Wings of Glory (następca Wings of War)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6449
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 578 times
Been thanked: 934 times

Re: Wings of Glory (następca Wings of War)

Post autor: Odi »

Nie grałem w X-Winga, w porównaniu opieram się tylko na recenzjach i opisach.

Na pewno WoG jest bardzo modularny. Można grać na zasadach podstawowych, wtedy rozgrywka nie odbiega od stareńkiego, karcianego Wings of War - założyciela całej rodziny. Można dodawać kolejne poziomy zasad (np nabieranie/utrata wysokości, detale uszkodzeń) i zasady opcjonalne, by dojść nieomalże do symulatora (ze startem, zużyciem paliwa, lądowaniem włącznie). Da radę dostosować WoGa do 8-latka, ale i stary wyjadacz może znaleźć w nim dla siebie wyzwanie.
Z jednej strony nie ma całej tej otoczki fabularnej, co w X-Wingu (karty postaci), z drugiej - są żetony asów, które pilotów indywidualizują, jest też tryb "kariery".
Jest też cały, bogaty system walki z jednostkami naziemnymi. Można ustawiać na macie czołgi, zgrupowania żołnierzy,artylerię p-lot, mosty, fabryki itp. itd. Wszystko oczywiście możliwe do zbombardowania czy ostrzelania. W X-Wingu chyba tej opcji jeszcze nie ma.

Z samolotów do dyspozycji mamy w tym momencie ok 30-kilku modeli, od dwupłatów, przez dolnopłaty, myśliwce dwusilnikowe, aż po bombowce dwu- i czterosilnikowe (bombowce mają tryb zarządzania załogą). Jest to oczywiście znacznie mniej niż w karcianych poprzednikach WoGa, ale pozwala się pobawić.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Wings of Glory (następca Wings of War)

Post autor: schizofretka »

Na podstawowych regułach x-wing jest bardziej skomplikowany, ale daje tyle samo możliwości ;)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6449
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 578 times
Been thanked: 934 times

Re: Wings of Glory (następca Wings of War)

Post autor: Odi »

UWAGA!

Niestety, 2 lutego spotkanie w KROLMIE (z samolotami z Wings of Glory) nie odbędzie się.
Powodem jest zamieszanie związane z łączeniem naszego Muzeum z inną instytucją, czyli formalną likwidacją MIIWS. Jest multum pracy, nadgodzin itp. - nie dam rady przygotować tego spotkania, za co zainteresowanych przepraszam.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Wings of Glory (następca Wings of War)

Post autor: maciejo »

Wie ktoś z Was może gdzie można znaleźć instrukcje do bombowców tego typu np:
https://www.rebel.pl/product.php/1,2135 ... ttini.html
Kupiłem kilka sztuk ale bez opakowań i nie wiem jak grać :roll:
Będę wdzięczny za pomoc :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
M&T
Posty: 137
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:11
Has thanked: 2 times

Re: Wings of Glory (następca Wings of War)

Post autor: M&T »

Wie ktoś z Was może gdzie można znaleźć instrukcje do bombowców tego typu (...)
Kilka lat temu przetłumaczyłem instrukcję do dodatku Flight of the Giants.
qrak
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2012, 18:03
Lokalizacja: Czestochowa
Has thanked: 4 times

Re: Wings of Glory (następca Wings of War)

Post autor: qrak »

Czy ktoś orientuje się czy w Polsce najnowsza seria dodatków z balonami obserwacyjnymi będzie gdzieś dostępna?
https://www.aresgames.eu/33929
ODPOWIEDZ