Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Też mi tak odpisali. Xjoy mi napisał, że do jutra zbierają zamówienia więc się przestraszyłem, że tylko u nich mogę zamówić. Swoją drogą strasznie mnie wkurza fakt, że jestem skazany na polskie wersje tych dodatków. Od samego początku zbieram po angielsku a nagle 2 lata temu Galakcie, po "zawieszeniu" polskiej wersji, zachciało się wspierać rodzimy język. Morderstwo pod Rozbrykanym Kucykiem już drugi rok próbuję zdobyć po angielsku i nic, muszę trzymać w kolekcji PL.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Muad'Dib pisze:Swoją drogą strasznie mnie wkurza fakt, że jestem skazany na polskie wersje tych dodatków.
Również. Ale tak to już z Galaktą jest. Oni tam gdzie mogą, to zblokują angielską wersję, jeśli mają lokalny odpowiednik. Trochę mi żal w przypadku tych kitów eventowych, ale jakoś to mogę zrozumieć.

Rozbrykanego Kucyka po angielsku mogę Ci załatwić bez problemu, ale to wyjdzie jakieś 80 pln + przesyłka w kraju.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

rattkin pisze:(...)
Rozbrykanego Kucyka po angielsku mogę Ci załatwić bez problemu, ale to wyjdzie jakieś 80 pln + przesyłka w kraju.
Rebel miał w zeszłym roku ten scenariusz ale się zgapiłem i wyprzedali. Za 80zł też mogę mieć ale to lekka przesada, tyle zapłaciłem za zeszłoroczny Fellowship Event z promką oraz matą :)

Żeby nie było wielkiego offtopa to dodam, że widziałem wypowiedź odnośnie dodatków z cyklu Saga. Generalnie ma się on zakończyć na The Mountain of Fire. Oczywiście można było się tego domyślić ale cieszę się, że mam potwierdzenie. Portfel i tak leży kwiczy odkąd $ poszedł z 3zł na 4zł :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Nie przesadzasz aby? Wszystkie POD mają takie ceny - wyższe niż standardowy druk. Dla przykładu, Curse of the Rougarou, scenariusz POD do AH LCG kosztuje równiutkie 79,90 w Planszostrefie. Po prostu ceny tych dodatków są wyższe, niż dodatków standardowych. To raczej cena tych pakietów fellowship po polsku jest wyjątkowo niska - bo one powinny kosztować w okolicach 140-160 (tyle kosztują angielskie), a nie 80-90.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Muad'Dib pisze:Czy ktoś się orientuje jakie sklepy organizują Fellowship Event 2017 w Polsce? Na pewno Xjoy ale w zeszłym roku trochę przegieli z ceną. W porównaniu do innego sklepu krzyknęli bodajże 30zł więcej dlatego szukam alternatywy, niestety nie widzę.

Też się odbiłem od X-joy. Potraktowałem zaproponowaną cenę jako zdzierstwo i zakupiłem w Planszomanii.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Za około 55plnów można ściągnąć z UK akurat tego PoD :P http://www.waylandgames.co.uk/standalon ... results=10 konkretnie 12,72€ (ta promka nie zejdzie raczej, jak wchodzę do tego sklepu często i gęsto non stop mają te -20%). Oczywiście można czekać na ten restock i 2 miechy. Ale jest to mniej niż 80zł ;P
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

A dowiezie gołąb za darmo?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Tylko czy ktoś kiedyś tutaj nie mówił, że w Waylandzie bywa rozbieżność miedzy ofertą a stanem faktycznym? PoD na pewno nie zawiera promki, jakoś to przeżyję. Ale chociaż scenariusz chciałbym mieć po angielsku :)

Przy okazji, czy ktoś orientuje się jak wygląda kwestia dodruków starszych dodatków? Znajomy desperacko poszukuje Celebrimbor's Secret, jest tylko na amazonie za 80zł + ship. A na stronie FFG ostatni update sytuacji pochodzi z 2016.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

rattkin pisze:A dowiezie gołąb za darmo?
Nope, ale sam wspomniałeś 80PLN + przesyłka w kraju. To uznałem, że nie muszę tego wliczać, bo to jakieś może 5-8zł więcej niż paczkomatami. Ale mi to lotto ;p nie musimy się spinać o gołębie czy co, poprostu daje info jako alternatywę. Jak se kolega napakuje zakupów za 100 euro to będzie miał darmowego gołębia.

Rozbieżność? Tzn mówię, restock czasem baaardzo długo trwa. Mnie się udało Mirkwood uzupełnić dzięki nim, bo w Polsce nigdzie nie mogłem znaleźć. Ale czekałem na to 2-3 miechy bodajże. Zamawiałem od nich bodajże ze 3 razy. Koniec końców dochodziło... choć faktem jest to, że z Chin kości mi przyszły szybciej niżby przesyłka z UK. I to te 3 razy.
Rebel 6% (trójmiasto)
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Muad'Dib pisze:Przy okazji, czy ktoś orientuje się jak wygląda kwestia dodruków starszych dodatków? Znajomy desperacko poszukuje Celebrimbor's Secret, jest tylko na amazonie za 80zł + ship. A na stronie FFG ostatni update sytuacji pochodzi z 2016.
Też czekam na powrót tego dodatku. Na stronie FFG statu 'On the boat' to już z dwa miesiące jak nie więcej wisi. Jedyna paczka której mi brakuje z tego cyklu :(
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Tylko jeśli się nie mylę to ten status 'On boat' jest właśnie z 2016 :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Nie wiem czy to mnie pamięć zawodzi czy po prostu już oszalałem od cotygodniowego sprawdzania czy się coś zmieniło, ale wydaje mi się że jakieś dwa miesiące temu był inny status. Mam tylko nadzieję, że w końcu zrobią dodruk, bo jestem już na poprzednim dodatku i zaraz będę musiał pomijać.
lordg90
Posty: 29
Rejestracja: 05 mar 2012, 09:07

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: lordg90 »

zioombel pisze:
Muad'Dib pisze:Czy ktoś się orientuje jakie sklepy organizują Fellowship Event 2017 w Polsce? Na pewno Xjoy ale w zeszłym roku trochę przegieli z ceną. W porównaniu do innego sklepu krzyknęli bodajże 30zł więcej dlatego szukam alternatywy, niestety nie widzę.
Planszomania robiła w zeszłym roku. Podpytaj u nich.
https://www.planszomania.pl/karciane/13 ... -2017.html Tylko odbiór osobisty. :( Gdzie jeszcze można to kupić z wysyłką, poza Xjoyem?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Muad'Dib pisze:Tylko jeśli się nie mylę to ten status 'On boat' jest właśnie z 2016 :)
Nie do końca wierzę w ten update time w Upcoming zakładce. Jak śledziłem Mirkwood dodruk od "printing" do "shipping" to status też był stary i wcale się nie updatował. Całość trwała jakoś od stycznia/lutego aż do czerwca/lipca. Więc możesz trochę (i ja w sumie też na cały cykl) jeszcze poczekać.
Rebel 6% (trójmiasto)
Lord_Venom
Posty: 47
Rejestracja: 31 lip 2016, 15:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Lord_Venom »

lordg90 pisze:
zioombel pisze:
Muad'Dib pisze:Czy ktoś się orientuje jakie sklepy organizują Fellowship Event 2017 w Polsce? Na pewno Xjoy ale w zeszłym roku trochę przegieli z ceną. W porównaniu do innego sklepu krzyknęli bodajże 30zł więcej dlatego szukam alternatywy, niestety nie widzę.
Planszomania robiła w zeszłym roku. Podpytaj u nich.
https://www.planszomania.pl/karciane/13 ... -2017.html Tylko odbiór osobisty. :( Gdzie jeszcze można to kupić z wysyłką, poza Xjoyem?
Moze jakas dobra duszyczka z Warszawy zrobi zamówienie zbiorowe dla osób z spoza stolicy

Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Na stronie masz info, że możesz kupić zestaw biorąc udział w wydarzeniu, nie ma opcji wysyłki.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Chaaber »

Zastanawiam się nad wejściem sobie we Władcę LCG. Dlatego też pojawiło mi się kilka pytań. Jakie pudełka na początek są najważniejsze i najciekawsze?
Do tego, ile rozsądnie muszę kupić, żeby dobrze się bawić przez powiedzmy 2miesiące i nie znudzić się tym co dostanę. Czyli ile jest scenariuszy w tych pudełkach startowych i jak trudno jest je przejść i ile różnych dróg do zwycięstwa dają?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Chaaber pisze:Zastanawiam się nad wejściem sobie we Władcę LCG. Dlatego też pojawiło mi się kilka pytań. Jakie pudełka na początek są najważniejsze i najciekawsze?
Do tego, ile rozsądnie muszę kupić, żeby dobrze się bawić przez powiedzmy 2miesiące i nie znudzić się tym co dostanę. Czyli ile jest scenariuszy w tych pudełkach startowych i jak trudno jest je przejść i ile różnych dróg do zwycięstwa dają?

Najpierw przeczytaj to:

http://winonboard.blogspot.com/2014/02/ ... raczy.html


To jest podstawowa informacja.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Podstawka i jedno duże rozszerzenie (najlepiej Kazad Dum albo pierwszy Hobbit) czy kilka mniejszych paczek z pierwszego/drugiego cyklu spokojnie starczy na początek i jeszcze trochę. Powiedziałbym nawet że sam core set to jest dobry start i starczy na sporo zabawy. Potem naturalnie wyczujesz ile czego i jak szybko chcesz.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Najlepiej ograj najpierw core. Link powyżej prawdę Ci powie. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pkajak »

Czy wiadomo coś o planach Galakty względem pakietów przygodowych do cykli Haradu i Szarej Przystani?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
GoldenReaperPL
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2017, 13:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: GoldenReaperPL »

Coś wiadomo, czy dodatek "Czarni Jeźdźcy" będzie jeszcze kiedykolwiek dostępny w wersji PL?
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

GoldenReaperPL pisze:Coś wiadomo, czy dodatek "Czarni Jeźdźcy" będzie jeszcze kiedykolwiek dostępny w wersji PL?
Z forum Galakty [http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.p ... ht=#188068]
Władca Pierścieni LCG
W najbliższym czasie nie będzie dodruku dużych rozszerzeń.
Radzę raczej zakładać, że Galakta nie będzie robiła dodruków produktów z linii WP:LCG.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Z tegoż samego powodu zaopatrzyłem się wczoraj w Drogę Mrocznieje. Sagę mam kompletną do Dwóch Wież włącznie, więc nieprędko zabraknie dla mnie egzemplarzy do uzupełnienia kolekcji :)
Na miejscu tych, którym brakuje części do Sagi, a wciąż myślą o powiększeniu kolekcji, polecam zrobić to samo. Nie wydarzy się to pewnie prędko, ale po Czarnych Jeźdźcach zacznie brakować Droga Mrocznieje, później Zdrady Sarumana itp.
ODPOWIEDZ