Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

stalker7 pisze:jak już to 399:D ale nawet jeśli tyle to i tak bardzo tanio porównując cenę pakietu angielskiego który kosztował ok 700zł.
moim zdaniem będzie za 499-599 jako scd
Ale po co nam "twoim zdaniem", skoro dostałem te info od wydawcy? ;)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: inzkulozik »

radsliwa pisze:
Marx pisze:Tak złożone zasady tudzież długi setup?
Jedno i drugie. Same zasady to dwie pozycje. Obszerna instrukcja i instrukcja do instrukcji [emoji6]

Na stronie lacerty masz pliki do pobrania. Możesz sobie poczytać przed zakupem.
W pewnym momencie trzeba podjąć męska decyzję i przestać korzystać z instrukcji wprowadzającej :) odpada 20 stron z 40, w drugiej jest wszystko ale sięgamy ciągle do pierwszej, bo od niej zaczynaliśmy i lepiej się orientujemy co gdzie jest. Na BGG można znaleźć wiele fajnych ściągawek na parę stron.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Mage Knight

Post autor: Gatherey »

Błysk pisze:
Marx pisze:Tak złożone zasady tudzież długi setup?
Setup to nie tragedia jak masz wszystko poukładane i nikt Ci się w to nie pcha. Instrukcja cóż... Myślałem, że po 30+ partii nie będę w stanie zapomnieć zasad. Okazało się, że po kilku miesiącach przerwy musiałem kilka razy sprawdzać instrukcję.
Ja do tej pory po 20 partiach nie pamiętam tych wszystkich resistów i np. ile repoutacji tracisz za wioskę, ile za keep itd :d
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: Pastorkris »

Też nie przychylę się do zdania o świetności instrukcji do MK. Jest ewidentnie przegadana, ciężko znaleźć co się a danej chwili szuka w tych ścianach tekstu i brakuje glosariusza typu FFG. Może przy pierwszym tłumaczeniu i prowadzeniu za rączkę nie jest tak źle - gorzej gdy chcemy tylko sobie przypomnieć wszystkie szczegóły, wtedy jest ciężko ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

W grze jest sporo zasad dlatego warto korzystać z "przypominajek". Na BGG można coś wygrzebać, albo samodzielnie stworzyć.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Bary »

Wczoraj podpytałem Portal odnośnie różnic między nowym wydaniem MK, a tym od Lacerty. Nie było żadnych konkretów, jednak kilka info Ignacy przekazał:
1. "Dostaliśmy wszystkie materiały i ruszamy z tłumaczeniem." - wynika z tego, że przekład będzie robiony na nowo.
2. "Wiem, że to będzie big box, gdzie to wszytko będzie od nowa zaprojektowane, wymyślone. Niemalże nowa edycja." - czyli można spodziewać się zmian w komponentach.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Mage Knight

Post autor: cezner »

To ciekawe, czy w mechanice też będą zmiany. Już się boję...
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: ramar »

Na stronie Pegasus Spiele, jest już zakładka Big Boxa. A tam zwroty:
"Angekündigt erscheint ca. Oktober 2018" i "Premiumshop+Online-exklusiv bis 31.12.2018*"

Z kolei na karcie produktu w sklepie jest już jasno napisana data premiery jako październik 2018.
cezner pisze:To ciekawe, czy w mechanice też będą zmiany. Już się boję...
Słuchając wczoraj Trzewika, odniosłem raczej wrażenie, że projektowanie na nowo dotyczy raczej wypraski, pudła, być może modyfikacji elementów, niż mechaniki gry.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Bary »

ramar pisze:
cezner pisze:To ciekawe, czy w mechanice też będą zmiany. Już się boję...
Słuchając wczoraj Trzewika, odniosłem raczej wrażenie, że projektowanie na nowo dotyczy raczej wypraski, pudła, być może modyfikacji elementów, niż mechaniki gry.
Dokładnie, to będzie dotyczyło komponentów, nie spodziewałbym się zmian w zasadach.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: Mage Knight

Post autor: warlock »

1. "Dostaliśmy wszystkie materiały i ruszamy z tłumaczeniem." - wynika z tego, że przekład będzie robiony na nowo.
Alternatywnie wynika z tego, że tłumaczone są po prostu dodatki ;).
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Knight

Post autor: jakmis83 »

Czy Mage Knight faktycznie jest tytułem gdzie się dużo liczy?
Jako, że MK jest uznawana za najlepszą obecnie grę do grania solo, myślę o tym tytule.
Pytanie czy matematyka nie przesłoni mi radości z gry...
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Mage Knight

Post autor: cezner »

No liczysz, ale kalkulator nie jest potrzebny :wink:
Ale to prawda, że dla niektórych MK jest zbyt eurogrowy, zbyt policzalny.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Bary »

warlock pisze:
1. "Dostaliśmy wszystkie materiały i ruszamy z tłumaczeniem." - wynika z tego, że przekład będzie robiony na nowo.
Alternatywnie wynika z tego, że tłumaczone są po prostu dodatki ;).
Też prawda!

@jakmis83: Trochę się liczy, ale to "duzo" zależny od Twoich preferencji. Kiedyś padło stwierdzenie, że jest to przygodówka dla księgowych. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Mage Knight

Post autor: Jiloo »

Faktycznie ciekawe czy będą coś ruszać w oryginalnych zasadach czy tylko połączą instrukcje z podstawki z dodatkami.
Może chcą zrobić jakieś ułatwienia rozgrywki jak wprowadzili w Star Trek Frontiers?


Tapnięte z telefonu
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Mage Knight

Post autor: seki »

A powiedzcie mi proszę czy los nie jest w tej grze mocno irytujący? Z tego co widziałem w przykładowej rozgrywce bardzo dużo zależy od szczęśliwego dociągu kart - czasem niewiele się ruszymy bo karty ruchu nie podeszły. Kostki many też mają z tego co widziałem duży wpływ na to co możemy zdziałać. W obecnej sytuacji życiowej trudno mi znaleźć siły i czas na grę solo powyżej 2 h. Nie chciał bym poświęcić tyle czasu i energii na grę, w której końcowy sukces zależy w większości od szczęścia. Pytam was bo być może moje odczucia są błędne, wszak oglądałem tylko pół godziny rozgrywki.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: ramar »

seki pisze:A powiedzcie mi proszę czy los nie jest w tej grze mocno irytujący? Z tego co widziałem w przykładowej rozgrywce bardzo dużo zależy od szczęśliwego dociągu kart - czasem niewiele się ruszymy bo karty ruchu nie podeszły. Kostki many też mają z tego co widziałem duży wpływ na to co możemy zdziałać. W obecnej sytuacji życiowej trudno mi znaleźć siły i czas na grę solo powyżej 2 h. Nie chciał bym poświęcić tyle czasu i energii na grę, w której końcowy sukces zależy w większości od szczęścia. Pytam was bo być może moje odczucia są błędne, wszak oglądałem tylko pół godziny rozgrywki.
Jak grywałem w samą podstawkę, to nie miałem uczucia, że od losu cokolwiek zależy. A warto wspomnieć, że karty zawsze można wykorzystać jako jedynki. Z kolei kości pozwalają wykonać jakąś super akcję, ale zawsze można coś z nich wycisnąć.

Gra solo zajmowała mi zwykle ok 1h 15min.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Mage Knight

Post autor: seki »

ramar pisze:
seki pisze:A powiedzcie mi proszę czy los nie jest w tej grze mocno irytujący? Z tego co widziałem w przykładowej rozgrywce bardzo dużo zależy od szczęśliwego dociągu kart - czasem niewiele się ruszymy bo karty ruchu nie podeszły. Kostki many też mają z tego co widziałem duży wpływ na to co możemy zdziałać. W obecnej sytuacji życiowej trudno mi znaleźć siły i czas na grę solo powyżej 2 h. Nie chciał bym poświęcić tyle czasu i energii na grę, w której końcowy sukces zależy w większości od szczęścia. Pytam was bo być może moje odczucia są błędne, wszak oglądałem tylko pół godziny rozgrywki.
Jak grywałem w samą podstawkę, to nie miałem uczucia, że od losu cokolwiek zależy. A warto wspomnieć, że karty zawsze można wykorzystać jako jedynki. Z kolei kości pozwalają wykonać jakąś super akcję, ale zawsze można coś z nich wycisnąć.

Gra solo zajmowała mi zwykle ok 1h 15min.
Dziękuję za odpowiedź. I zaskoczyłeś mnie bardzo tym czasem rozgrywki. Nagle mój największy problem z tą grą dokonał swego żywota. Skomplikowanych zasad się nie boję. Większość gier znanych ogólnie jako ciężkie zaskakują mnie zawsze łatwością z jaką je ogarniam. Ale na czas gry muszę patrzeć dość mocno. Prędzej zagram 2-3 h w grę na kilka osób niż samemu solo. Czas do 1,5h plus setup jest dla mnie optymalny.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: ramar »

ramar pisze:
seki pisze: Gra solo zajmowała mi zwykle ok 1h 15min.
Czas do 1,5h plus setup jest dla mnie optymalny.
No ale trzeba mieć na uwadze, że czas podałem bez rozłożenia (10 min.?) i złożenia (drugie 10 min?) oraz przy dość sprawnej grze (z obeznanymi zasadami, bez czytania instrukcji itp.)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: inzkulozik »

Ja też raczej nie mam czasu za wiele, schodzi mi na 1 grę (w sensie rozegranie scenariusza) długooo, dlatego opanowałem "zapis gry" - odpowiednie złożenie wszystkiego i trochę zdjęć celem późniejszego powrotu
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight

Post autor: Sarseth »

https://wizkids.com/2018/03/08/wizkids- ... e-edition/
Angielska wersja, 125$
" 5 all-new cards"
ktoś wie co to za 5 nowych kart?
Rebel 6% (trójmiasto)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Mage Knight

Post autor: wirusman »

Sarseth pisze:https://wizkids.com/2018/03/08/wizkids- ... e-edition/
Angielska wersja, 125$
" 5 all-new cards"
ktoś wie co to za 5 nowych kart?
Przecież jest napiasne 5 nowych kart:D
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: ramar »

Czyli w sklepie Portalu za 100 zl drożej będzie można otrzymać 5 kart :lol:
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight

Post autor: Sarseth »

wirusman pisze:Przecież jest napiasne 5 nowych kart:D
Hmm, albo ślepy jestem i nie widzę na stronie, albo odpowiadasz mi na jakie: 'a no takie', albo źle sformowałem pytanie.
Chodzi mi o konkrety, czy to są karty w stylu zaklęć, jednostek, zaawansowanych akcji. Czyli coś, co będę zazdrościł posiadaczom ultimate boxa, mając sam wszystko na stanie z poprzedniego printu. Czy może coś zupełnie innego, zbędnego bardziej np "reskinującego".
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Jiloo »

Sarseth pisze:
wirusman pisze:Przecież jest napiasne 5 nowych kart:D
Hmm, albo ślepy jestem i nie widzę na stronie, albo odpowiadasz mi na jakie: 'a no takie', albo źle sformowałem pytanie.
Chodzi mi o konkrety, czy to są karty w stylu zaklęć, jednostek, zaawansowanych akcji. Czyli coś, co będę zazdrościł posiadaczom ultimate boxa, mając sam wszystko na stanie z poprzedniego printu. Czy może coś zupełnie innego, zbędnego bardziej np "reskinującego".
Jaja sobie z ciebie robi. Dziś Wizkids wrzuciło pierwsze konkretne info na temat boxa. Naprawdę myślisz, że ktoś poza nimi samymi wie jakie to będzie 5 kart?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight

Post autor: Sarseth »

Jiloo pisze:Jaja sobie z ciebie robi. Dziś Wizkids wrzuciło pierwsze konkretne info na temat boxa. Naprawdę myślisz, że ktoś poza nimi samymi wie jakie to będzie 5 kart?
Myślę, że jest to realne. Z jakiegoś FB, wydawców z innych zakątków świata odpowiednich dla naszego polskiego portalu, komuś się wymsknęło za dużo. Tak jak chociażby na francuskiej stronie FFG dziś wyciekła data wydania nowego dodatku, gdzie nigdzie indziej info o tym nie ma, nawet na oficjalnej angielskiej. I tak się dzieje w kółko w różnych grach, coś gdzieś co jakiś czas wycieka. Stąd moje pytanie. Jak nikt nie wie, to trudno, tak o zapytałem. Ale nie wiem czemu uważać że to jest niemożliwe.
Rebel 6% (trójmiasto)
ODPOWIEDZ