Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ogólnie jeśli chodzi o Polskę to jest lipa.
Małe miasta np. Brodnica, w Empiku kupisz co najwyżej Splendor, Ryzyko, 5 Sekund, Osadnicy z Catanu, Uno itp. O Concordii, Zamkach czy Epoce kamienia można zapomnieć, nawet Tichu nie mieli.
W Toruniu w Copernicusie był kiedyś boks z grami planszowymi, ale ostatnio jak przechodziłem to go nie znalazłem.
Ogół ludzi kupuje ''gry'' w marketach za 20-50zł, raczej z myślą o dzieciach.
Czyli oceniając szanse na jakiś tam sukcesik ocenił bym to tak:
sklep w dużym mieście + dobra lokalizacja + internet + własny lokal + kontakty + konwenty + rabaty = sukces ?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: DEATHLOK »

Dr. Nikczemniuk pisze:Ogólnie jeśli chodzi o Polskę to jest lipa.
Czemu Polskę ?

Tak jest chyba wszędzie. W krajach wysoko rozwiniętych też narzekają, że ludzie przychodzą np. obejrzeć i przymierzyć buty w sklepie stacjonarnym , a chwile póżniej kupują je telefonem z rabatem 15% i darmową wysyłką .

O to chodzi, że oszczędność wcale nie jest związana z tym, że ktoś nie ma pieniędzy. Osoby zamożniejsze i tak nie lubią przepłacać.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: Sir_Yaro »

DEATHLOK pisze:O to chodzi, że oszczędność wcale nie jest związana z tym, że ktoś nie ma pieniędzy. Osoby zamożniejsze i tak nie lubią przepłacać.
Zgodzę się z tym jak mało z którym zdaniem w tym temacie. Moje obserwacje znajomych (i samego siebie) wyraźnie potwierdzają taki trend - choć może on się wydawać nie logiczny. GENERALIZUJĄC, widzę wzrost świadomości wartości pieniądza rosnący wraz ze wzrostem uposażenia. A dodatkowo chyba coraz mniejszą konieczność udowadniania, że się ma kasę. Wielokrotnie zauważyłem, że gorzej uposażeni znajomi wydawali znaczące kwoty na rzeczy które mogły być zrealizowane na ułamek kwoty, tak samo efektywnie ale w sposób znacznie mniej prestiżowy.

Ale chyba zaczynam odpływać od tematu wątku więc już skończę... :lol:
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: DEATHLOK »

Jeżeli osoba bogata na lokacie zarabia 2% (minus 20% z tego jako podatek Belki) to taki milion złotych przynosi 16 tysięcy dochodu rocznie. Większość z tego zjada inflacja, więc pewnie realnie zarabia się 500zł miesięcznie na milionie !

To nawet bogacz doceni 500zł jak widzi z jakimi obwarowaniami to przychodzi.
A co dopiero patrząc procentowo planszówka 250 w stacjonarnym,a 200 z kurierem przez neta. "Zarabia się "20% wobec 2% na lokacie.

Trzeba będzie zapewne dodatkowo opodatkować zakupy przez internet jako tworzące mniej miejsc pracy.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: mia123 »

DEATHLOK pisze:Jeżeli osoba bogata na lokacie zarabia 2% (minus 20% z tego jako podatek Belki) to taki milion złotych przynosi 16 tysięcy dochodu rocznie. Większość z tego zjada inflacja, więc pewnie realnie zarabia się 500zł miesięcznie na milionie !

To nawet bogacz doceni 500zł jak widzi z jakimi obwarowaniami to przychodzi.
A co dopiero patrząc procentowo planszówka 250 w stacjonarnym,a 200 z kurierem przez neta. "Zarabia się "20% wobec 2% na lokacie.

Trzeba będzie zapewne dodatkowo opodatkować zakupy przez internet jako tworzące mniej miejsc pracy.
Dochodzę do wniosku, że jesteś tutaj dla żartu i zrobiłeś ten temat na podpuche.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: Sir_Yaro »

DEATHLOK pisze:Większość z tego zjada inflacja, więc pewnie realnie zarabia się 500zł miesięcznie na milionie !
Ehm.... To to nawet ja wiem. Inflacja przez ostatnie lata jest malutka.
A dokładnie - po sprawdzeniu - GUS podaje ze od 2014 mamy w polsce deflację, a nie inflację.

A na dodatek liczysz procenty ciut dziwnie. Przy takich zyskach musielibyśmy mieć tutaj szalejącą hiperinflację :)
mia123 pisze:Dochodzę do wniosku, że jesteś tutaj dla żartu i zrobiłeś ten temat na podpuche.
ja też ale wnioski i wypowiedzi są wartościowe :)
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: DEATHLOK »

Ja mógłbym dojść do wniosku, że jesteście zbyt podejrzliwi.

1300 zł miesięcznie jest dochodu na lokacie milion złotych. Pamietajcie, że inflację liczymy od tego miliona bo on powoli traci na wartości a nie od tego co dostaje się miesięcznie na odsetki.W deflację zbytnio nie wierzę, masło zdrożało prawie 2 razy. Truskawki i czereśnie też. WOBEC ZESZŁEGO ROKU. Oczywiście pewnie są jakieś produkty co tanieją ale żaden nie przychodzi mi do głowy.

W każdym razie do czego zmierzam - nawet osoba posiadająca fortunę milion zł w pieniądzu - ma duży problem się z tego utrzymać. Widzi jak ciężko pieniądze przychodzą nawet jeżeli jest się ustawionym. Dlatego wydaje mi się, że ludzie bogaci są skąpi.
Więc nie można mówić, że to tylko w Polsce ludzie "dziadują" i nie kupują od razu w lokalnym sklepie tylko wysyłkowo. Bo patrzą nie tylko na kwotę ale procentowo.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: kwiatosz »

Jak jest w Polsce to nie wiem, ale w UK deflacja byla mimo wzrostu cen zywnosci i ubran. Bo nawet jak ktos samolotem nie lata, to mu to licza. Ale ja nie o tym - zgadzam sie, ze najlepszy czas na sklep juz minal. Czemu? Bo, tradycyjnie, latwiej byc pierwszym niz najlepszym, wiec teraz wbic klina miedzy Rebel, Planszostrefe i 3trolle jest ciezko.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: mia123 »

Za naszą zachodnia granicą ludzie jednak bardziej zastanawiają się gdzie kupują. Pamiętaj je jak kupujesz lokalnie to podatki idą do twojego miasta. Poza tym jak kupujesz lokalnie to masz szansę ze ten sklep przetrwa i będziesz miał dalej gdzie oglądać i przymierzac.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: Michał M »

mia123 pisze:
DEATHLOK pisze:Jeżeli osoba bogata na lokacie zarabia 2% (minus 20% z tego jako podatek Belki) to taki milion złotych przynosi 16 tysięcy dochodu rocznie. Większość z tego zjada inflacja, więc pewnie realnie zarabia się 500zł miesięcznie na milionie !

To nawet bogacz doceni 500zł jak widzi z jakimi obwarowaniami to przychodzi.
A co dopiero patrząc procentowo planszówka 250 w stacjonarnym,a 200 z kurierem przez neta. "Zarabia się "20% wobec 2% na lokacie.

Trzeba będzie zapewne dodatkowo opodatkować zakupy przez internet jako tworzące mniej miejsc pracy.
Dochodzę do wniosku, że jesteś tutaj dla żartu i zrobiłeś ten temat na podpuche.
Nie tylko ten. Ale trzeba przyznać, że jest to trollowanie na swój sposób dość wyrafinowane. Szanuję.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 47 times
Been thanked: 74 times

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: TuReK »

mia123 pisze:Za naszą zachodnia granicą ludzie jednak bardziej zastanawiają się gdzie kupują.
Kto bogatemu zabroni?
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: kwiatosz »

TuReK pisze:
mia123 pisze:Za naszą zachodnia granicą ludzie jednak bardziej zastanawiają się gdzie kupują.
Kto bogatemu zabroni?
Akurat przy planszowkach srednio sie z tym zgodze. Nie znam oczywiscie wszystkich, ale o ile w Polsce nie widzialem grajacych na podrobkach, to w UK widzialem na przyklad krazacego podrabianego sabotazyste kupowanego z Chin. Na spotkaniach sa i grupy 20 osob dogadujace wysylke najtanszego sklepu, bo tam koszt wysylki nie rosnie i wychodzi najtansza wysylka na glowe.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: Pixa »

DEATHLOK pisze:W deflację zbytnio nie wierzę, masło zdrożało prawie 2 razy. Truskawki i czereśnie też. WOBEC ZESZŁEGO ROKU. Oczywiście pewnie są jakieś produkty co tanieją ale żaden nie przychodzi mi do głowy.
BENZYNA! Była nie tak dawno po prawie 6 zł. Jeżdżę ok. 22-24 tys km rocznie i dla mnie to prawie 200 zł MIESIĘCZNIE oszczędności.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: Sir_Yaro »

kwiatosz pisze:
TuReK pisze:
mia123 pisze:Za naszą zachodnia granicą ludzie jednak bardziej zastanawiają się gdzie kupują.
Kto bogatemu zabroni?
Akurat przy planszowkach srednio sie z tym zgodze. Nie znam oczywiscie wszystkich, ale o ile w Polsce nie widzialem grajacych na podrobkach, to w UK widzialem na przyklad krazacego podrabianego sabotazyste kupowanego z Chin. Na spotkaniach sa i grupy 20 osob dogadujace wysylke najtanszego sklepu, bo tam koszt wysylki nie rosnie i wychodzi najtansza wysylka na glowe.
Hmmmm.... Spójrz na mój podpis w poście. Albo na tą listę... :mrgreen: To się chyba łapie do Twojej kategorii. Zapraszam do Gdańska. :P
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: ostoja »

DEATHLOK pisze: Trzeba będzie zapewne dodatkowo opodatkować zakupy przez internet jako tworzące mniej miejsc pracy.
I roboty! Nie zapominajmy o opodatkowaniu robotów! :!:
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: DEATHLOK »

ostoja pisze:
DEATHLOK pisze: Trzeba będzie zapewne dodatkowo opodatkować zakupy przez internet jako tworzące mniej miejsc pracy.
I roboty! Nie zapominajmy o opodatkowaniu robotów! :!:
To prawda. Roboty będą musiały płacić składki żeby ludzie mieli na emerytury.

http://www.zmescience.com/other/economi ... -03022017/

Skynet staje się powoli rzeczywistością. Ale może dzięki temu ludzie za 100 lat nie będą musieli tyle pracować i roboty będą ich utrzymywać.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: kwiatosz »

Ja pozostaje pesymista. Po rewolucji przemyslowej ludzie mieli pracowac 3 dni w tygodniu.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: ramar »

Spokojnie... Najpierw roboty popracują dla nas, a później my będziemy harować dla nich.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: vojtas »

DEATHLOK pisze:W deflację zbytnio nie wierzę, masło zdrożało prawie 2 razy.
Cena masła to wypadkowa tego, co się dzieje na świecie. Znacznie wzrósł popyt w Ameryce Północnej i Azji, zarówno tej dalekiej jak i bliskiej. Podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu, a co ciekawe, wielkość produkcji masła spadła w porównaniu do lat poprzednich, bo zakłady przestawiły się na mleko w proszku. Pocieszające jest to, że za rok ceny powinny być niższe, bo producenci zwiększają produkcję masła.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: Fuser.exe »

"yy dzien dobry, zakladam temat bo kolega chce zalozyc sklep z planszowkami" :lol:

temat roku, a dyskusja ewidentnie zmierza w stroną recenzji "Kapitału w XXI wieku' :lol:

milion złotych na lokacie 2% :lol: :lol: :lol:

SZANUJĘ MOCNO.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: DEATHLOK »

Fuser.exe pisze:
milion złotych na lokacie 2% :lol: :lol: :lol:
Myślisz, że bank da komuś 5% na lokacie dlatego bo jest bogaty ? Jest dokładnie odwrotnie.
Ostatnio przeglądałem lokaty i są oprocentowania wyższe niż 2% ale na "niskich" kwotach tak tylko żeby sprzedać komuś konto osobiste.

Duże zasoby gotówki jakoś są paradoksalnie mało warte - banki ich nie potrzebują, albo rządzący pośrednio zmuszają bogaczy żeby coś kupowali za te pieniądze czy wpompowywali je w giełdę. No i dalej zawyżali kosmiczne ceny nieruchomości :|
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: hutriel »

DEATHLOK pisze: Myślisz, że bank da komuś 5% na lokacie dlatego bo jest bogaty ? Jest dokładnie odwrotnie.
Ostatnio przeglądałem lokaty i są oprocentowania wyższe niż 2% ale na "niskich" kwotach tak tylko żeby sprzedać komuś konto osobiste.
Widzę że kolega nigdy nie wygrał w Lotto i nie wie o czym mówi. Pff... ;)

A na poważnie - nie jest to tematyka z którą się osobiście zetknąłem ;), ale klient premium (z dużą kasą) to nie jest ten sam klient co człowiek z ulicy. Nawet człowiek z ulicy z dziesiątkami tysięcy do ulokowania.
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: mia123 »

To się nazywa private banking. Każdy bank ma inny próg, od którego klient może iść do specjalnego pokoiku i negocjować pewne rzeczy. W niektórych jest to już od 200k w gotówce. Stawki na lokatach za ulokowanie większej gotówki są wyższe niż te przedstawiane normalnie klientom.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bankowo ... 39472.html
http://finansiero.pl/private-banking-co ... ie-oplaca/

Bank bardzo chętnie przyjmie dużą gotówkę i ją dla klienta zamrozi na dobrym oprocentowaniu. 5% jest osiągalne.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: DEATHLOK »

To czemu we wszystkich tych ofertach lokat jest np. do 20 tys zł ?
Czemu w reklamach już nie przyciągają bogaczy ? Są przecież powszechnie spotykane reklamy skierowane do bogatych, choćby aut.

Schodzimy trochę za bardzo na temat lokat. Wracając do sklepów jestem negatywnie zaskoczony, że nikt nie chciał się przez tyle miesięcy podzielić historią swojej porażki. Rozumiem, że to bolesne i pewnie finansowe (nawet psychiczne) konsekwencje upadku sklepu odczuwa się przez jeszcze kilka lat. Ale tacy aktywni, entuzjastyczni ludzie co zakładają biznesy ładują się w przeróżne działalności i myślałem, że nie mają oporów o tym mówić co się nie udało.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Bankructwa sklepów z grami bez prądu

Post autor: Leszy2 »

DEATHLOK pisze:To czemu we wszystkich tych ofertach lokat jest np. do 20 tys zł ?
Czemu w reklamach już nie przyciągają bogaczy ? Są przecież powszechnie spotykane reklamy skierowane do bogatych, choćby aut.
Nie ma reklam aut, skierowanych do bogatych, które mógłbyś oglądać.
Są reklamy aut skierowane do średniobogatych. 500 tyś - 1 mln., na przykład.

Reklamy kierowane do bogatych, kierowane są bezpośrednio, osobiście i indywidualnie. Podobnie lokaty. Jeśli jesteś bogaty, nie szukasz ofert lokat na stronach internetowych. Jeśli jesteś bogaty, dyrektor banku umawia się z Tobą osobiście.
ODPOWIEDZ