Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

mat_eyo pisze:
Jiloo pisze:Skoro WizKids opracowuje instrukcje to może jest tez szansa, że taki box ukaże się po angielsku?
Ja bym powiedział, że jest pewność - bez druku międzynarodowego Portal nie miałby szans wydrukować wersji polskiej w sensownej cenie.
tak będzie druk angielskiej wersji również.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Jiloo »

I to jest bardzo dobra wiadomość.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: inzkulozik »

Może to jest trudny moment dla Mage Knighta w Polsce, wielu weteranów planuje lub właśnie porzuca swoje dogodne
przyczólki na linii frontu i wycofuje się na z góry upatrzone pozycje celem przegrupowania i nabrania nowych sił do walki
(czytaj: sprzedają MK, by nabyć za rok od Portalu BigBoxa) ;)

Niemniej jednak, dla tych co zostali wrzucam zdjęcia z wyglądu mat lateksowych produkcji znanej na forum firmy MB Print
Koszt takich dwóch mat to ok 80 przesyłką. Wydają się niezniszczalne ale to w sumie wyjdzie w praniu. Trzymam je zrolowane
w tubie, w której dotarły. Muszę jeszcze popracować nad "odrolowaniem" tej mniejszej, bo jak widać krawędzie po obu stronach
lekko odstają.
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 06 lut 2018, 09:21 przez inzkulozik, łącznie zmieniany 1 raz.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: stalker7 »

nie ma zdjęć :(
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: inzkulozik »

Poprawione, dzięki!
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: stalker7 »

ładna :wink:
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Jiloo »

inzkulozik pisze:(...)Trzymam je zrolowane
w tubie, w której dotarły. Muszę jeszcze popracować nad "odrolowaniem" tej mniejszej, bo jak widać krawędzie po obu stronach
lekko odstają.
Spoiler:
Musisz je rolować nadrukiem na zewnątrz. Zdziwiłem się jak dostałem tak zdołowaną matę w Legendary Encouters i oczywiście odwróciłem na drugą stronę, żeby chronić nadruk. No i narożniki się zaczęły wywijać.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Mage Knight

Post autor: warlock »

Świetna sprawa, naprawdę uporządkowuje to obszar gry :).

Polecam zwijać maty nadrukiem na zewnątrz, wówczas leżą w 100% płasko na stole ;).
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Mage Knight

Post autor: Gatherey »

Maty wyglądają bardzo spoko tylko problemem jest, że się nie będą mieścić do pudła :(
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Mage Knight

Post autor: warlock »

Gatherey pisze:Maty wyglądają bardzo spoko tylko problemem jest, że się nie będą mieścić do pudła :(
A już znasz wymiary Big Boxa i kształt wypraski? :twisted:
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Mage Knight

Post autor: Gatherey »

warlock pisze:
Gatherey pisze:Maty wyglądają bardzo spoko tylko problemem jest, że się nie będą mieścić do pudła :(
A już znasz wymiary Big Boxa i kształt wypraski? :twisted:
Mówię o obecnym pudle od podstawki, które mieści wszystko :D
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Mage Knight

Post autor: wirusman »

Katia pisze:
ghostdog pisze:Skąd nagle taki wysyp Mage Knight na allegro? I to wersji PL od Lacerty. Czy mają byc zmiany w wersji Portal?
Nie każdy kupujący chce czekać, więc sprzedający wykorzystują okazję, gdy grę jeszcze można w miarę drogo sprzedać.
Hehehe, dobre
Po prostu portal wyda nowa wersje i wszyscy biznesmeni sprzedają swoje wersje, żeby a) zarobić, b) mieli kasę na nowego boxa :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: mauserem »

To było zabawne :D jeszcze siedząc na widowni podczas Trzewiczkowego keynota zaglądnąłem na fejsbukowy "bazarek" i...
...wyglądało to jak "pożar w burdelu" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Mage Knight

Post autor: Błysk »

No dla mnie nadal nie jest zabawne, że nie mogę kupić tylko dodatków i jeszcze teraz się ze mnie śmieją :)

EDIT. zmieniłem składnię, bo przecież tego co poprzednio napisałem się nie dało czytać.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2018, 22:03 przez Błysk, łącznie zmieniany 1 raz.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: stalker7 »

same dodatki u mnie w wersji eng :mrgreen:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

A ja się trochę dziwię wszystkim sprzedającym teraz MK. Nie wiadomo jaka będzie nowa wersja. Może gorzej wykonana? Może pojawią się jakieś zmiany na gorsze? Poza tym, przy takim wysypie ofert, nie da się gry sprzedać za zadowalającą cenę. O narażeniu na "podśmiechujki" nawet nie wspomnę :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mage Knight

Post autor: Lothrain »

RUNner pisze:A ja się trochę dziwię wszystkim sprzedającym teraz MK. Nie wiadomo jaka będzie nowa wersja. Może gorzej wykonana? Może pojawią się jakieś zmiany na gorsze? Poza tym, przy takim wysypie ofert, nie da się gry sprzedać za zadowalającą cenę. O narażeniu na "podśmiechujki" nawet nie wspomnę :)
Też się dziwię. Potem się okaże, że figurki to szary plastik, nowe tłumaczenie z bykami i będzie płacz.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Mage Knight

Post autor: Błysk »

Lothrain pisze:Też się dziwię. Potem się okaże, że figurki to szary plastik, nowe tłumaczenie z bykami i będzie płacz.
Wtedy kupię sobie całą angielską wersję. Już teraz spokojnie jestem otwarty na wymianę MK PL z dopłatą z mojej strony za cały komplet po ang. Język akurat dla mnie nie ma znaczenia, póki całość jest jednolita :).
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Jiloo »

Lothrain pisze:(...) Potem się okaże, że figurki to szary plastik, nowe tłumaczenie z bykami i będzie płacz.
Wizkidz to Heroclix. Nie widzę ich gier z szarymi figurkami. I obym się nie mylił.
Choć z drugiej strony maja robić GW, a to na pewno będzie tak jak dobrej pory czyli do malowania.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Knight

Post autor: Marx »

Jiloo pisze:
Lothrain pisze:(...) Potem się okaże, że figurki to szary plastik, nowe tłumaczenie z bykami i będzie płacz.
Wizkidz to Heroclix. Nie widzę ich gier z szarymi figurkami. I obym się nie mylił.
Choć z drugiej strony maja robić GW, a to na pewno będzie tak jak dobrej pory czyli do malowania.
Jeszcze raz. GamesWorkshop bedzie robił figurki do tego big boxa?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Jiloo »

Marx pisze:
Jiloo pisze:
Lothrain pisze:(...) Potem się okaże, że figurki to szary plastik, nowe tłumaczenie z bykami i będzie płacz.
Wizkidz to Heroclix. Nie widzę ich gier z szarymi figurkami. I obym się nie mylił.
Choć z drugiej strony maja robić GW, a to na pewno będzie tak jak dobrej pory czyli do malowania.
Jeszcze raz. GamesWorkshop bedzie robił figurki do tego big boxa?
Sorry, za duży skrót myślowy. Wizkidz ma wydawać gry Games Workshop, więc na pewno będą robić też gry z szarym plastikiem. Nie wiemy jaki to będzie mało wpływ na ich inne tytuły.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Mage Knight

Post autor: garg »

Lothrain pisze:
RUNner pisze:A ja się trochę dziwię wszystkim sprzedającym teraz MK. Nie wiadomo jaka będzie nowa wersja. Może gorzej wykonana? Może pojawią się jakieś zmiany na gorsze? Poza tym, przy takim wysypie ofert, nie da się gry sprzedać za zadowalającą cenę. O narażeniu na "podśmiechujki" nawet nie wspomnę :)
Też się dziwię. Potem się okaże, że figurki to szary plastik, nowe tłumaczenie z bykami i będzie płacz.
Albo będzie jak z 51. Stanem Master Setem :mrgreen:

Ja siedzę na swojej kopii Mage Knighta i spokojnie poczekam do wydania nowej wersji, a wtedy zdecyduję. W końcu moim hobby nie jest zarabianie na grach, tylko granie w nie :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Knight

Post autor: Marx »

Jiloo pisze:Sorry, za duży skrót myślowy. Wizkidz ma wydawać gry Games Workshop, więc na pewno będą robić też gry z szarym plastikiem. Nie wiemy jaki to będzie mało wpływ na ich inne tytuły.
Luzik, chyba skuszę się na tego boxa, bo o MK słyszałem tak dużo, a brakuje mi przygodówki z dobrym singlem. Stąd moja ogromna ciekawość co do wydania gry, potencjalnych zmian i ulepszeń względem wersji pierwotnych :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: mat_eyo »

garg pisze:a siedzę na swojej kopii Mage Knighta i spokojnie poczekam do wydania nowej wersji, a wtedy zdecyduję. W końcu moim hobby nie jest zarabianie na grach, tylko granie w nie :) .
Ja swoją odkupiłem (po bezmyślnej sprzedaży) w czerwcu ubiegłego roku. Od tego czasu nawet do niej nie zajrzałem, ciągle nie mam czasu. Na pewno będę chciał mieć komplet, ale do czasu wydania big boxa pewnie i tak nie zagram w swoją podstawkę. Dlatego raczej bez oporów postaram się jej pozbyć. Sprzedaż obecnie faktycznie jest średnio korzystna, ale pewnie wrzucę ją na nadchodzący MH i postaram się wymienić na coś fajnego. Nie ma to nic wspólnego z cwaniactwem, cebulactwem itd. Prosta optymalizacja (w tym wypadku kolekcji), którą tak bardzo kochamy :D
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Bary »

Jiloo pisze:Wizkidz ma wydawać gry Games Workshop, więc na pewno będą robić też gry z szarym plastikiem. Nie wiemy jaki to będzie mało wpływ na ich inne tytuły.
GS dojrzał już do wydawania części swoich figurek w kolorach odpowiadających walczącym stronom i pewnie tak też będą wyglądały produkty Wizkids.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2018, 10:05 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ