Glen More (Matthias Cramer)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Glen More

Post autor: gregvip »

KubaP pisze:Mnie zachwyciła - totalna regrywalność i żaden durny klimat nie przeszkadza cieszyć się mechaniką ;) Co do brzydoty - jeśli ktoś jest w stanie grać w TTA, to chyba i każda inna gra jest śliczna :)

Nie wiem tylko, jak się skaluje, miałem okazję grać wyłącznie w 4 osoby.
Ja grałem we 2 osoby mnie się podobało bardzo mojemu koledze nie specjalnie. S tego co pamiętam to wtedy gra się z wirtualnym graczem którego ruch determinuje kostka.
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Glen More

Post autor: berni »

gregvip pisze:S tego co pamiętam to wtedy gra się z wirtualnym graczem którego ruch determinuje kostka.
Granie wirtualnym graczem, to za dużo powiedziane. Ot co rundę rzuca się kostką i usuwa kilka kafelków.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4050
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 271 times
Been thanked: 152 times

Re: Glen More

Post autor: lacki2000 »

Od niedawna można grać na yucata.de (http://www.yucata.de/en/GameInfo/GlenMore) ale nie wiem czy warto :P
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Glen More

Post autor: Furan »

Warto. Właśnie skończyłem partię. Diablo ,,płynący" tytuł. Przyjemne to to, tylko nie wiem na ile partie są do siebie niepodobne.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 997
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 48 times

Re: Glen More

Post autor: charlie »

Rochwald pisze:Warto. Właśnie skończyłem partię. Diablo ,,płynący" tytuł. Przyjemne to to, tylko nie wiem na ile partie są do siebie niepodobne.
Jest pewna powtarzalność, zwłaszcza ze względu na to, że są zawsze te same kafelki startowe, a potem w każdym z 3 stosów zawsze te same kafelki, tylko w różnej kolejności się pojawiają. Ustawienie ich determinuje też trochę strategię, ale nie trzeba się temu poddawać dzięki mechanizmowi wyboru kafelków. Rodzajów kafelków jest sporo i można obrać jakąś z dróg albo wszystkiego po trochu, nie ma reguły czy jednej drogi do zwycięstwa. Można też podbierać kafelki, które chce przeciwnik. Najważniejsza jest optymalizacja - wziąć taki kafelek, który nam daje najwięcej korzyści i ułożyć go tak, aby dawał najwięcej korzyści, a zarazem nie blokował innych i najlepiej mieć ich najmniej, bo wtedy nie ma kar. Trzeba mieć sporo na uwadze grając w tę grę.
Powiedziałbym, że jest powtarzalność (podobna do tej z pojawianiem się kart etapów w Agricoli), ale się na nią nie zwraca zbytniej uwagi, bo ma się i tak za dużo decyzji na względzie i raczej nie bierze się kafelków z automatu.
Awatar użytkownika
Nadi89
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2015, 18:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Glen More

Post autor: Nadi89 »

A czy ktoś może posiada przetłumaczone na PL karty pomocy (skrót zasad i opis kafelków) i mógłby podesłać skan/worda ? Będę bardzo wdzięczna :)proszę info na priv
Kupione gry na forum: LOTR the Search, Piraci Córka Gubernatora, Onirim, Budowniczowie Średniowiecze, Wilki i Owce, Sabotażysta, Glen More, Świat bez końca, Hanabi, Basilica, Założyciele Imperium
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Glen More

Post autor: Tomzaq »

Nadi89 pisze:A czy ktoś może posiada przetłumaczone na PL karty pomocy (skrót zasad i opis kafelków) i mógłby podesłać skan/worda ? Będę bardzo wdzięczna :)proszę info na priv
Tu jest wszystko

http://www.rebel.pl/repository/files/in ... ore_PL.pdf
Who is John Galt?
Posiadam
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Glen More

Post autor: cezaras »

wykopię temat, bo odkopaliśmy grę
a) bo Kraftwagen bardzo nam podpasował, a elementy mechaniki są podobne (i autor oczywiście też)
b) bo po wyjęciu z pudełka gra zajmuje bardzo mało miejsca (a przy podróży samolotem i to tanimi liniami, to istotne)

i ... jest świetnie!!!.
lepiej niż się mogłem spodziewać,
dużo lepiej niż pamiętałem

szczególnie w 4 osoby, które zagrały co najmniej kilka razy
niebanalne wybory, brak oczywistych ruchów, rozsądna liczba reguł....
mnóstwo frajdy i to dosłownie w 30-40 minut....
... jak w pewnym momencie zaskoczyło i graliśmy po dwie partie dziennie, to miałem obawy o regrywalność, ale póki co znajomość gry daje płynność i swobodę grania (wszystko widzisz, wiesz jak wykonywać akcje, aktywować pola) nie wpływając na znużenie....
POLECAM
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Glen More

Post autor: FortArt »

Jak w to wygrać jeśli się nie kupi destylarni?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Glen More

Post autor: cezaras »

po mojemu wcale destylarnia nie jest niezbędna
niezłą strategia jest na wioski --> czyli dużo ludzików/beretów + bonusik za każdą wioskę
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Glen More

Post autor: ChlastBatem »

Też potwierdzam, że można wygrać bez destylarni. Pamiętam rozgrywki jak przeciwnik nie raz czyścił mi rynek surowców i podbierał mi wszystkie kafle z jakimś dobrem, aby mnie przyblokować. Aczkolwiek ta strategia na blokowanie to w rozgrywkach na dwie osoby.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Glen More (Matthias Cramer)

Post autor: bobule »

Trochę odkopię :P
Opinia po 4 rozgrywkach (ale mam nadzieję, że będzie więcej).

Na minus:
- koszmarnie brzydkie wydanie,
- coś tych surowców, mogłoby być trochę więcej w pudełku,
- budynki specjalne, których zdolności są opisane osobno na kartach(albo jak sobie wydrukujesz pomoc gracza :P ), mi tam nie przeszkadza.

Na plus:
- pierwszy raz się zdarzyło, żebym się spotkał z takim sposobem punktowania. Czy dostajesz punkty za posiadanie przewagi w posiadaniu czegoś, a nie za samo posiadanie, dla mnie mega.
- mechanika przesuwania/aktywowania meepli, jak dla mnie również oryginalna, tylko trzeba ją dobrze wytłumaczyć współgraczom, daje duże możliwości, choć jak ktoś zagra kiepsko, to się zablokuje.

Jak dla mnie bardzo spoko gra kafelkowa, dobra na 2-3 osoby. Na 4 nie grałem, a na 5 nigdy więcej już nie zagram, bo była tragedia :D
No i zupełnie nie rozumiem, czemu tej gry nikt u nas nie wydał.
ODPOWIEDZ