This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

Swoją drogą kolejne spostrzeżenie/zastrzeżenie - niby insert jako dodatek dla wspierających, nagroda, a pewnie skończy w koszu na śmieci... nawet z kartami w koszulkach w Ultra Pro Pro Fit nie zmieściłem wszystkiego tak aby wieko nie odstawało...Przegródek na karty jest zdecydowanie za mało...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zielok »

Ja zmieściłem nawet sensownie pogrupowane wszystko w pudelku podstawki i z insertem (mam jeszcze dokupiona rubble dice, memories i scenariusze. Żetony zgodnie z dziennikiem mam pod kartami i są tam na stałe, figurki wmieszane w żetony (w te większe miejsca je włożyłem). Karty i żetony z dodatków leżą z góry na planszy. Jakbym wszystkie karty wmieszał byłby problem. No i nie koszulkuje kart w przypadku TWOM.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Acererak »

Potwierdzam. Ja również w ten sposób przechowuję grę (przy czym karty z dodatków mam w tym insercie) i wszystko spokojnie się mieści jednak, więc wycofuję zarzut źle zaprojektowanego pudełka. Graliśmy ostatecznie w 3 osoby i gra bardzo się podobała, jednak dość długa (w ok 2-3 h prawie doszliśmy do końcówki I rozdziału, przy czym graliśmy ze wspomnieniami i sercem miasta). Na ten moment zmarła nam jedna osoba z powodu ran (ach ten strzał snajperski w pierwszym rzucie w grze, w dodatku moim :D, no a potem też kilka pechowych rzutów no i się stało). Stąd uważam że system zapisu jest zdecydowanie na plus.
Zauważyłem tylko jeszcze błąd w skrypcie nr 800 przy alkoholu. "Postać o zmęczeniu 3 wciąż może użyć Bimbru - podnieś jej Zmęczenie do poziomu." Domyślam się, że chodzi o poziom o 1 mniejszy?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

Acererak pisze:Potwierdzam. Ja również w ten sposób przechowuję grę (przy czym karty z dodatków mam w tym insercie) i wszystko spokojnie się mieści jednak, więc wycofuję zarzut źle zaprojektowanego pudełka. Graliśmy ostatecznie w 3 osoby i gra bardzo się podobała, jednak dość długa (w ok 2-3 h prawie doszliśmy do końcówki I rozdziału, przy czym graliśmy ze wspomnieniami i sercem miasta). Na ten moment zmarła nam jedna osoba z powodu ran (ach ten strzał snajperski w pierwszym rzucie w grze, w dodatku moim :D, no a potem też kilka pechowych rzutów no i się stało). Stąd uważam że system zapisu jest zdecydowanie na plus.
Zauważyłem tylko jeszcze błąd w skrypcie nr 800 przy alkoholu. "Postać o zmęczeniu 3 wciąż może użyć Bimbru - podnieś jej Zmęczenie do poziomu." Domyślam się, że chodzi o poziom o 1 mniejszy?
też karty bez koszulek? bo jeśli tak to podobno miał mieścić je w koszulkach. Ja zmieściłem niby, ale wieko odstaje o 1 cm...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: KQuest »

Acererak pisze:Zauważyłem tylko jeszcze błąd w skrypcie nr 800 przy alkoholu. "Postać o zmęczeniu 3 wciąż może użyć Bimbru - podnieś jej Zmęczenie do poziomu." Domyślam się, że chodzi o poziom o 1 mniejszy?
Pisałem o tym błędzie dwie strony temu ;) Moim zdaniem po prostu zabrakło cyfry "4" na końcu zdania
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

KQuest pisze:
Acererak pisze:Zauważyłem tylko jeszcze błąd w skrypcie nr 800 przy alkoholu. "Postać o zmęczeniu 3 wciąż może użyć Bimbru - podnieś jej Zmęczenie do poziomu." Domyślam się, że chodzi o poziom o 1 mniejszy?
Pisałem o tym błędzie dwie strony temu ;) Moim zdaniem po prostu zabrakło cyfry "4" na końcu zdania
Paaaanie, kto by tam czytał ważne i merytoryczne posty? Teraz trzeba jechać po AR, a nie jakieś tam pierdoły o zasadach :P
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: xan »

Wytłumaczcie mi jak wygląda dokładnie walka w TWOM. Mam strzelbę i jeden nabój. Postać może 2x przerzucić. Czy pierwszy raz jak rzucam to odrzucam nabój i późniejsze przerzuty już szarą kostką czy dopiero po ostatnim przerzucie odrzucam ten nabój? Sensowniej byłaby pierwsza opcja ale nie znalazłem na to odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Tycjan »

Zapraszam do obejrzenia obszernej galerii zdjęć polskiego wydania TWoM :)

Link: https://www.facebook.com/ZnadPlanszy/po ... 0091097530

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Acererak »

Curiosity pisze:
KQuest pisze:
Acererak pisze:Zauważyłem tylko jeszcze błąd w skrypcie nr 800 przy alkoholu. "Postać o zmęczeniu 3 wciąż może użyć Bimbru - podnieś jej Zmęczenie do poziomu." Domyślam się, że chodzi o poziom o 1 mniejszy?
Pisałem o tym błędzie dwie strony temu ;) Moim zdaniem po prostu zabrakło cyfry "4" na końcu zdania
Paaaanie, kto by tam czytał ważne i merytoryczne posty? Teraz trzeba jechać po AR, a nie jakieś tam pierdoły o zasadach :P
Paaanie, kto by zapamiętywał mało istotne błędy (jak zresztą sam KQuest napisał), dotyczących zasad, do których i tak jeszcze się nie doszło, więc nie wiedziało się o co chodzi? :P BTW W angielskich zasadach faktycznie jest cyfra 4, więc jest już wszystko jasne. BTW Każdemu, komu przeszkadzają porozrzucane zasady polecam to, co dzisiaj znalazłem - ktoś na BGG zebrał wszystko w jednym dokumencie. Po angielsku, ale chyba to przeżyć można ;) https://boardgamegeek.com/filepage/1501 ... ok-scripts
xan pisze:Wytłumaczcie mi jak wygląda dokładnie walka w TWOM. Mam strzelbę i jeden nabój. Postać może 2x przerzucić. Czy pierwszy raz jak rzucam to odrzucam nabój i późniejsze przerzuty już szarą kostką czy dopiero po ostatnim przerzucie odrzucam ten nabój? Sensowniej byłaby pierwsza opcja ale nie znalazłem na to odpowiedzi.
Jak dla mnie przerzut kostki to przerzut tej kostki, którą atakujesz. Nie zużywasz dodatkowego naboju, bo dalej jest to pojedynczy atak, tylko ze zmienionym (albo i nie) efektem.

olsszak
, tak bez koszulek.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: 13thcaesar »

Wiecie może czy wersja kickstarterowa PL powstawała równocześnie z wersją sklepową? Chodzi mi o to czy Galakta dostała tłumaczenia (wraz z babolami które wyłapaliście) od AR i gracze którzy zakupią wersję sklepową dostaną dokładnie to samo tłumaczenie z kwiatkami, czy jednak jest szansa że wersja sklepowa będzie pozbawiona tych błędów (bo Galakta przed puszczeniem do druku sprawdzi i wprowadzi korektę na własną rękę)?
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 140 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Na pewno obie wersje były drukowane za jednym rzutem.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

A to nie Galakta właśnie zajmowała się tłumaczeniem?
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

Galakta odpowiada również za polskiego core boxa. Awaken Realms opracowywało jedynie angielską wersję i osiągnięte SG. Swoją drogą ciekawe czy polska podstawka (Galakta) i polskie SG (Awaken Realms) nie mają jakiś rozjazdów przy słowach kluczowych.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

elbruus pisze:Na pewno obie wersje były drukowane za jednym rzutem.
Według mnie nie. CHociażby dlatego że kiedy my graliśmy w angielską wersję to galakta tą grę jeszcze tłumaczyła ;)
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zielok »

AkitaInu pisze: Według mnie nie. CHociażby dlatego że kiedy my graliśmy w angielską wersję to galakta tą grę jeszcze tłumaczyła ;)
Chodziło o polską wersji KS i polską wersje retail. I te raczej były drukowane w tym samym momencie bo właśnie Galakta tłumaczyła :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

zielok pisze:
AkitaInu pisze: Według mnie nie. CHociażby dlatego że kiedy my graliśmy w angielską wersję to galakta tą grę jeszcze tłumaczyła ;)
Chodziło o polską wersji KS i polską wersje retail. I te raczej były drukowane w tym samym momencie bo właśnie Galakta tłumaczyła :)
A to sorki, myślałem że chodziło o różne wersje językowe :)
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: xan »

Udało się komuś przebrnąć przez wszystkie rozdziały? Ja jestem póki co w drugim, mam 3 postacie, czwarta popełniła samobójstwo i raczej nie wróżę sobie sukcesu. Popełniłem jednak kilka błędów przez co utrudniłem sobie rozgrywkę na początku. Do tego nie wiedziałem, że ziołowe leki nie zawsze działają i nie uleczyłem postaci, mimo że miałem leki na stanie.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Pastorkris »

Graliśmy 3/4 razy, zależy jak liczyć szybką, pierwszą partię ;)
Raz udało nam się wygrać. Ba, zdobywając maksymalną ilość punktów! (Nie będę wdawał się w szczegóły bo to jak nam dobrze poszło tłumaczy skrypt). Dziwna to była partia... Graliśmy mega ostrożnie, jak zawsze zresztą, ale tym razem mieliśmy więcej szczęścia niż pecha. Żadna z postaci nie dostała ran, dzięki piecykowi nikt nie był chory, było co jeść. Do tego dociągaliśmy dobre Akcje Specjalne, które nas ratowały w kluczowych sytuacjach. Ogólnie utrzymując ilość akcji na poziomie 9 (10 ze specjalną) grę da się wygrać :) i tak też było w naszym wypadku.
Anglik
Posty: 46
Rejestracja: 09 kwie 2014, 09:29

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Anglik »

Czy już wszyscy otrzymali TWoM z KS? Od jutro gra dostępna w sklepach a ja nawet nie otrzymałem info o przesyłce.
Carbo
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Carbo »

Jak to od jutra dostępna w sklepach? Premiera była 2 dni temu :) Sam już kupiłem 8)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

Anglik pisze:Czy już wszyscy otrzymali TWoM z KS? Od jutro gra dostępna w sklepach a ja nawet nie otrzymałem info o przesyłce.
U mnie ta sama sytuacja. Od ponad dwóch tygodni wisi info o wygenerowaniu etykiety i na tym koniec. Próbowałem się z nim kontaktować ale nic to nie dało. "Prawdopodobnie" paczka do mnie wyszła tylko, że list przewozowy jest nieaktywny i DHL twierdzi, że w takim razie wcale nic nie nadano. Niby to sobie wyjaśniają a ja dalej nic nie wiem. Co gorsza, słyszałem pogłoski, że chwilowo wstrzymali wysyłkę TWOM (do początku stycznia), żeby realizować angielskie core boxy Lords of Hellas.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: gregos »

Muad'Dib pisze:
Anglik pisze:Czy już wszyscy otrzymali TWoM z KS? Od jutro gra dostępna w sklepach a ja nawet nie otrzymałem info o przesyłce.
U mnie ta sama sytuacja. Od ponad dwóch tygodni wisi info o wygenerowaniu etykiety i na tym koniec. Próbowałem się z nim kontaktować ale nic to nie dało. "Prawdopodobnie" paczka do mnie wyszła tylko, że list przewozowy jest nieaktywny i DHL twierdzi, że w takim razie wcale nic nie nadano. Niby to sobie wyjaśniają a ja dalej nic nie wiem. Co gorsza, słyszałem pogłoski, że chwilowo wstrzymali wysyłkę TWOM (do początku stycznia), żeby realizować angielskie core boxy Lords of Hellas.
Kiepsko to wygląda z perspektywy wspierających w odniesieniu do osób, które zakupiły sobie grę w sklepie i już mogą się nią cieszyć.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 140 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Muad'Dib pisze:
Anglik pisze:Czy już wszyscy otrzymali TWoM z KS? Od jutro gra dostępna w sklepach a ja nawet nie otrzymałem info o przesyłce.
Co gorsza, słyszałem pogłoski, że chwilowo wstrzymali wysyłkę TWOM (do początku stycznia), żeby realizować angielskie core boxy Lords of Hellas.
To samo u mnie ale nawet etykiety nie ma. Parafrazując klasyka: PO mnie tak nie wydymało jak to zrobiło AR.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Acererak »

elbruus pisze:
Muad'Dib pisze:
Anglik pisze:Czy już wszyscy otrzymali TWoM z KS? Od jutro gra dostępna w sklepach a ja nawet nie otrzymałem info o przesyłce.
Co gorsza, słyszałem pogłoski, że chwilowo wstrzymali wysyłkę TWOM (do początku stycznia), żeby realizować angielskie core boxy Lords of Hellas.
To samo u mnie ale nawet etykiety nie ma. Parafrazując klasyka: PO mnie tak nie wydymało jak to zrobiło AR.
Tego się można było spodziewać - efekt prowadzenia trzech (a zaraz dojdzie przecież jeszcze czwarta i znowu będą zajęci) bez domknięcia do końca chociaż jednej kampanii plus chęć wysyłania LoH jak najszybciej :V Jak to dobrze, że nie brałem Edge'a,bo nawet nie chcę myśleć kiedy bym to dostał.

BTW były narzekania, że do wersji językowych AR chciało po 500 egzemplarzy - a tutaj Batman od Monolithu dostanie wersje dopiero od 2 tys. egzemplarzy (i to nie drukowane jak u AR, tylko w pdf xD - i to nawet mimo że na kartach żadnych tekstów poza ich nazwami nie będzie).
Awatar użytkownika
Ad-M
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2017, 08:04
Been thanked: 8 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Ad-M »

Skąd pomysł, ze przez inne gry opóźni się wysyłanie tej? Jak wyślą to wyślą, pisali, że nie zdążą wszystkich wysłać do końca roku. Niektórzy chyba zapominają, ze ta gra istnieje tylko dlatego, że ją wsparli - po to się płaciło. Efektem tego wsparcia były miedzy innymi wersje językowe. No i jest opcja oddania gry i zwrotu pieniędzy więc tu też nie widzę problemu.
ODPOWIEDZ