Zamki Burgundii / Die Burgen von Burgund (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: hipcio_stg »

Ludzie dbający o planszówki będą je mieli w świetnym stanie bez większego znaczenia na ilość rozegranych partii. Nie zmienia to jednak faktu, że widziałem zdjęcia baaardzo zajechanych egzemplarzy. Szczególnie ubijają kafle źle losowane/podnoszone hexy. Można paznokciem poderwać grafikę. Plansze graczy jak by były grubsze to by się wszystkie nie zmieściły a z dodatkowymi trochę ich jest ;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

zakwas pisze:Czy to jakaś obsesja na punkcie grubości? :roll:
Z tego co mi wiadomo to nie długość a właśnie grubość ma znaczenie :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

hipcio_stg pisze:Ludzie dbający o planszówki będą je mieli w świetnym stanie bez większego znaczenia na ilość rozegranych partii. Nie zmienia to jednak faktu, że widziałem zdjęcia baaardzo zajechanych egzemplarzy. Szczególnie ubijają kafle źle losowane/podnoszone hexy. Można paznokciem poderwać grafikę. Plansze graczy jak by były grubsze to by się wszystkie nie zmieściły a z dodatkowymi trochę ich jest ;)
Dlatego ja wszystkie hexy podkleiłem tekturowymi kwadracikami (bo mi się nudziło :wink: ) i teraz między hexem a planszą jest jakiś milimetr odstępu.
Idealnie wpasowuje się tam paznokieć, albo wystarczy nacisnąć brzeg hexa i ładnie się podnosi i można go bezproblemowo zgarnąć z planszy.
Pierwotnie planowałem podkleić je drewnianymi scrapkami ale były za grube (ale do Orleanu nadały się wybitnie).
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: Wincenty Jan »

Na swoim egzemplarzu rozegrałem ponad 60 gier. Kiedy grę sprzedawałem nie miała żadnych śladów po rozgrywkach. Mój znajomy rozegrał ponad 100 rozgrywek i rozwniez nic nie widac. Natomiast miałem też "przyjemność " grania w egzemplarz po 10 rozgrywkach i gra prawie się lepiła, planszetki miały poobdzierane rogi a hexy były wręcz tluste. Zalezy od tego kto jak dba o gry. Nie uważam aby jakość wykonania była słaba. Ale oczywiście ma tle dzisiejszych gier może budzić obawy co do trwałości.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: ChlastBatem »

malekith_86 pisze:
RunMan pisze:Ale nic nie stało na przeszkodzie, żeby z okazji 10th Anniversary zrobić lekki re-theme albo poprawić jakość komponentów, tak aby przystawały do obecnych standardów.

ale zamki burgundii nie mają 10th anniversary tylko notre dame i w roku smoka
Tam również mogli dogonić standardy. Niestety poszli na łatwiznę i zaprezentowali nam prehistoryczną jakość.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: zakwas »

Dr. Nikczemniuk pisze:Dlatego ja wszystkie hexy podkleiłem tekturowymi kwadracikami (bo mi się nudziło :wink: ) i teraz między hexem a planszą jest jakiś milimetr odstępu.
Idealnie wpasowuje się tam paznokieć, albo wystarczy nacisnąć brzeg hexa i ładnie się podnosi i można go bezproblemowo zgarnąć z planszy.
Trzeba było dać filc, żeby się plansze nie rysowały. ;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Zakwas don't worry mam je zalaminowane :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: RunMan »

malekith_86 pisze:ale zamki burgundii nie mają 10th anniversary tylko notre dame i w roku smoka
Racja, mój błąd :)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: zakwas »

Dr. Nikczemniuk pisze:Zakwas don't worry mam je zalaminowane :D
A jak laminat zmatowieje? :D
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

zakwas pisze:
Dr. Nikczemniuk pisze:Zakwas don't worry mam je zalaminowane :D
A jak laminat zmatowieje? :D
Ale to dopiero po 1284 rozgrywkach... :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: mr_pepeush »

Oj faktycznie jakość tych komponentów pozostawia wiele do życzenia. Chyba pierwszy raz widzę tak cienkie żetony. Tak na oko to chyba z połowa standardowej grubości, takiej jak np. w Neuroshima Hex.

Z drugiej strony - zawsze uważałem, że gry Felda to najbrzydsze rzeczy, jakie mogą trafić na półkę gracza. W sumie niewiele się pomyliłem, ale na żywo wygląda to jakoś tak lepiej :)

Co do wydania, to najbardziej narzekać można na insert. Plastikowy, ładnie wyprofilowany, żeby wygodniej wyciągać żetony całymi garściami. Ale druga strona jest taka, że w jednej przegródce leży kilka rodzajów kafli i raczej skończy się to u mnie wywaleniem insertu i wrzuceniem jakiegoś podełka z castoramy, żeby przy każdym setupie nie oddzielać niebieskich od zielonych i żółtych i... :/
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 49 times
Been thanked: 70 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: Mateez »

Insert akurat do tej gry pasuje niemal idealnie. Nie wszystkie żetony musisz umieszczać w osobnych przegródkach. Zamki, statki i kopalnie mogą być razem, bo wszystkie są jednakowe i nie trzeba ich losować. Pieniądze i pomocników zamiast do przegródki pakujesz do woreczka, a do rozgrywki wykladasz na stół. I wszystko gra.:)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: mikeyoski »

Insert to chyba uniwersalny wkład do gier Alea. Taki sam jest np. w Puerto Rico
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9425
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: MichalStajszczak »

mikeyoski pisze:Insert to chyba uniwersalny wkład do gier Alea.
Nie. Notre Dame i W roku smoka, choć mają takie same wymiary pudełka jak Zamki czy Puerto Rico, inserty mają inne.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: mikeyoski »

Aha :-)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: ChlastBatem »

Dla wszystkich estetów i pedantów rozwiązanie idealne: KLIK :wink:
margielm
Posty: 102
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:17

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: margielm »

My mamy tak że w tej największej przegródce mamy wszystkie nielosowalne kafelki. Statki, zamki, kapalnie, srebrniki I pomocników. Cała reszta jest w dedykowanych kieszeniach I naprawdę nie jest źle, wręcz powiedziałbym że jest dobrze.
Na pewno nie zgodzę się że jest to najgorszy element wydania.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: hipcio_stg »

Mój patent na przegródki w insercie alea. W jednej małej same statki, w drugiej małej kopalnie + zamki, w kolejnych małych żółte i jasnozielone. W średniej beżowe budynki, a w największej srebrniki + pracownicy + w woreczkach czarny market + płytki dóbr i piony.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: gregos »

ChlastBatem pisze:Dla wszystkich estetów i pedantów rozwiązanie idealne: KLIK :wink:
Bardzo fajne rozwiązanie. Cena byłaby odpowiednia, ale bardziej w tych naszych złotówkach.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: AkitaInu »

gregos pisze:
ChlastBatem pisze:Dla wszystkich estetów i pedantów rozwiązanie idealne: KLIK :wink:
Bardzo fajne rozwiązanie. Cena byłaby odpowiednia, ale bardziej w tych naszych złotówkach.
Za 8 zl nie kupisz 7 woreczkow :) cena, nawet z wysylka, jest calkiem spoko
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: gregos »

Ja się z tym zgadzam - dla mnie ta kwota jest akceptowalna. Ale jak ktoś zacznie to porównywać do wartości samej gry, automatycznie wyjdzie mu za mała dysproporcja cenowa (czytaj nieopłacalne).
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: romeck »

Taka myśl mnie naszła... Są żółte klocki dające +/-1 przy kładzeniu określonych klocków na planszę gacza, czy też +/- 1 przy braniu klocków z rynku. Ale nie ma żółtego klocka dającego +/-1 do sprzedawania towarów. Przeoczenie?

Z kolei żółty klocek dający 2 srebrniki przy sprzedaży zamiast jednego wydaje mi się diabelnie mocny. Gdy trafi się w pierwszej rundzie, to ktoś, kto go zbierze, ma o wiele łatwiej do końca gry. Co o tym myślicie?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: detrytusek »

romeck pisze:Taka myśl mnie naszła... Są żółte klocki dające +/-1 przy kładzeniu określonych klocków na planszę gacza, czy też +/- 1 przy braniu klocków z rynku. Ale nie ma żółtego klocka dającego +/-1 do sprzedawania towarów. Przeoczenie?

Z kolei żółty klocek dający 2 srebrniki przy sprzedaży zamiast jednego wydaje mi się diabelnie mocny. Gdy trafi się w pierwszej rundzie, to ktoś, kto go zbierze, ma o wiele łatwiej do końca gry. Co o tym myślicie?
Może właśnie sam sobie odpowiedziałeś? Dostaniesz 2 srebrniki ale nie masz szans na ułatwienia przy sprzedaży czyli z definicji zrobisz to rzadziej.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: romeck »

detrytusek pisze:
romeck pisze:Taka myśl mnie naszła... Są żółte klocki dające +/-1 przy kładzeniu określonych klocków na planszę gacza, czy też +/- 1 przy braniu klocków z rynku. Ale nie ma żółtego klocka dającego +/-1 do sprzedawania towarów. Przeoczenie?

Z kolei żółty klocek dający 2 srebrniki przy sprzedaży zamiast jednego wydaje mi się diabelnie mocny. Gdy trafi się w pierwszej rundzie, to ktoś, kto go zbierze, ma o wiele łatwiej do końca gry. Co o tym myślicie?
Może właśnie sam sobie odpowiedziałeś? Dostaniesz 2 srebrniki ale nie masz szans na ułatwienia przy sprzedaży czyli z definicji zrobisz to rzadziej.
Nie łączyłbym tych dwóch rzeczy, tzn. nie sądzę, by jedno z drugim było świadomie związane. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii [S. Feld]

Post autor: josiu »

Najmocniejsze żółte płytki to wg mnie te, które dają dodatkowe 3 punkty za każdy typ zwierząt oraz za każdy kolor sprzedanych dóbr. Zawsze o nie walczymy.
ODPOWIEDZ