Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Sebs »

Ale jaki to sklep? :-P
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: stalker7 »

olsszak pisze:
stalker7 pisze:UWAGA UWAGA nie wiem czy mogę "reklamować" ale dostalem info od sklepu z słowem GAME i słowem LORD w nazwie, że prócz dodatków będą mieli podstawkę ENG za 290zł
:roll: aż żałuję, że nie poczekałem bo pare złotych bym dodał i miał nówkę w folii :mrgreen:
w Tabu nie mógłbyś grać...
Dlatego gram w Mage Knighta :D
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Sebs »

Zaczalem robic spolszczenie do Mage Knighta jako wkladki w koszulki. Mysle ze jak skoncze i beda zainteresowane osoby to sie podziele :-) Nie mam dostepu do oryginalnego tlumaczenia i uzywam tego z bgg. Gdyby ktos mogl mi podeslac tekst z wydania PL bylbym wdzieczny. Obrazek
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: Pastorkris »

Ostatnio na Fejsbukowym Bazarze jest jakiś wysyp Mage Knight'ów... Każdy sprzedaje jak leci ;) Czyżby dodruk był jakiś planowany? Albo znaleźli tajne skrzynie z egzemplarzami?
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kal-El83 »

Spekulanci chcą spieniężyć i balować przez wakacje za grube $$$ ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Mage Knight

Post autor: Xfenix »

Sądzę że Azazelek ma rację.
Sam zastanawiam się czy tego chytrego planu nie wprowadzić w życie z moją kopią MK. :P
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Mage Knight

Post autor: Haloon »

Przecież jest wysyp Mage Knightów w sklepach. I podstawka i dodatki. Można kupować na lewo i prawo, a ceny używek stoją na równi z egzemplarzami sklepowymi. Sam tak kupiłem cały zestaw.
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Mage Knight

Post autor: Xfenix »

Ale nie wersji PL.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight

Post autor: ixi24 »

Przecież ktoś na grupie na fb sprzedaje koszulki i naklejki ze spolszczeniem do dodatków ;) Musicie tylko poszukać
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight

Post autor: Sarseth »

ixi24 pisze:Przecież ktoś na grupie na fb sprzedaje koszulki i naklejki ze spolszczeniem do dodatków ;) Musicie tylko poszukać
Nawet nie tyle co sprzedaje, poprostu pobiera pieniądz za materiał i przesyłkę. Tak samo dodatki fanowskie robi.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Uważam, że wersja angielska jest łatwo przyswajalna bez spolszczenia. Owszem, instrukcję chyba warto przeczytać po polsku, ale już na samych kartach tekst jest pisany w sposób zrozumiały. Podstawowy język angielski wystarczy żeby grać płynnie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: Shantall »

Ja mam właśnie od Dobromira naklejki ze spolszczeniem do LL. Trochę roboty z naklejaniem, ale po wymieszaniu ciężko odróżnić od oryginałów.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Ja włożyłem sobie papierowe wkładki z tłumaczeniem i też na pierwszy rzut oka nie widać różnicy. Zresztą podczas gry nie ma to żadnego znaczenia :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Mage Knight

Post autor: bowie »

Ceny wersji ang. w sklepach to 330-360 zł. W cenie 350-380 spokojnie można kupić wersję polską w idealnym stanie, którą zawsze będzie łatwiej sprzedać, a i wartość jej raczej wzrośnie, niż zmaleje, bo na dodruk chyba się nie zanosi... Nie to, żebym sprzedawał, tak tylko piszę :)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Mage Knight

Post autor: Moonday »

Ja włożyłem sobie papierowe wkładki z tłumaczeniem i też na pierwszy rzut oka nie widać różnicy. Zresztą podczas gry nie ma to żadnego znaczenia :)
A co z kolorami żetonów? Gdzieś obiło mi się o oczy, że nowe dodruki to jednak zupełnie inna barwa niż nasza polska podstawka. Jest to prawda? Chodzi mi głównie o LL.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Ja mój LL kupiłem ze dwa lata temu, więc nie pamiętam czy jest różnica. Poza tym wprowadziłem losowanie żetonów z woreczka, oczywiście z powtórzeniami, więc nigdy nie wiadomo co się trafi.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Są różnice, np. w tezli, ale powiem tak - jak przy wielu grach dałbym sobie spokój gdyby były takie problemy, tak dla MK mogę losować nawet z klozetu ;)
To jedna z najlepszych gier w jakie grałem, warto brać gdzie jest i jaka jest.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Mage Knight

Post autor: Haloon »

Święte słowa. Karty w koszulki, żetony w woreczki i jazda. Kolorki nie przeszkadzają. A jak ktoś nie ma woreczków lub koszulek to zostaje wewnętrzna uczciwość i losujemy żetony odwracając głowę, a karty tasujemy i bierzemy uczciwie. Życie to niejebajka więc dajemy sobie radę ;)
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: Shantall »

Mój spolszczony LL od Planszówkowego Dobromira. Przykładowe karty. Jak ktoś woli grać w ojczystym języku to tak wyglądają karty po naklejeniu. Mi się bardzo podoba taki w pełni rodzimy MK :) Obrazek

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: stalker7 »

A ja tak po prostu naumiałem się angielskiego i nie muszę naklejać :roll:
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Mage Knight

Post autor: raiden25 »

Ja akurat mam całe karty w wersji PL do wszystkich dodatków + 2 czy 3 postacie od Dobromira i wszystko wyglada cacy. Ciężko odróżnić jedna karte od drugiej i używam koszulek z przeźroczystymi plecami :)
zmazmazik
Posty: 20
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:04

Re: Mage Knight

Post autor: zmazmazik »

Witam serdecznie!

Mógłby mi ktoś wyłożyć sprawę dotyczącą ogłuszania. W instrukcji o ogłuszeniu napisane jest o zadaniu przeciwnikowi ran równej bądź wyższej niż niezmodyfikowany limit kart na ręce. Moje pytanie dotyczy następującej kwestii - Czy chodzi o rany zadane w jednym ataku i wtedy jest ogłuszony [Czyli trzeba zadać minimum 3x5 czyli 15dmg] A może chodzi o ogólną liczbę ran posiadanej w ręce? - Gracz atakowany posiada 3 karty ran na ręce i wystarczy dołożyć mu jeszcze 2 by go ogłuszyć.
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Mage Knight

Post autor: dżodżo »

Nie ma znaczenia liczba ran, z którą przystępuje się do walki. Jeżeli nasza postać dostanie w czasie jednej walki tyle ran, co "limit kart" z żetonika, zostaje od razu znokautowana. Należy pamiętać, że wliczają się w to wszystkie rany, także te, które zadamy sami sobie, np. kartą Blood ritual.
Przy okazji warto też zwrócić uwagę, że nie oznacza to końca walki-jedyny skutek to odrzucenie kart.
zmazmazik
Posty: 20
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:04

Re: Mage Knight

Post autor: zmazmazik »

Dzięki za odpowiedz.

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie wybierania możliwości atakowania, ale jest to pytanie do każdego kto lubi MK.

W walce z graczem lepiej wybrać jeden silny atak, czy rozdzielić swój atak na dystansowy i normalny?
Pytam o preferencje :)
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Mage Knight

Post autor: pabula »

Atak dystansowy ma sens tylko i wyłącznie jak nokautujemy przeciwnika. Albo jak chcemy mu dać kilka ran na rękę.
W zasadzie atakujemy przeciwnika żeby zdobyć łatwe punkty sławy i szybki awans poziomu.
Albo żeby odepchnąć przeciwnika od czegoś na czym nam zależy więc musimy atakować w walce wręcz. Wczesny olbrzymi atak spowolni przeciwnika i może nam dać dużą przewagę. Nie zapominajmy o tej możliwości w grze.
ODPOWIEDZ