Discworld: Ankh-Morpork (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Ankh-Morpork

Post autor: detrytusek »

Trolliszcze pisze:...
Zgoda. To o czym piszesz (Ferrari, torebki...) to po prostu koszty marki. W grach też mamy takie sytuacje chociażby ostatnio wydane Food chain magnate, które jest bardzo drogie jak na to co jest w środku, a niektórzy kupowali nieco w ciemno ale dlatego, że wydał Splotter "a jeszcze nigdy na nim się nie zawiodłem". Warto mieć dobrą markę i nikt chyba nie odważy się na zarzut wobec nich, że za drogo sprzedają. Po prostu Oni są drodzy i najwyżej nie kupuj - taka polityka. Jak Ferrari. Myślę, że nie ma tu braku zrozumienia tematu. Część osób nie akceptuje podnoszenia cen w taki sposób jak P. a część nie widzi w tym nic zdrożnego. Jak dla mnie P. zrobił dokładnie to o czym piszesz - ustalił maksymalną cenę jaką przeciętny nabywca jest w stanie zapłacić i tyle. Każdy sklep robi to codziennie z każdym swoim produktem tyle, że musi się liczyć z konkurencją i dlatego cena wynosi 150 (oczywiście przykład). P. nie musi więc daje 250.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Ankh-Morpork

Post autor: MichalStajszczak »

grabol pisze:windowanie ceny byłoby bardzo nieeleganckie np. w przypadku gdy za pół roku ogłoszą, że mimo wszystko, w związku z licznymi prośbami graczy, wybłaganą zgodą u właściciela praw ...
Bardzo dobrym argumentem w rozmowach z właścicielami praw byłaby informacja, że mimo dwukrotnie zawyżonej ceny zdesperowani fani wykupili resztę nakładu :lol:
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ankh-Morpork

Post autor: RE.Lee »

Ja sobie dziś natomiast odkurzyłem Ankh-Morporka. Najlepsza z żon mnie rozjechała Smokiem Herbowym niestety, a głowe bym sobie dał uciąć, że gra Vetinarim... Cóż ;)
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Ankh-Morpork

Post autor: Chaaber »

RE.Lee pisze:Ja sobie dziś natomiast odkurzyłem Ankh-Morporka. Najlepsza z żon mnie rozjechała Smokiem Herbowym niestety, a głowe bym sobie dał uciąć, że gra Vetinarim... Cóż ;)
Sorry za offtop ale to chyba nie jest legalne w PL ;d

A nawiązując do tematu, to niestety tak działa rynek obecnie. To samo mamy kiedy są jakieś ogłoszenia o wszelkich kryzysach albo zapowiedzi zwyżek cen i nagle ludzie wszystko na pałę wykupują i windują cenę tego towaru dodatkowo. W Polsce świetnie to widać w cukrze, to co się czasami dzieje z zakupami zgrzewek cukru to jakaś totalna abstrakcja, ale niestety takie prawa popytu i podaży.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Ankh-Morpork

Post autor: akahoshi »

Może Panowie Moderatorzy wydzielili by stąd temat?
Bo obecnie zamiast rozmowy n/t gry, od trzech stron jest debata odnośnie cen egzemplarzy gier, których raczej już nie zobaczymy na rynku.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Ankh-Morpork

Post autor: evenstar »

Ile kart sie w tej grze powtarza?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 10 times

Re: Ankh-Morpork

Post autor: DarkBogas »

Każda karta jest unikatowa (w sensie nazwy i ilustracji), ale zdaje się że jest kilka kart które mają te same akcje (musiałbym to zweryfikować).
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Ankh-Morpork

Post autor: zakwas »

DarkBogas pisze:Każda karta jest unikatowa (w sensie nazwy i ilustracji), ale zdaje się że jest kilka kart które mają te same akcje (musiałbym to zweryfikować).
Tak jest.
Awatar użytkownika
Orris
Posty: 42
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ankh-Morpork

Post autor: Orris »

Pytanie od laika: wszedłem na Allegro oraz stronę Phanalx i zobaczyłem, że Ankh Morpork jest za ok. 250 zł. To jakieś nowe wydanie czy trafiła się hossa na giełdowych indeksach tej planszówki?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Ankh-Morpork

Post autor: Trolliszcze »

Martin Wallace stracił prawa (i nie wiadomo, czy kiedykolwiek je odzyska), w związku z czym gra nie będzie miała już dodruków. Wydanie cały czas to samo, tylko że ostatnie sztuki.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: Ankh-Morpork

Post autor: hamish »

RE.Lee pisze:Ja sobie dziś natomiast odkurzyłem Ankh-Morporka. Najlepsza z żon mnie rozjechała Smokiem Herbowym niestety, a głowe bym sobie dał uciąć, że gra Vetinarim... Cóż ;)
To chyba jest najlepsze w tej grze, że trzeba udawać grę kimś innym, żeby na tyle zmylić i uśpić czujność przeciwników, by później wyjechać z grubej rury. Ostatnio grałem ze znajomym dwuosobową partię. Myślałem, że gość dostał kogoś z ekipy zbieraczy domków, ale miał właśnie Smoka Herbowego. Na szczęście dla mnie, miałem tak fantastyczny dociąg i te konkretne dzielnice, pozwalające mi odchudzać rękę maksymalnie, żeby zgarniać po 3-4 karty na turę. I tym sposobem w ostatniej chwili, ku mojemu zaskoczeniu, bo mi się jeszcze nie udało to do tej pory, wygrałem duel Vimesem ;)
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
ramirez78
Posty: 121
Rejestracja: 27 gru 2013, 12:06
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ankh-Morpork

Post autor: ramirez78 »

hamish pisze:
RE.Lee pisze:Ja sobie dziś natomiast odkurzyłem Ankh-Morporka. Najlepsza z żon mnie rozjechała Smokiem Herbowym niestety, a głowe bym sobie dał uciąć, że gra Vetinarim... Cóż ;)
To chyba jest najlepsze w tej grze, że trzeba udawać grę kimś innym, żeby na tyle zmylić i uśpić czujność przeciwników, by później wyjechać z grubej rury. Ostatnio grałem ze znajomym dwuosobową partię. Myślałem, że gość dostał kogoś z ekipy zbieraczy domków, ale miał właśnie Smoka Herbowego. Na szczęście dla mnie, miałem tak fantastyczny dociąg i te konkretne dzielnice, pozwalające mi odchudzać rękę maksymalnie, żeby zgarniać po 3-4 karty na turę. I tym sposobem w ostatniej chwili, ku mojemu zaskoczeniu, bo mi się jeszcze nie udało to do tej pory, wygrałem duel Vimesem ;)
I takie właśnie sytuacje sprawiają, że od ponad 4 lat jest to moja ulubiona gra.
alukard88
Posty: 92
Rejestracja: 17 paź 2014, 14:04
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ankh-Morpork

Post autor: alukard88 »

Też uwielbiam Świat Dysku jak chce trochę odpocząć od cięższych tytułów, na razie ogrywam te postacie z BGG swoją drogą fajna odmiana bo kontrola 4 dzielnic przy wprawnych graczach bywa baaaardzo trudna, a tak mamy alternatywę :)
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: Ankh-Morpork

Post autor: hamish »

Swoją drogą, to trzeba spróbować kiedyś rozegrać partię w otwarte karty, to jest tylko postaciami do kontroli dzielnic. We czterech. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać. Podkładanie świń w pełnej krasie. I tylko oczekiwanie na Demony z piekielnych otchłani ;)
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
alukard88
Posty: 92
Rejestracja: 17 paź 2014, 14:04
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ankh-Morpork

Post autor: alukard88 »

Słabo, będzie liczenie punktów na koniec nie wiem jak w innych grupach ale od baaardzo dawna nikt nie wygrał u mnie na kontrolę dzielnic przy grze w cztery osoby

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: Ankh-Morpork

Post autor: hamish »

alukard88 pisze:Słabo, będzie liczenie punktów na koniec nie wiem jak w innych grupach ale od baaardzo dawna nikt nie wygrał u mnie na kontrolę dzielnic przy grze w cztery osoby

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
Z pewnością, ale właśnie do tego zmierzam. To coś jakby... zrobić z Ankh-Morpork grę na kształt euro ;) Ze sporą dawką negatywnej interakcji. Trzech gości od kontroli i Chryzopraz... sam szmal w obiegu.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Ankh-Morpork

Post autor: Błysk »

Był jakiś dodruk ang wersji? Bo widzę w 2 sklepach po ok. 170-180zł i się zastanawiam czy coś się stało?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Ankh-Morpork

Post autor: kwiatosz »

Licencja spadła z krawędzi świata, dodruku możemy nie dożyć. Chyba że pytasz czemu tak tanio - wtedy nie wiem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Ankh-Morpork

Post autor: Trolliszcze »

Błysk pisze:Był jakiś dodruk ang wersji? Bo widzę w 2 sklepach po ok. 170-180zł i się zastanawiam czy coś się stało?
Nie było, cały czas schodzą resztki nakładu. Angielski nakład był z oczywistych względów dużo większy od polskiego, więc dłużej to trwa, ale prędzej czy później też zniknie (jak sądzę).
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Ankh-Morpork

Post autor: Błysk »

kwiatosz pisze:Licencja spadła z krawędzi świata, dodruku możemy nie dożyć. Chyba że pytasz czemu tak tanio - wtedy nie wiem.
Właśnie zastanawiałem się, że taniej niż wcześniej, tak jakby brak dodruku nie był już taki pewny, ale skoro spadła, to spadła.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Ankh-Morpork

Post autor: crsunik »

Spadla bo popyt spadł ;)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Ankh-Morpork

Post autor: Muad'Dib »

Raczej nie spadł popyt, po prostu angielska cały czas jest na rynku i nie miała wygórowanej ceny. To polska wersja chodzi za 250-300zł.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Ankh-Morpork

Post autor: grzemek »

hej czy gdzieś w sieci są jakieś dodatkowe fanowskie karty tożsamości?
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Odp: Ankh-Morpork

Post autor: Losiek »

grzemek pisze:hej czy gdzieś w sieci są jakieś dodatkowe fanowskie karty tożsamości?
Poszukaj w plikach na BGG
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Ankh-Morpork

Post autor: grzemek »

Losiek pisze:
grzemek pisze:hej czy gdzieś w sieci są jakieś dodatkowe fanowskie karty tożsamości?
Poszukaj w plikach na BGG
nie widze w plikach BGG a posciągałem wszystkie ANG i PL :(
ODPOWIEDZ