Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

DEATHLOK pisze:Za ile by można sprzedawać komplet rare z core seta (karty gracza co były po 1 sztuce z corka) ? A uncommon (po 2)?

Gdzie w ogóle mam czytelnie rozpisane co było po 1 a co po 2 sztuki ? Na cardgame db trochę uciążliwe wypisywanie quantity.

Może tak by mi się to łatwo wysyłało i sprzedawało, bo potrójnej podstawki nie chciał nikt nawet z wysyłką (a chciałem z osobistym w ogóle)
Jak po angielsku to bym byl zainteresowany kartami co sa pojedyncze ;)
Ale imho stracisz na wartosci mocno, bo sam bym nie dal wiecej pewno niz jakies 15zl (to jest jakies 12 kart?)? Bo trace dodatkowe trackery i tokeny i pudlo. Wiec bardziej sie oplaca sprzedawac oddzielnie?
Rebel 6% (trójmiasto)
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: DEATHLOK »

15zl niemożliwe! Nawet w MtG rare nie są tak tanie.
Rare z netrunnera 10sztuk były po około 50zł pamiętam. A w sumie tylko 2 czy 3 były mocno grywalne. Uncommony chyba po 25zł komplet.

Jeżeli w LOTR komplet rare byłby za te 40zł to wtedy warto zebym tak sprzedawal.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

DEATHLOK pisze:15zl niemożliwe
Rare z netrunnera 10sztuk były po około 50zł pamiętam. Uncommony chyba po 25zł komplet za jakieś 20kart.
Może, ale to coop i strefa turniejowa w tej grze jest minimalna, nie mówiąc, że w Polsce praktycznie nie istnieje. Plus, nie znam się, powiedziałem tylko ile bym ja dał za same karty ;P
50zł np dla mnie jest bezsensu, bo dołożę 50 i mam używany zestaw cały, a taka różnica mi już powiewa. Ale wypowiadam się tylko i wyłącznie za siebie. Na Twoim miejscu też bym nie sprzedał za 15zł, ani za 20 ani pewno i za 30. Bo co zrobię z resztą kart..
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Używany coreset kosztuje około 70-80zł, więc sprzedając na części można tak rozdzielić:
- jedynki 25-30zł
- dwójki 15zł
- dwójki 15zł
- reszta 20-25zł
Sam kiedyś kupiłem trzeci coreset dla jedynek ale trafilem za 60zł. Resztę sprzedałem na części i wyszedłem na zero. Po prostu trzeba trafić na zapotrzebowanie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: DEATHLOK »

Dodałem właśnie możliwość sprzedaży na sztuki, ale dwójek za 15zł bym na 100% nie sprzedał.
To jest 38 kart i za dużo wybierania.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

Miał ktoś już w rękach dodatek Atak na Dol Guldur? Czy mi się wydaje, czy kartonik jest znacznie bliższy temu z normalnych pierwszych druków, boxów (nie dodruków)? Oczywiście przesunięcia są, ale papier jest zupełnie inny. Detale czarnych obrazków są bardzo dobre, po prostu widoczne, w odróżnieniu do dodruków. Ciekawe czy tak teraz będą drukować?
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: maqzaq »

Czy można gdzie kupić ten dodatek? Atak na Dol Guldur?
SoloPlayer
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

Teraz to już raczej nie. Dodruk tylko, jak będzie. Musisz szukać wtedy kiedy jest ogłoszenie na oficjalnej o zawodach Fellowship.
lordg90
Posty: 29
Rejestracja: 05 mar 2012, 09:07

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: lordg90 »

Sol pisze:Miał ktoś już w rękach dodatek Atak na Dol Guldur? Czy mi się wydaje, czy kartonik jest znacznie bliższy temu z normalnych pierwszych druków, boxów (nie dodruków)? Oczywiście przesunięcia są, ale papier jest zupełnie inny. Detale czarnych obrazków są bardzo dobre, po prostu widoczne, w odróżnieniu do dodruków. Ciekawe czy tak teraz będą drukować?
Potwierdzam. Zwłaszcza tekst wygląda dużo lepiej, niż na starszych kartach z druku na żądanie.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: maqzaq »

Galakta wrzuciła zapowiedź nowego dodatku. Mam nadzieje ze wydanie w PL bedzie w tym roku :D
SoloPlayer
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 237
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 64 times
Been thanked: 35 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ravenone »

Po 6 miesiącach przerwy wróciłem do tej zacnej gierki.
Przypomnienie niuansów chwilę mi zajęło (pierwszy scenariusz dwa razy mnie zniszczył).
Po kilku korektach poszło już całkiem nieźle i pograłem we wszystkie przygody jakie mam:
3 z podstawki
3 z Mrocznej Puszczy
3 z Khazad Dum
2 z Dwarrowdelf.
W sumie 20 partii. O dziwo najlepiej poszło mi w Morii, gdzie wszystkie przygody przeszedłem bez porażki.
Dol Guldur dalej nie zdobyte, to jedyny scenariusz, którego solo za cholerę nie mogę przejść.
Moja drużyna na te wszystkie gry to:
Zieloni: Denethor, Aragorn
Niebieski: Glorfindel.

Grało mi się na tyle dobrze, że chyba wreszcie sięgnę po obie części Hobbita:)
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: DEATHLOK »

Dol Guldur jest do przejscia z dobra sytuacja startowa - pociagnij karty i wstepne przeciwnosci. Jezeli Ci w czymkolwiek nie odpowiada to od razu przetasuj i rozdawaj do skutku

Inaczej ten scenariusz nie ma sensu solo., mozna sie co najwyzej zrazic. Start musi być idealny żeby było warto próbować bo i tak w trakcie karta moze nie podejść

Mam też pytanie: co obecnie wygrywa w popularnosci /sprzedaży nowych produktów Lotr czy Arkham Lcg?
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
s.romanowski
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2017, 14:58

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: s.romanowski »

mogę prosić o pomoc:

karta Zjednoczenie: AKCJA: wybierz gracza. Podczas tej fazy ten gracz można zadeklarować dowolną liczbę ze swoich dozwolonych postaci jako obrońców przeciwko każdemu z atakujących go wrogów. PYTANIE: rozumiem, że jak bronię się przed jakimś stworem, postacią to mogę wystawić przeciwko niej np 3 moje poostaci i ich siła obrony (tarcze) sumują się? wróg siła ataku 3, moje postaci łącznie 5 czyli zadaję 2 obrażenia atakującemu?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Atak to nie obrona. Ich tarcze się sumują, więc uchronisz się przed atakiem. Obrażenia z Twojej strony są zadawanie dopiero w fazie ataku i tego ta karta już nie dotyczy.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: maqzaq »

Czy ktoś wie kiedy będą dodruki np cyklu Twórcy Pierścienia?
Nie pytam o PL bo tutaj jest duża obsuwa.
Zaczynam zbierać cykle w ENG i zastanawiam się kiedy bedzie dodruk.
Podjąłem decyzje o zbieraniu duzych dodatkow w PL a małych w ENG ze względu na cenę i dostepnosc.
SoloPlayer
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Rozumiem, że "przetrzepałeś" wszystkie sklepy online. A próbowałeś poszukać na ebayu? W Polsce, dodatki angielskie do WP słabiej się sprzedają i mają dużo mniejszą podaż. Też przyjąłem taki sam model zakupowy, czyli wszystko co było normalnie drukowane, mam po polsku, a resztę po angielsku. Z tym, że dwóch ostatnich cyklów nie posiadam, zadowalając się samymi deluxami.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: maqzaq »

Tak, przeszukałem sklepy poprzez przeszukiwarki. Mam kłopot z Secretem Celebrimbora. Jest na Ebay z US ale jest notka ze produkt bedzie „realeasowany” 20 lutego. Dlatego zastanawiam się czy to jakiś termin na kolejna fale dodrukow.

Przeszukiwarka:
https://boardgameprices.co.uk/


Polecam sklep z Danii - solidna i szybka przesylka
https://www.boardgamer.eu/

Boardgameguru wysłał mi jeden dodatek ale poskąpili na wysyłce i poszło chyba jako normalny list i przesyłka zaginęła, na szczęście zachowali się fair i oddali kase
http://www.boardgameguru.co.uk/


Może macie jakieś inne zrodla na zakup dodatków które nie są dostępne w sklepach w PL?

Z gory dzieki za tipy.
SoloPlayer
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Głownie sklepy wysyłkowe w US. To co jest dostępne w PL jest zwykle, w ogólności, dostępne w Europie. Sklepy w US mają za to inny asortyment i często na stanie to, czego nie ma w EU.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

rattkin pisze:Głownie sklepy wysyłkowe w US. To co jest dostępne w PL jest zwykle, w ogólności, dostępne w Europie. Sklepy w US mają za to inny asortyment i często na stanie to, czego nie ma w EU.
Czy ja wiem. www.fantasy-shop.gr grecki tutaj ma prawie wszystko, nawet Black Riders. Z UK sprowadzałem z co najmniej 3 różnych sklepów, każde ma co innego. W PL jest bieda z tym, dużo nam brakuje, bo sprowadzają nasze sklepy po max 1, 2 sztukach i to schodzi od razu. Gdzie w UK mają tego na pęczki więc zostaje na dłużej. Nie jestem u siebie w domu, ale jak będę pamiętał i zajadę w niedzielę wieczorem, to wrzucę listę kilku fajnych sklepów, które ciężko znaleźć na google, przez co mają sporo rzeczy na stanie.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Sarseth pisze: Czy ja wiem.
Tego nie wiem. Wiem, że ja wiem.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

rattkin pisze:
Sarseth pisze: Czy ja wiem.
Tego nie wiem. Wiem, że ja wiem.
Ok xD to rzeczywiscoe dowod ze polsce jest tak samo. Chyba ze slowo klucz 'zwykle w ogolnosci' ktorym mozna zaslonic sie, ze tak nie jest wcale. Ale jakbys mial jednak te super sklepy w Polsce, to nie trzymaj ich dla siebie i podziel sie prosze ladnie. Bo cykl 3 to nie wiem gdzie ja znajde u nas.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Sarseth pisze: Ok xD to rzeczywiscoe dowod ze polsce jest tak samo. Chyba ze slowo klucz 'zwykle w ogolnosci' ktorym mozna zaslonic sie, ze tak nie jest wcale. Ale jakbys mial jednak te super sklepy w Polsce, to nie trzymaj ich dla siebie i podziel sie prosze ladnie. Bo cykl 3 to nie wiem gdzie ja znajde u nas.
Chodzi o to, że jeśli jest dostępne w Europie, to znaczy, że jest w europejskich hurtowniach. A skoro tak, to dobry sklep (taki który ma dostęp do wielu hurtowników) może Ci to zamówić. To, że nie ma w dużych ilościach na półkach (fizycznych lub wirtualnych), to się zgadzam, ale to jakoś nigdy nie było dla mnie problemem.

Niemniej jednak czasem po prostu wygodniej jest zamówić bezpośrednio z US.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: maqzaq »

Czy ten grecki sklep ma gdzieś „przełacznik” na wersje ENG?
Nie moge znaleźć a greckiego nie znam.
SoloPlayer
chudy9708
Posty: 7
Rejestracja: 26 lip 2017, 21:24

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: chudy9708 »

Warto wchodzić dopiero w LOTR LCG ? Jak to jest z dostępnością dodatków, zależy mi głównie na grze solo i coopie w maks 2 osoby
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

chudy9708 pisze:Warto wchodzić dopiero w LOTR LCG ? Jak to jest z dostępnością dodatków, zależy mi głównie na grze solo i coopie w maks 2 osoby
Jeśli jesteś graczem-kolekcjonerem i chcesz mieć wszystko co wyszło w PL to z niektórymi pozycjami będzie ciężko, zdecydowanie ostatnio jest więcej chętnych niż sprzedających, a większe pudełka (Czarni Jeźdźcy czy Hobbit: Na progu) nie będą miały prędko dodruku.

A tak nawiasem,
Władca Pierścieni
Dzicz Rhovanionu - Rozszerzenie powinno mieć swoją premierę równo ze światową.
:D


Przy okazji pytanie właśnie do kolekcjonerów :)
Jak ogarniacie swoje karty graczy? Osobiście na razie wykorzystałem jakieś stare pudełko po telefonie (kiedyś to były duże pudła), zrobiłem przegródki,
osobne przegródki na sfery/typy kart. Mam takie pudełeczko prawie jak tutaj https://mepel.pl/pudelko-na-magnes-75mm
Gram scenariusze chronologicznie i tak też dorzucam karty do puli do wykorzystania więc jeszcze nie ma tego wiele, ale coś czuję, że w pewnym
momencie będzie tego za dużo, tzn. jak chcę wybrać karty to i tak muszę je wyciągnąć i porozkładać dlatego zastanawiam się nad segregatorem.
Z początku wydawało mi się to przegięciem, ale być może to jedyna racjonalna droga.
Więc jest taki oto segregator https://www.rebel.pl/product.php/1,376/ ... zarny.html (na cenę tutaj nie patrzcie)
jeden użytkownik pisze w komentarzach, że wejdzie z 1000 kart, kart gracza jest niecałe 3000 więc teoretycznie 3 takie i ok 60 koszulek do nich
załatwiłoby temat całej kolekcji. Tylko tak, jak w praktyce wygląda trzymanie w jednej przegródce koszulki segregatora aż 6 kart, czy da radę je
jeszcze zapakować w najcieńsze koszulki po 3 sztuki? Opcja trzymania po 3 karty w przegródce raczej odpada, bo wtedy docelowo wyszłoby już 6
segregatorów, z deka dużo :)
ODPOWIEDZ