Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Sarseth, tak na przyszłość:
Gdy trafisz na kartę Treachery nie masz już miejsca na akcje, a z tego co zrozumiałeś używałeś jeszcze Beravor'y :) Jedyne co Ci pozostaje to karty z Response.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Pastorkris pisze:Sarseth, tak na przyszłość:
Gdy trafisz na kartę Treachery nie masz już miejsca na akcje, a z tego co zrozumiałeś używałeś jeszcze Beravor'y :) Jedyne co Ci pozostaje to karty z Response.
Spoko ;) Ale może źle napisałem, bo użyłem Beravor przed questingiem jeszcze, bałem się tych treacherów i miałem nadzieję na uzyskanie tych kart przed wyciągnięciem encounterów. Chodziło mi, że była wyczerpana, więc dostała też z treachery. Zawsze trzymam przy sobie rozpiskę tur, by pamiętać kiedy są miejsca na akcje. Zresztą, głupio by było popełniać samobójstwo w taki sposób xD że widząc dmg dla wyczerpanych, wyczerpać się (chyba że rzeczywiście, ktoś wie co będzie w najbliższej karcie, co zniweluje dmg? Ale wszystko by musiało mieć response, jak mówisz).
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Sarseth pisze:
Pastorkris pisze:Sarseth, tak na przyszłość:
Gdy trafisz na kartę Treachery nie masz już miejsca na akcje, a z tego co zrozumiałeś używałeś jeszcze Beravor'y :) Jedyne co Ci pozostaje to karty z Response.
Spoko ;) Ale może źle napisałem, bo użyłem Beravor przed questingiem jeszcze, bałem się tych treacherów i miałem nadzieję na uzyskanie tych kart przed wyciągnięciem encounterów. Chodziło mi, że była wyczerpana, więc dostała też z treachery. Zawsze trzymam przy sobie rozpiskę tur, by pamiętać kiedy są miejsca na akcje. Zresztą, głupio by było popełniać samobójstwo w taki sposób xD że widząc dmg dla wyczerpanych, wyczerpać się (chyba że rzeczywiście, ktoś wie co będzie w najbliższej karcie, co zniweluje dmg? Ale wszystko by musiało mieć response, jak mówisz).
W takim razie ani słowa ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Kolejny news o ostatnim pudle sagi WP.
Swoją drogą nie powinny już pojawiać się nowe info o kolejnym cyklu?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Zapowiedzi nowych cykli pojawiały się przed, w trakcie lub po genconie. Nie ma reguły.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 237
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 64 times
Been thanked: 35 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ravenone »

Ten moment, gdy 5 raz zaczynasz Podróż w dół Anduiny i masz nadzieję, że tym razem będzie łatwiej:
Spoiler:
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ArnhemHorror »

Zostałeś, że się tak wyrażę, strollowany ;)
ravenone pisze:Ten moment, gdy 5 raz zaczynasz Podróż w dół Anduiny i masz nadzieję, że tym razem będzie łatwiej:
Spoiler:
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: arqueek »

Po weekendowym maratonie filmowym (Wszystkie rozszerzone czesci Wladcy, a nastepnego dnia Hobbity) naszla mnie niepowstrzymana ochota na zagranie wlasnie w LCG. To dla mnie nowy format, nie gralem nigdy w zadne LCG, dlatego mam pare pytan.

1) Mam obecnie podstawke, chcialbym kupic do tego dodatek, ale pierwszy, Czarni Jezdzcy sa niedostepni. Czy jesli zaczne kolekcjonowanie dodatkow pomijajac ten jeden, nie strace wiele z rozgrywki? Czy sa tam karty wymagane rowniez w kolejnych dodatkach?
2) Kilka razy czytalem opinie, ze trzeba kupic nieraz dwa lub wiecej setow, zeby moc zbudowac silne talie. Czy to prawda?
3) O dziurawej instrukcji oraz niedomowieniach na kartach W WP kraza legendy. Czy sa jakies FAQ, erraty, ktore zbieraja wszystko, co niezrozumiale w calosc?
4) macie jakies porady od czego zaczac przygode w WP?
5) Jak maja sie dodatki "dedykowane" Hobbitowi do tych z WP? Mam na mysli, czy jeslli zechce, moge zaczac gre od Gora i Dolem posiadajac tylko podstawke?

Ja wiem, ze w tym temacie pytania zapewne padaly juz wiele razy, ale wybaczcie, 147 stron to juz niemal pol ksiazki ;)
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

arqueek pisze:...ale pierwszy, Czarni Jezdzcy sa niedostepni.
Są w Planszostrefa, Planszomania i innych sklepach internetowych.
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: arqueek »

c08mk pisze:
arqueek pisze:...ale pierwszy, Czarni Jezdzcy sa niedostepni.
Są w Planszostrefa, Planszomania i innych sklepach internetowych.
Dostepne sa koszmarne talie, a to, z tego co kojarze, to dodatek do dodatku. Myle sie?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

arqueek pisze:1) Mam obecnie podstawke, chcialbym kupic do tego dodatek, ale pierwszy, Czarni Jezdzcy sa niedostepni. Czy jesli zaczne kolekcjonowanie dodatkow pomijajac ten jeden, nie strace wiele z rozgrywki? Czy sa tam karty wymagane rowniez w kolejnych dodatkach?
2) Kilka razy czytalem opinie, ze trzeba kupic nieraz dwa lub wiecej setow, zeby moc zbudowac silne talie. Czy to prawda?
3) O dziurawej instrukcji oraz niedomowieniach na kartach W WP kraza legendy. Czy sa jakies FAQ, erraty, ktore zbieraja wszystko, co niezrozumiale w calosc?
4) macie jakies porady od czego zaczac przygode w WP?
5) Jak maja sie dodatki "dedykowane" Hobbitowi do tych z WP? Mam na mysli, czy jeslli zechce, moge zaczac gre od Gora i Dolem posiadajac tylko podstawke?
1) Moim zdaniem warto kompletować od początku (oczywiście w miarę dostępności). Scenariusze i karty krok po kroku nabierają trudności i mocy, więc kupienie jednej paczki czy deluxa z kosmosu, może rozchwiać pulę kart i całą grę. Ale bez przesady - co nie kupisz, będzie dobrze. Jeśli na początek chcesz deluxe Kazad-Dum jest bardzo spoko.
2) Więcej sztuk to chyba tylko zestawu podstawowego można rozważyć, jest tam kilka bardzo mocnych kart w mniejszej ilości sztuk. Ja osobiście proxuję brakujące karty.
3) Jest FAQ, nie wiem czy Galakta go w całości tłumaczy. Niestety nawet angielski nie rozwiązuje wszystkich dziwnych sytuacji i interakcji, czasem bywa potrzebne wsparcie bgg.
4) Od początku ;) Ograj dobrze core set, żeby zrozumieć jak to działa. To jest bardzo proceduralna gra i warto mieć w małym palcu schemat przebiegu tury. Jak to opanujesz to dalsze przygody nie będą sprawiać trudności.
5) Tak. Podstawka + oba Hobbity to dość dobry zestaw na początek.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

arqueek pisze:4) macie jakies porady od czego zaczac przygode w WP?
Jest też poradnik: https://talesfromthecards.wordpress.com ... ing-guide/
Chociaż sam kupuje według chronologii wydawania.
Rebel 6% (trójmiasto)
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: arqueek »

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Dobrze, ze jeszcze ktos ten temat czyta :)

Link rowniez rozwial pare moich watpliwosci. Wyobrazcie sobie moje zdziwienie, gdy dowiedzialem sie, ze Czarni Jezdzcy nie sa pierwszym dodatkiem :mrgreen: pierwsza serie dventure packow sobie chyba musze darowac - pierwsze trzy sa juz niedostepne, a od polowy zaczynac nie chce. Zdecydowalem sie wiec zakupic Khazad Dum wraz ze wszystkimi zestawami przygodowymi.

Coz, obawialem sie wlasnie tego, ze faq nie roziewa wszystkich watpliwosci. Bedzie trzeba sie zanurzyc w lekturze bgg ;) ponad 2800 (dwa tysiace osiemset!) tematow w dziale z zasadami nie napawa optymizmem, jednak udalo sie przy Mistfallu, uda sie i tutaj.

Wspominajac Mistfalla - czy poza dziurawymi instrukcjami te gry sa podobne? Takie mialem wrazenie po pierwszym rzucie oka. Ktos moglby porownac?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Spokojnie, to nie jest rocket science, jeśli się w temat wchodzi etapami. Wspomniałeś, że masz podstawkę, ale LCG jest dla Ciebie nowym doświadczeniem. Rozumiem więc, że dopiero kupiłeś podstawkę, albo przeleżała trochę nieograna. Na początek polecam więc nie rzucać się w zakupy dodatków, a przeczytać ten oto artykulik.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
krzysztof1986
Posty: 42
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:58
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: krzysztof1986 »

jeśli chcesz kupować chronologicznie tutaj stronka która podaje daty wydań poszczególnych rozszerzeń:

http://deckbauer.telfador.net/products.html&gameid=1
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: arqueek »

Owszem, mam podstawowy zestaw i tak, jeszcze ani razu go nie ogralem ;) Niestety, ponad 1000 km do domu to nieco spora bariera ;) mieszkam za granica, do Polski przyjezdzam bardzo rzadko, dlatego kupuje "na zapas" caly cykl Khazad Dum - musi mi starczyc na dlugo ;) nie mam zamiaru przyspieszac wprowadzania dodatkow - bede sie delektowac nimi powoli.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: DEATHLOK »

Bary pisze:Spokojnie, to nie jest rocket science, jeśli się w temat wchodzi etapami. Wspomniałeś, że masz podstawkę, ale LCG jest dla Ciebie nowym doświadczeniem. Rozumiem więc, że dopiero kupiłeś podstawkę, albo przeleżała trochę nieograna. Na początek polecam więc nie rzucać się w zakupy dodatków, a przeczytać ten oto artykulik.

Ten artykuł jest dość dziwny.... Poleca zagrać 40 rozgrywek na podstawce? Żeby się zniechęcić i znudzić? Anduiny solo nie ma sensu robić, tylko frustracja. Probowalem 10 razy jak mialem WP 7 lat temu i nic, zagralem z kumplem i za pierwszym razem ukonczone. Choć teraz mając trochę dodatków spróbuję ale talia musi być OP.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Anduinę spokojnie można przejść solo tylko trzeba opanować zależności między kartami z podstawki. To jest właśnie cel tej misji, wymusić na graczu zrozumienie synergii. Podstawka razem z misjami Niniadorg z zapasem wystarczy na 40 rozgrywek.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: DEATHLOK »

Na jakich bohaterach Anduine solo? Az sprobuje, nie dokładając kart spoza corka.

Wtedy co miałem pierwszy raz lotra probowalem rozne kombinacje i to bylo sado maso, 0 funu. Skalowalnosc beznadziejna scenariusza, bo wystarczy grac z kimś zeby przejsc nawet za 1 razem a samemu piekło
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Ja grałem Aragornem, Theodredem i Denethorem.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

DEATHLOK pisze:Na jakich bohaterach Anduine solo? Az sprobuje, nie dokładając kart spoza corka.

Wtedy co miałem pierwszy raz lotra probowalem rozne kombinacje i to bylo sado maso, 0 funu. Skalowalnosc beznadziejna scenariusza, bo wystarczy grac z kimś zeby przejsc nawet za 1 razem a samemu piekło
Gimli, Dunhern, Eowina lub inny miks Taktyki z Duchem. Eowina powinna zawsze być w takim układzie :) W tym scenariuszu trzeba mieszać sfery jeśli ma się tylko coreset. Do przejścia solo, choć na pewno jest to wymagająca przygoda.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: DEATHLOK »

Teraz mam core set do 3 to też będzie trochę inaczej. Spróbuje najpierw układem Barriego zrobić rozpoznanie bojem, a potem się zasajduje na taktyke.

Odnośnie fanowskich scenariusz - nie mogę znaleźć listy, które są najlepsze. Jest coś takiego ?
Jeśli nie to czy przypominacie sobie, które sie wyróżniają profesjonalizmem i są warte wydrukownaia - vide są przynajmniej tak dobre jak scenariusze od FFG ?
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Karh »

Z tego co widzę, na Genconie po raz pierwszy nie ma scenariusza dedykowanego dla Władka. Czyżby jednak koniec wbrew temu co w ostatnim artykule napisało FFG?
I was born too late
And I'll never be like you
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Karh pisze:Z tego co widzę, na Genconie po raz pierwszy nie ma scenariusza dedykowanego dla Władka. Czyżby jednak koniec wbrew temu co w ostatnim artykule napisało FFG?
Już od dłuższego czasu widać, że WP nie jest priorytetem FFG. Teraz nowe LCGi są na hype i w to pakują większość zasobów. Jeżeli FFG oficjalnie zapowiedziało, że WP dalej będzie kontynuowany to znaczy, że dodatki będą wychodzić tak powoli jak teraz albo jeszcze wolniej. Gdyby nawet zamknęli tytuł to zawartości jest tyle, że nie miałbym żalu.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Tak powoli jak teraz?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ