InBetween (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 388 times
Kontakt:

InBetween (Adam Kwapiński)

Post autor: sydonia »

InBetween - dwuosobowa, asymetryczna karcianka od Adama Kwapińskiego pod szyldem Board&Dice.
Klimat od razu skojarzył mi się ze 'Stranger Things'.
Lata 80-te, Upsideville - fikcyjne amerykańskie miasteczko w stanie Indiana. Mieszkańcy dostrzegają dziwne i niepokojące rzeczy dziejące się wokół ich miasta. Jeden z graczy wcieli się w przedstawiciela lokalnej społeczności stojącego na straży bezpieczeństwa, drugi zaś w przerażającą istotę z innego wymiaru. Każdy gracz będzie miał własną talię kart do zagrywania. Gra będzie posiadać 3 różne sposoby na zakończenie rozgrywki.

Wrzucam na radar :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 100
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Re: InBetween

Post autor: Atopos »

Grafiki wyglądają obłędnie.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 243
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 12 times
Been thanked: 60 times

Re: InBetween

Post autor: Poochacz »

Czekałem na pojawienie się tego wątku. Nie ukrywam że jako fan "Stranger Things" też z niecierpliwością wypatruję nowych wiadomości co do tej gry. Chociaż próbna grafika szeryfa mnie nie przekonała - wydaje mi się jednak że każdy szeryf ma duży szacunek do swojego munduru tymczasem tutaj paraduje w rozpiętej koszuli z krótkim rękawem. Może duperela ale kłuje w oczy
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: InBetween

Post autor: Szaweł »

Brzmi ciekawie, tematyka zwala mnie z nóg. Gdzie znaleźliście zdjęcia kart? Ja na FB znalazłem 4 a na BGG żadnego :( Cuś chyba dziś z szukaniem słabo u mnie.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: InBetween

Post autor: kmd7 »

Pojawiła się w sklepie Board@Dice za 59 zł w 14 dniowej promocji, jest więcej grafik oraz instrukcja (bez grafik).
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: InBetween

Post autor: Szaweł »

kmd7 pisze:Pojawiła się w sklepie Board@Dice za 59 zł w 14 dniowej promocji, jest więcej grafik oraz instrukcja (bez grafik).
Tylko wersja angielska póki co.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: InBetween

Post autor: kmd7 »

Tak, polska "być może" najwcześniej za pół roku. Język angielski występuje, ale cytując wydawnictwo, jako "jednozdaniowy opis akcji z karty i tylko tyle". Jeśli będzie, to cena polskiego wydania nie będzie niższa niż 59 zł, raczej będzie bliższa SCD (czyli 109 zł).
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: InBetween

Post autor: Wallenstein »

Jest już dostępna instrukcja na BGG:
https://boardgamegeek.com/file/download ... lebook.pdf

Będzie wersja PL?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: InBetween

Post autor: Muad'Dib »

No właśnie nie wiem co się stało. Zawsze chłopaki z B&D się ochoczo i gęsto dzielili informacjami na forum. Niestety po awanturze z instrukcją Superhot jakby się obrazili i w ogóle ich nie ma. Dla mnie zawsze forum było głównym źródłem wiedzy na temat gier. O Inbetween dowiedziałem się przypadkiem, musiałem specjalnie łazić po różnych stronach i temat w końcu odpuściłem, choć pierwotnie bardzo mnie zainteresował.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: InBetween

Post autor: RunMan »

Trzewik, GF(P), B&D - kogo dziś zrazi do siebie wściekła i roszczeniowa grupa internautów? :)
toblakai
Posty: 1255
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 222 times

Re: InBetween

Post autor: toblakai »

Obecnie na tapet wzięto Czachę :) Chociaż chłopaki są twarde, więc się raczej nie ugną.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Re: InBetween

Post autor: eltadziko »

Szkoda, że zrezygnowali z tematyki władców Polski :(
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: InBetween

Post autor: Wallenstein »

Wracając do tematu gry. Wygląda naprawdę ciekawie (grafiki zajeb...).
Chyba wezmę wersję ENG, ale jak by było info o rodzimym wydaniu to poczekam.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: InBetween

Post autor: slanesh »

Ze względu na klimat i to, że gra 2 osobowa 100% must have dla mnie.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: InBetween

Post autor: KQuest »

Wallenstein pisze:Wracając do tematu gry. Wygląda naprawdę ciekawie (grafiki zajeb...).
Chyba wezmę wersję ENG, ale jak by było info o rodzimym wydaniu to poczekam.
Obrazek
Czyli cena jest atrakcyjna póki o grze wiadomo niewiele (nie mówiąc o jakichkolwiek recenzjach), a jeśli wyjdzie po Polsku to będzie o niej już wiadomo zbyt dużo żeby móc ją sprzedawać w dobrej cenie.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: InBetween

Post autor: kmd7 »

Muad'Dib pisze:No właśnie nie wiem co się stało. Zawsze chłopaki z B&D się ochoczo i gęsto dzielili informacjami na forum. Niestety po awanturze z instrukcją Superhot jakby się obrazili i w ogóle ich nie ma. Dla mnie zawsze forum było głównym źródłem wiedzy na temat gier. O Inbetween dowiedziałem się przypadkiem, musiałem specjalnie łazić po różnych stronach i temat w końcu odpuściłem, choć pierwotnie bardzo mnie zainteresował.
Na to wygląda, tym niemniej na PW odpowiadają błyskawicznie. Widać mają taką taktykę: dużo czytać, mało pisać. To coś jak ja ;). A o InBetween dowidziałem się z newslettera.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: InBetween

Post autor: Muad'Dib »

Dla mnie za mało jest informacji o tej grze. Nawet nie założyli wątku, tylko ktoś inny to zrobił. U mnie na półce stoi większość ich portfolio ale przy takiej konkurencji na rynku nie będę ładował kasy w ciemno, najwyżej nie kupię. Sorry ale samym hasłem "Stranger Things" nie zaciągną mnie do łóżka ;) Mógłbym się zdziwić odchylając kołdrę. Może to jakiś eksperyment biznesowy z ich strony, te tajemnicze filmiki, kasety vhs czy magnetofonowe.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: InBetween

Post autor: Wallenstein »

Paweł, instrukcję przeczytaj, karty przeglądnij i już wiesz mniej więcej o co chodzi.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: InBetween

Post autor: kmd7 »

I jeszcze można zerknąć tutaj:
http://www.gamesfanatic.pl/2015/11/24/c ... y-gf-4615/
i tutaj:
http://boardtime.pl/2015/11/poczet-wlad ... rywki.html.
Daje to wraz z instrukcją jakiś wstępny obraz o InBetween, pomimo przetematowienia i kompletnej zmiany klimatu.
Chyba pierwszy raz wezmę grę w ciemno, kupiły mnie lata 80 i grafiki przypominające przygodówki point & click. A lektura artykułów o Poczcie Władców Polski też nie odrzuca od gry.
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: InBetween

Post autor: Zaberish »

Jak tylko dostanę paczkę i zagram, to opiszę swoje pierwsze odczucia na swojej stronie (link w stopce) :D
Póki co "płatność zaakceptowana" wczoraj nad ranem, gra dostępna w magazynie, ale kuriera ani widu, ani słychu...
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: InBetween

Post autor: Rafal_Kruczek »

Zaberish pisze:Jak tylko dostanę paczkę i zagram, to opiszę swoje pierwsze odczucia na swojej stronie (link w stopce) :D
Póki co "płatność zaakceptowana" wczoraj nad ranem, gra dostępna w magazynie, ale kuriera ani widu, ani słychu...
No własnie mnie też ciekawi jak z tym statusem "dostępna w magazynie" na samej stronie jest "Premiere date: SPIEL2017 (end of October 2017)", ale zobaczymy kiedy zaczną dostarczac preordery - ja wybrałem odbiór osobisty.
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: InBetween

Post autor: Zaberish »

Rafal_Kruczek pisze: No własnie mnie też ciekawi jak z tym statusem "dostępna w magazynie" na samej stronie jest "Premiere date: SPIEL2017 (end of October 2017)", ale zobaczymy kiedy zaczną dostarczac preordery - ja wybrałem odbiór osobisty.
Dziś rano dostałem maila ze sklepu - wysyłkę "InBetween" zaczną po oficjalnej premierze gry, czyli za mniej więcej miesiąc. Przy okazji wyszło, że pora mi do okulisty, bo informację o dacie premiery (napisaną przecież wielkimi wołami) jakoś tak zupełnie przeoczyłem :D
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: InBetween

Post autor: kmd7 »

Pojawiła się instrukcja wideo po polsku (EN też) w wykonaniu Kaczmara (wkrótce recenzja), oraz kilka słów o grze popełnionych przez Game TrollTV.
https://www.youtube.com/watch?v=OtTxn_907L8
https://www.youtube.com/watch?v=AHTKtaAUTWg
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: InBetween

Post autor: Rafal_Kruczek »

Zaberish pisze:
Rafal_Kruczek pisze: No własnie mnie też ciekawi jak z tym statusem "dostępna w magazynie" na samej stronie jest "Premiere date: SPIEL2017 (end of October 2017)", ale zobaczymy kiedy zaczną dostarczac preordery - ja wybrałem odbiór osobisty.
Dziś rano dostałem maila ze sklepu - wysyłkę "InBetween" zaczną po oficjalnej premierze gry, czyli za mniej więcej miesiąc. Przy okazji wyszło, że pora mi do okulisty, bo informację o dacie premiery (napisaną przecież wielkimi wołami) jakoś tak zupełnie przeoczyłem :D
Gr odebrałem w zeeszłym tygodniu podobno wkrótce miała sie rozpocząc wysyłka.
Niestety koszu;lki od 7 Wonders z ayday okazały sie ciut za wąskie i szuzkam koszulek. Widaćże gra wymaga bardzo dobrego potasowania kart zeby rozgrywka była ciekawa - wiec raczej chciałbym, grać w koszulkach...
Ktos na BGG pisał że arcane tinman pasują na styk.
---
Weszły w Griffin Premium od Rebela ale na styk
Turnavine

Re: InBetween

Post autor: Turnavine »

Ja kupiłem Mayday Ultra Fit (niestety nie mogę w tej chwili zajrzeć jaki dokładnie rozmiar, ale zbliżony do kart z gry) i mimo, że nieco wyższe (co nie przeszkadza, mieszczą się w pudełku choć niektóre muszą być trzymane na górze tekturowego wypełnienia) to pasowały idealnie.

Nikt nie ma wrażeń z rozgrywek? Nie sądzicie, że potwór ma trochę łatwiej? Szybciej osiąga zwycięstwo dzięki swoim kartom, łatwiej mu początkowo zdominować rozgrywkę. Zwycięstwo przez doprowadzenienie do 6 poziomu wzskaźnika awerness też było u nas najczęstrze (ale to zaledwie trzy rzogrywki, jedynie raz potwór miał dwie pożarte postacie). Macie jakieś sugestie, strategie dla gracza miastem? Wydaje się, że powinien zrezygnować z korzystania z toru awerness na rzecz większej kontroli postaci i wykorzystania swoich (droższych w korzystaniu) kart.
ODPOWIEDZ