczy. No i mechanika już gotowa i sprawdzona, wraz z czekającymi na wydanie dodatkami :)

http://www.boardtime.pl/2012/05/android ... ntarz.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: Wallenstein »

A na BGG dość burzliwa dyskusja jaka odbyła się przy okazji Merchants of Venus...
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: zephyr »

Zagrać na sentymencie jak zagrać na sentymencie.

Grę poznałem parę lat temu (czyli jak już znałem sporo nowoczesnych planszówek i karcianek) a i tak zrobiła na mnie dobre wrażenie. (kupiłem starter na allegro)

Jest naprawdę klimatyczna i ciekawa mechanicznie, zwłaszcza kompletna asymetria stron i duża rola sensownego blefu połączonego z przemyślanymi zagrywkami - to są elementy których nie widzę w innych grach.

Nie wiem jak znosi rozgrywkę graczy zaawansowanych, bo grałem tylko parę partii starterowymi taliami.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: schizofretka »

Byle FFG jej nie zarżnęło... Nie spodobało mi się, co robili z WHI i przestałem kupować (na szczęście, na ile więcej planszówek teraz mogę sobie pozwolić!) Mam nadzieję, że wszystkie karty będą przydatne i da się grać nie kupując wszystkiego, oraz będzie scena graczy okazjonalnych, a nie - jak w WHI - albo turnieje i ze wszystkim na bieżąco, albo sam CS+Ulthuan....
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: zaba »

czy ktoś wie czy wyda to Galaktya ? :o
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: Vasquez21 »

dopiero co ogłoszono że FFG w ogóle wyda tą karciankę, więc chyba jeszcze za wcześnie.
Póki co pozostaje trzymać kciuki.
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: tajemniczy_padalec »

Jak widać, nigdy nie dostajemy tego, czego chcemy. Wszystkim marzy się powrót Netrunnera (martwej gry CCG), ale nikt nie chce jej wznowić. Do kitu! Netrunner powraca - jako gra LCG. Jak to? Nie jako planszówka? Do kitu! Nie będzie starych grafik, starego layoutu i śwata CP 2020? Do kitu!

Swoją drogą - co tak się wszyscy uwzięli na LCG? Ktoś zmusza do kupowania dodatków? Pamiętam, że na gołej podstawce Inwazji bawiłem się świetnie chyba ze dwa miesiące - i były to wakacyjne miesiące, w czasie których co drugą noc grałem w to z kumplem. Jasne, potem wszedłem w granie turniejowe (na trochę), więc kupowałem wszystko. Jednak, przykładowo, takiego CoC nigdy nie rozszerzyłem. Ostatecznie kupiliśmy po jednym Core Secie (we trzech) - ale to tylko dlatego, że w wersji podstawowej gra była przewidziana dla dwóch graczy, a chcieliśmy grac w 3-4 osoby.

Nie do końca widzę logikę psioczenia na nowy format Netrunnera. Jako planszówka byłby lepszy? Niby dlaczego? Format LCG powoduje, że mogą bawić się ci, którzy chcą grać turniejowo (i kupować dodatki), jak i ci, którzy będą grali raz na jakiś czas z kumplem. Istnieją też formy pośrednie - graczy, którzy we własnym tempie będą sobie "rozpracowywać" kolejne dodatki i kupować raz na jakiś czas coś nowego.

"Strasznie podobał mi się maluch, szkoda, że już go nie produkują". "O, znów będą robić malucha - ale zaraz, będzie z innym silnikiem? Jak to! Przecież ja chciałem, żeby jeździł na pedały! Jako rower byłby dużo fajniejszy!"
ODPOWIEDZ