Space Hulk (Richard Halliwell)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: IseeWinner »

Tutaj link do zgrabnego wytłumaczenia zasad: https://m.youtube.com/watch?v=NcsTfBw6WaY

Tu z kolei ciekawie przedstawiona rozrywka: https://m.youtube.com/watch?v=qhzOGwktkfQ
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 47 times
Been thanked: 74 times

Re: Space Hulk.

Post autor: TuReK »

wszystko co musisz wiedzieć na temat space hulka jest tutaj:

https://vimeo.com/groups/10585/videos/6537636
Z pustego i Saruman nie naleje
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: IseeWinner »

Mój Space Hulk dotarł. Kawał ciężkiego pudła.

Żaden unboxing czy recenzja, którą widziałem nie oddaje piękna i detali tej gry.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Space Hulk.

Post autor: maciejo »

IseeWinner pisze:
Żaden unboxing czy recenzja, którą widziałem nie oddaje piękna i detali tej gry.
ajfel pisze:Doomopodobnych gier jest masa, Space Hulk jest jeden ;-)
I tyle w temacie :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

IseeWinner pisze:Mój Space Hulk dotarł. Kawał ciężkiego pudła.
Gratuluję! Witaj w gronie posiadaczy jednej z najbardziej niezwykłych i ponadczasowych gier ;-)
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: IseeWinner »

ajfel pisze:
IseeWinner pisze:Mój Space Hulk dotarł. Kawał ciężkiego pudła.
Gratuluję! Witaj w gronie posiadaczy jednej z najbardziej niezwykłych i ponadczasowych gier ;-)
Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji. Zacna gra.

EDIT:

Wrzucam link do ciekawej recenzji starszej edycji Space Hulka, na którą natrafiłem: http://www.gram.pl/artykul/2008/03/16/g ... nzja.shtml
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: IseeWinner »

Po sieci zaczyna krążyć coraz więcej plotek jakoby Games Workshop miało zamiar wypuścić dodatki do czwartej edycji Space Hulka (przewija się między innymi nowa wersja dodatku "Genestealer").
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

IseeWinner pisze:Po sieci zaczyna krążyć coraz więcej plotek jakoby Games Workshop miało zamiar wypuścić dodatki do czwartej edycji Space Hulka (przewija się między innymi nowa wersja dodatku "Genestealer").
A jakies zrodlo tych plotek?
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

IseeWinner pisze:Po sieci zaczyna krążyć coraz więcej plotek jakoby Games Workshop miało zamiar wypuścić dodatki do czwartej edycji Space Hulka (przewija się między innymi nowa wersja dodatku "Genestealer").
Pierwsze słyszę o tych rewelacjach.
Ale skoro już sobie bujamy w obłokach, to nowy "Genestealer" mógłby być fajny (chociaż biorąc pod uwagę współczesne modele Genestealer Cultu to większość zasad do zrobienia od nowa). Nowego "Deathwinga" na pewno nie będzie, bo 90% zasad z niego jest obecnie zawartych w podstawce.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: IseeWinner »

Pierwsze plotki pojawiły się pod koniec 2015r na Bell of Lost Souls:

“Space Hulk will be returning with expansions.

Look for more elaborate army construction rules for both sides to allow dynamic missions.

The game will still focus on Terminators vs Genestealers in tight quarters, but may not be restricted to 100% those forces.

Look for slightly broader faction forces and minis – including some old favorites.”

Zaznaczam, że artykuł ukazał się już po wydaniu wszystkich ipadowych mission files. W tym samym tekście była również wzmianka o wznowieniu Necromundy.

A ostatnio takie wzmianki pojawiają się na różnych forach w tym na bgg. Źródłem jest podobno osoba pracująca w GW. Oczywiście traktuję to wszystko jako ciekawostkę, niemniej uznałem, że warto się tymi rewelacjami podzielić.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

Spoko, dzieki za info, myslalem, ze cos mnie ominelo i nowsze newsy sie pojawily :)

Te dodatki bylyby czyms fajnym, ale osobiscie nie sadze zeby wyszly. Genestealer cult pojawil sie w planszowkowym bitewniaku Deathwatch i raczej nic wiecej nie bedzie. Zwlaszcza, ze SH to snap fity a tu kult lata jako multiparty - bariera nie do przeskoczenia wsrod casualowych graczy.

A wiecej termosow bylo wlasnie w tych ipadowych misjach...

Mysle, ze jakby bylo cos na rzeczy to juz jakies newsy by krazyly. A GW ma ostatnio dosc napiety grafik z Shadowspire i Necromunda wlasnie.

I jak bardzo bym nie chciale jakiegos dodatku to nie licze na to.

A podstawka pewnie wyplynie w grudniu na ich stronie, jako mail order, przy czyszczeniu magazynu :D
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: IseeWinner »

Jeśli chodzi o Genestealer Cult to kilka dni temu GW zapowiedział taki oto pakiecik na święta:
Spoiler:
Gdyby ktoś miał ochotę nabyć Space Hulka to znalazłem jeszcze dostępne egzemplarze w dwóch sklepach internetowych.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Od GW na święta dla SpaceHulkowców... tadam! Będą oficjalne reguły do SH dla Genestealer Cult w grudniowym White Dwarfie:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Gothik »

K%$#a, dopiero co wydrenowałem kieszenie na Necromundę, a to znowu wydatki... :)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Gothik pisze:K%$#a, dopiero co wydrenowałem kieszenie na Necromundę, a to znowu wydatki... :)
A ja coś czułem po kościach, bo dosłownie miesiąc temu do modeli z Deathwatch Overkill dokupiłem sobie zestawy Acolyte Hybrids i Neophyte Hybrids :)
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: IseeWinner »

Czyli ploteczki, które wklejałem po części się potwierdziły :-)
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 217
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Space Hulk.

Post autor: tencogoniema »

kiedy grudniowy White Dwarf sie pojawia?
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: IseeWinner »

1 grudnia
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Elrond »

Ostatnio wziąłem się za rozwijanie Space Hulka 4 ed. i zamówiłem sobie mnóstwo hybryd z Kultu Genokradów, dokupiłem 2 oddziały Deathwinga i zbieram różne dodatkowe zasady. Mam zasady dla Kapitana, dla Chaplaina i szukam jakiś zasad dla Inkwizytorów w zbrojach termosów (mam dwóch: Imperialnego i z Ordo Malleus). Ktoś coś może gdzieś?
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Elrond pisze: 14 lis 2018, 19:30 Ostatnio wziąłem się za rozwijanie Space Hulka 4 ed. i zamówiłem sobie mnóstwo hybryd z Kultu Genokradów, dokupiłem 2 oddziały Deathwinga i zbieram różne dodatkowe zasady. Mam zasady dla Kapitana, dla Chaplaina i szukam jakiś zasad dla Inkwizytorów w zbrojach termosów (mam dwóch: Imperialnego i z Ordo Malleus). Ktoś coś może gdzieś?
Oficjalne reguły dla Kultu Genokradów masz w White Dwarfie z grudnia 2017.
Co do inkwizycji, w dodatku Genestealer do 1. edycji są reguły dla Grey Knights Terminators.
Miksując reguły oficjalne i fanowskie popełniłem swego czasu coś takiego:
http://www.commandpoint.pl/space-hulk-b ... pitanowie/

Ogólnie pełne info o tym, jakie oficjalne rozszerzenia zasad publikowano w przeszłości zebrałem tutaj:
http://www.commandpoint.pl/white-dwarf-dodatki-do-gier/
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Elrond »

Mości Ajfelu czytalem wszystkie Twoje artykuły na temat Space Hulka (wielkie za nie dzięki), mam też te różne materiały z netu i znalazłem też takie coś odnośnie Inkwizytorów :
https://pl.scribd.com/document/34346070 ... Space-Hulk
Poszperam w dodatku Genokrady o Grey Knight'sach i myślę, że Inkwizycja będzie załatwiona.
Będę miał komplet :)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

To, co zalinkowałeś to są właśnie skany z Genestealers, więc już masz co potrzeba ;-)
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Elrond »

Aha. Dobrze wiedzieć, dzięki :)

P.S. Czy gdzieś były zasady dla Biomorpha Reaperfexa? Jest on w kulcie Genokradów i na razie zaimplementowałem zasady ze Space Hulk:Tactics:

8 PA (szybka bestia)
Może przechodzić przez zajęte pola.
Koszt: 2 Blipy
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Space Hulk.

Post autor: duulamon »

Witam.
Czy ktoś się orientuje, czy będzie jeszcze dodruk Space Hulka? Albo może nowe wydanie? Od ostatniego minęło już pięć lat, a między 3 a czwartą edycją również tyle było. Szykuje się coś, czy definitywnie nie?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Space Hulk.

Post autor: EVOCATVS »

Na razie ze strony GW cisza, ale nie łudziłbym się, że szybko go wznowią. Teraz skupiają się raczej na Blackstone Fortress.
ODPOWIEDZ