Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bacinio
Posty: 14
Rejestracja: 12 gru 2010, 09:09

Re: Viticulture

Post autor: bacinio »

Juz dostalem od sigmarpriest, dzieki bardzo!!!!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Viticulture

Post autor: DarkSide »

bacinio pisze:Bylem, wiec pod Tuscany Essential Edition sa 4 pliki (nie ma instrukcji PL) i pod Tuscany: Expand the World of Viticulture jest 17 plikow, nie ma instrukcji PL. Zakladam ze w poscie powyzej chodzio o Tuscany Essential Edition a nie o samo Viticulture Essential Edition do ktorego jest instrukcja PL na BGG.
Najmocniej Cię przepraszam. Nie doczytałem że pytasz o dodatek. :oops:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Viticulture

Post autor: uyco »

oto link na stronie Stonemeier Games do polskiej instrukcji Tuscany EE, nie ma natomiast instrukcji podstawki EE, przynajmniej ja nie moge jej znaleźć.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Viticulture

Post autor: Dwntn »

uyco pisze:oto link na stronie Stonemeier Games do polskiej instrukcji Tuscany EE, nie ma natomiast instrukcji podstawki EE, przynajmniej ja nie moge jej znaleźć.
Ponad rok temu przetłumaczyłem instrukcje do Viticulture EE i jest ona dostępna w sekcji plików ma BGG. Jest na tyle popularna że wyskakuje jako pierwszy plik, więc nie trzeba jej szukać po wejściu na "files".

Pozdrawiam,

- K.
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Viticulture

Post autor: sigmarpriest »

Jakich koszulek używacie do mniejszych kart? Do większych mam ultra pro pro fit i z checia do mniejszych znalazl bym podobne.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Viticulture

Post autor: Dwntn »

sigmarpriest pisze:Jakich koszulek używacie do mniejszych kart? Do większych mam ultra pro pro fit i z checia do mniejszych znalazl bym podobne.
U mnie spasowały zwykłe Mayday żółte.

- K.
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Viticulture

Post autor: sigmarpriest »

Spasowaly masz na mysli ze trzymaja sie tak jak pro fit, czy jest troche miejsca po bokach? Mowisz o tych pakowanych po 50 czy 100szt?
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Viticulture

Post autor: asiok »

Chodziły plotki o nowym wydaniu.... Ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Viticulture

Post autor: ENDryu »

jeszcze nowsze niz Essential Edition? Dopiero co wydali Tuscany EE :shock:
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Viticulture

Post autor: Coen »

Nowym w znaczeniu polskim? Bo temat polskiego wydania na razie upadł. W każdym bądź razie Phalanxi radzili kupować wersję angielską.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Viticulture

Post autor: sigmarpriest »

W lutym ma być jakaś kolejna fala.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Viticulture

Post autor: kwiatosz »

Do UK dotarła fala, ale gier na zamówienia otwarte w piątek wystarczyło do soboty, pod koniec listopada jakoś. Ja nie zdążyłem, więc czekam...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Paeonia
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2016, 23:18
Been thanked: 3 times

Re: Viticulture

Post autor: Paeonia »

Tak, ja sie wtedy zalapalam ale to raptem tylko 2 sklepy, ktore indeksuje porownywarka cenowa boardgameprices mialy ja w ofercie.
Kupilam w The Board Games Hut pod koniec listopada a jak nastepnego dnia sprawdzalam to juz nie bylo.
Kolekcja
brak polskich liter ;)
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Viticulture

Post autor: ENDryu »

czy ktos powie o jakiej wersji jest mowa? :roll: chodzi o dodruk EE? Bo jak kupowalem w pazdzierniku, to mozna bylo znalezc tylko w Planszomanii i w jakims sklepie w Portugalii...
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Viticulture

Post autor: mauserem »

ENDryu pisze:czy ktos powie o jakiej wersji jest mowa? :roll: chodzi o dodruk EE? Bo jak kupowalem w pazdzierniku, to mozna bylo znalezc tylko w Planszomanii i w jakims sklepie w Portugalii...
ktoś chyba usłyszał dzwonienie ale nie wie w którym kościele...

na luty planowana jest dostępność np monet do Viticulture - które zresztą planuję sobie kupić.

Z dodatków oprócz Tuscany EE, jest też dodatek Moor Visitors Expansion (40 dodatkowych kart zaproponowanych przez Uve Rosenberga i Alana Stone'a)

Na stronie Stonemaier Games nie ma zadnej informacji o czymś nowym, prawdopodobnie chodzi tylko o dodruki - akurat to wydawnictwo jest wzorcem komunikacji marketingowej
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Viticulture

Post autor: sigmarpriest »

żeby rozwiać wszelkie wątpliwości i nieścisłości: http://stonemaiergames.com/e-newsletter/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 2546 times

Re: Viticulture

Post autor: Gizmoo »

Czy temat polskiej edycji Viticulture umarł już raz na zawsze, czy ktoś jednak nadal się stara, by wydać ten tytuł nad Wisłą?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Viticulture

Post autor: Wincenty Jan »

Każde inne tłumaczenie dlaczego ta gra nie doczekała się polskiego wydania niż szalenie droga licencja lub wysokie kwszty produkcji będzie dla mnie niezrozumiała...

Miałem przyjemność skosztowania trzeciego tytułu Pana Stegmaiera. Po utopijnej Euphorii i przesileniu wojennym we Wschodniej Europie trafiłem na sielskie winnice w Toskanii.
Gra już podczas rozkładania zdobyła moje serce pięknymi grafikami, dbałością o szczegóły i wykonaniem , którym autor rozpieszcza mój gust. Zagraliśmy rozgrywkę trzy osobową na większej planszy. Zasady nie należą do szczególnie skomplikowanych , ot mniej lub bardziej typowy worker placement z możliwością zagrywania kart modyfikujących zasady, podkręcającym nasze akcje lub podrzucającymi delikatne kłody pod nogi naszym przeciwniką. Niby nic nowego, a jednak w tym zestawieniu zmiennych zasad, bonusów, możliwości , przepychanek i rozbudowy swojej winnicy gra smakowała wybornie. Owszem, jest spora losowość (jak to podczas doboru kart) ale gra daje możliwość wymiany niechcianych karty w poszukiwaniu tych bardziej pasującym naszym planom.
Moje odczucia to jednak odczucia po pierwszej partii i mogą one ulec zmianie, aczkolwiek coś czuję, że zmienią się na jeszcze bardziej pozytywne. Oceniam na 8.5/9 . To taka gra z kategorii ZAWSZE I WSZĘDZIE.

Drodzy wydawcy... gra obowiązkowo powinna znaleźć się na wielu polskich stołach i to w rodzimej wersji językowej. To taka gra, która zaspokoi swoim ciężarem wymagającego gracza , a zarazem będzie stanowić odpowdnie wyzwanie dla niedzielnych graczy. Nie przegapcie okazji wydania tej gry. Viticulture całokształtem na to po prostu zasługuje...
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Viticulture

Post autor: Andarist »

Dodatek Tuscany tez obowiazkowy. Strasznie podoba mi sie, jak duzo zmienia w rozgrywce, przy totalnie minimalnej ilosci nowych zasad.
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Viticulture

Post autor: orzeh »

Wincenty Jan pisze:[...]

Drodzy wydawcy... gra obowiązkowo powinna znaleźć się na wielu polskich stołach i to w rodzimej wersji językowej. To taka gra, która zaspokoi swoim ciężarem wymagającego gracza , a zarazem będzie stanowić odpowdnie wyzwanie dla niedzielnych graczy. Nie przegapcie okazji wydania tej gry. Viticulture całokształtem na to po prostu zasługuje...
Popieram, brakuje gier o unikatowym temacie i o tej wadze w wersjach (i cenach) polskich, w końcu to teraz bardzo znany projektant.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Viticulture

Post autor: Coen »

orzeh pisze:
Wincenty Jan pisze:[...]

Drodzy wydawcy... gra obowiązkowo powinna znaleźć się na wielu polskich stołach i to w rodzimej wersji językowej. To taka gra, która zaspokoi swoim ciężarem wymagającego gracza , a zarazem będzie stanowić odpowdnie wyzwanie dla niedzielnych graczy. Nie przegapcie okazji wydania tej gry. Viticulture całokształtem na to po prostu zasługuje...
Popieram, brakuje gier o unikatowym temacie i o tej wadze w wersjach (i cenach) polskich, w końcu to teraz bardzo znany projektant.
Też popieram.
Phalanxi swego czasu zastanawiali się nad wydaniem, ale temat niestety upadł :(
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Viticulture

Post autor: hamish »

Phalanx pewnie całą swą energię i zasoby skoncentrowałna SCYTHE, zatem Viticulture odpuścił. Podstawka, poźniej dodruk i dodatek, za chwilę kolejny - duży - dodatek. Nie liczyłbym na to, żeby Ozy i spółka wzięli się za plantację winogron.

A w odniesieniu do samej gry, nie wyobrażam sobie już grania w podstawkę. Dodatek dodaje tyle możliwości, że grzechem jest nie grać w tym wariancie. Podstawka - owszem, z nowymi graczami jako wprowadzenie w świat gry. Ale poźniej już tylko Tuscany :D
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Viticulture

Post autor: Wincenty Jan »

Zgadzam się. Nie zagrałem w samą podstawkę ale sama mechanika bez dodatku wydaje się uboższa.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Viticulture

Post autor: DarkSide »

Coen pisze:
orzeh pisze:
Wincenty Jan pisze:[...]

Drodzy wydawcy... gra obowiązkowo powinna znaleźć się na wielu polskich stołach i to w rodzimej wersji językowej. To taka gra, która zaspokoi swoim ciężarem wymagającego gracza , a zarazem będzie stanowić odpowdnie wyzwanie dla niedzielnych graczy. Nie przegapcie okazji wydania tej gry. Viticulture całokształtem na to po prostu zasługuje...
Popieram, brakuje gier o unikatowym temacie i o tej wadze w wersjach (i cenach) polskich, w końcu to teraz bardzo znany projektant.
Też popieram.
Phalanxi swego czasu zastanawiali się nad wydaniem, ale temat niestety upadł :(
Skoro boją się Hannibala wydać po polsku (jakby nie patrzeć bardziej rozpoznawalny tytuł), to nie liczyłbym na Viticulture. :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Viticulture

Post autor: bogas »

hamish pisze: A w odniesieniu do samej gry, nie wyobrażam sobie już grania w podstawkę. Dodatek dodaje tyle możliwości, że grzechem jest nie grać w tym wariancie. Podstawka - owszem, z nowymi graczami jako wprowadzenie w świat gry. Ale poźniej już tylko Tuscany :D
Mogę się tylko pod powyższym podpisać.
+100
Fajna gra, ale z dodatkiem bardzo, bardzo fajna. Jasne, że losowość jest, bo karty dostajemy w ciemno, ale jest to do opanowania i po prostu nie ma słabych kart. Viticulture EE + Tuscany EE to bardzo pozytywne zaskoczenie :)
ODPOWIEDZ