AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: weejet »

Bardok pisze: Niestety mam Alien Queen z pierwszej edycji - nierozpakowaną - brat chciał dobrze i kupił mi pod choinkę... no ale nie trafił kompletnie :/

Może ktoś chce kupić? Mogę dorzucić Alien Warriora w unicastcie gratis :)
Przeciez Queen w unicast jest okropna z tym stropem ktory podtrzymuje :D chyba najwieksza i najbardziej majestatyczna figurka w grze zostala zrobiona z fragmentem sufitu... dla mnie queen tylko w wersji z pierwszej edycji! Ile za nia chcesz? Ja sie nie boje sklejania i malowania :D
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DEATHLOK »

Co jest ?

Czemu ucichło ? Teraz przecież AvP powinien rozwinąć skrzydła, przynajmniej w ilości nowych postów z komentarzem zasad
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Quba40 »

DEATHLOK pisze:Co jest ?

Czemu ucichło ? Teraz przecież AvP powinien rozwinąć skrzydła, przynajmniej w ilości nowych postów z komentarzem zasad
Właśnie nie rozumiem dlaczego? :D

Dzisiaj zagrałem po raz drugi w tryb The Last Stand, w weekend może uda się w końcu zagrać również konfrontacyjnie. Jak na razie jestem pod wielkim wrażeniem ile klimatu wylewa się z tej gry. Proste zasady, stosunkowo szybka rozgrywka (dzisiaj moi Marinesi zostali bardzo szybko spacyfikowani przez hordy Xenomporphów:twisted: ) i kapitalny stosunek ceny podstawki do jakości i ilości komponentów. Od razu zakupiłem Unicast Alien Warriors i faktycznie z tymi obcymi lepiej nie zadzierać, jak tylko są w zasięgu rażenia to zarzucam ich ołowiem i najlepszymi kartami akcji jakimi dysponuję.

Wiem, że to nie odpowiedni dział, ale obawiam się, że do działu z zasadami mało kto zagląda, tak więc przy okazji dwa szybkie pytania:

Pytanie 1: W trybie The Last Stand jak gracz wykonuje aktywację to potem aktywuje najbardziej odpowiednią jednostkę obcych. Co się stanie jak gracze aktywują wszystkie swoje jednostki? Czy tura się kończy, czy też jak w zwykłym trybie trzeba aktywować pozostałe nieaktywowane jednostki w tym wypadku pozostałych obcych?

Pytanie 2: Czy mogę strzelać do wroga oddalonego od mojego żołnierza jeśli jestem w zwarciu z innym wrogiem? Czy jeśli tak to czy dostaję modyfikator -2 za pole w zwarciu?
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: zomboni »

Wydawnictwo Prodos opublikowało scenariusz do AvP: Hazard Containment.
Impossible task

Horde of Aliens with deadly Predators nearby - nothing too scary for Weyland-Yutani Commandos. As the company values science and research - objective is simple - make sure they not escape. All it takes is sealing few bulkheads and closing air vents. Easy peasy.
Spoiler:
Link do notki na blogu.
Link do działu download wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Quba40 »

Kolejny powód aby nabyć nowe Unicast Weyland-Yutani Commandos :D
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Przyszła Królowa :)
Na żywo wygląda zdecydowanie lepiej niż na stronie - dalej uważam, że ten sufit nie jest potrzebny, ale nadrabia szczegółami, jak choćby jajami obcych z tyłu itp. Zamówiłem z Prodosa i w promocji był Predator do grania trzymający serce :D Wypas! Już wiem jak będzie wyglądał mój Berserker!

Weyland Utani poczeka z zamówieniem na jakąś kolejną fajną promocje ;)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: zomboni »

Ile kosztowała przesyłka i jak długo czekałeś na dostawę?
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

4funty przesyłka, a nadali z... Piły, więc szybko ;) Całość niecałe 4-5 zajęła od zamówienia.
Całość z Królową i przesyłką wyszła 195 złotych chyba? No ale Predator gratis, więc nieźle. Do końca lutego trwa promocja z tym Predatorem i myślę, że warto. No i on jest grywalny, to nie promo jak z Essen na podstawce.

Na marginesie mam z Essen Predator Female Octoberfest i Predator Red Coat z jakiegoś konkursu od nich tylko że one są na wysokiej podstawce, więc do gry się nie nadają bez konwersji.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Bardok pisze:No ale Predator gratis, więc nieźle. Do końca lutego trwa promocja z tym Predatorem i myślę, że warto. No i on jest grywalny, to nie promo jak z Essen na podstawce.
Masz na myśli to, że posiada on swoją kartę ze statystykami i umiejętnościami, czy też to, że można zastosować go jako zamiennik / odpowiednik innej postaci? Jeśli posiada swoją kartę, to czy mógłbyś zamieścić jej zdjęcie? Czy jego koszt (tj. wartość punktowa) został gdzieś określony?
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Michał M »

No i właśnie kupiłem, od razu z dodatkiem Alien Warriors, jak polecano na Bitewniakowych Pograniczach. Oby się spodobało.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Ta figurka idealnie nadaje się do proksowanie Berserkera (ma dokładnie to samo uzbrojenie) który był exclusivem w niesławnej pierwszej edycji kickstarterowej. Jego koszt znajdziesz w instrukcji.

Obrazek

P.S. WY Commandos właśnie zamówieni. Z wysyłką wyszło mi 93 zł, no ale wydatek ten łagodzi mocno ta zajebista promoska :D
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Dzięki za odpowiedź. Decyzja o zakupie podjęta :wink:
Orientuje się ktoś może czy facehuggery otrzymały kartę z drugiej edycji, czy wysyłane są z kartą z pierwszej? -> zdaje się, że są jakieś różnice w statystykach a drukowanie karty w domowych warunkach to raczej słaba (wizualnie) opcja.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Na stronie Prodosa są wszystkie karty updated z drugiej edycji.
Facehuggery oryginalnie mają pierwszo edycyjną kartę. ale to nie problem podmienić. Ja generalnie mam przygotowane PL tłumaczenia tych kart dodatkowych skoro już mam PL stąd.

Gothik - dokładnie jak pisałem - po to go brałem :) A sam pojedynczy nie do dostania. Chociaż na zdjęciu nie ma maski ;)
Zamówiłem z Prodosa i w promocji był Predator do grania trzymający serce :D Wypas! Już wiem jak będzie wyglądał mój Berserker!
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: zomboni »

@Bardok: dziękuję za odpowiedź. Karty sam tłumaczyłeś, czy są gdzieś do pobrania?

Poproszę jeszcze o info co wyszło z dodatków w unicast? O ile się nie mylę na razie dostępne są:

- Alien Queen
- Predalien (jeden wzór czy więcej?)
- Alien Warriors
- Weyland Yutani Commandos

Czym (oczywiście poza materiałem z jakiego są zrobione i statystykami na kartach) różnią się modele z pierwszej i drugiej edycji? Podstawki i skala?
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Ktoś tutaj wrzucał pełne tłumaczenie podstawki, a ja na podstawie tego dorabiałem swoje.

- Alien Queen - tak, Unicast jest, ale droga ta figurka (~150)
- Predalien - jeden wzór, jeden model
- Alien Warriors - 5 różnych Obcych w pudełku
- Weyland Yutani Commandos - jedyne co mi brakuje, ale czekam na jakieś nowe promo na stronie u nich

dodatkowo:
- Facehuggery - to też jest UniCast, w sumie pierwszy jaki mieli. Spokojnie możesz na nie polować i kartę z drugiej edycji użyć po prostu.

Z tego co widziałem porównania, to z pierwszej edycji są większe delikatnie figurki (znaczy wyższe). No i są do sklejania. Unicast ma piękne dynamiczne i różne pozy, a w pierwszej edycji są identyczne. Obcy w 1ed mają podniesione ogony, przez co ciężko się nimi manipuluje na planszy. W drugiej masz dynamiczne pozy i raczej zamkniętą formę, a prawie każdy Obcy jest inny. Niestety 2ed jest delikatna i często się łamie, ale dzięki temu mam od Prodosa już 5 Stalkerów i 5 Warriorów, bo jak wymieniają to dosyłają komplet.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: zomboni »

Dziękuję za wyjaśnienie. teraz już wszystko jasne. Rzeczywiście, Facehuggery na zdjęciach wyglądają na Unicast - wcześniej nie zwróciłem na nie to zupełnie uwagi.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Quba40 »

Po otwarciu zakupionych Unicast Alien Warriors okazało się, że barkowało mi 1 figurki, napisałem maila do ProdosGames i w niecały tydzień podesłali mi brakującą figurkę w dwóch kopiach!
To się nazywa profesjonalne podejście do klienta :)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Michał M »

Quba40 pisze:Po otwarciu zakupionych Unicast Alien Warriors okazało się, że barkowało mi 1 figurki, napisałem maila do ProdosGames i w niecały tydzień podesłali mi brakującą figurkę w dwóch kopiach!
To się nazywa profesjonalne podejście do klienta :)
Dobrze wiedzieć, bo w mojej podstawce brakuje jednego marine, a jeden Alien Warrior miał ułamane palce (dokleiłbym, tak jak rękę innemu alienowi, ale nigdzie ich nie było).

Tak czy inaczej, zawartość pudła robi bardzo dobrze wrażenie. Oby zasady były łatwe do przyswojenia.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Quba40 »

Michał M pisze:
Quba40 pisze:Po otwarciu zakupionych Unicast Alien Warriors okazało się, że barkowało mi 1 figurki, napisałem maila do ProdosGames i w niecały tydzień podesłali mi brakującą figurkę w dwóch kopiach!
To się nazywa profesjonalne podejście do klienta :)
Dobrze wiedzieć, bo w mojej podstawce brakuje jednego marine, a jeden Alien Warrior miał ułamane palce (dokleiłbym, tak jak rękę innemu alienowi, ale nigdzie ich nie było).

Tak czy inaczej, zawartość pudła robi bardzo dobrze wrażenie. Oby zasady były łatwe do przyswojenia.
Zrobiłem zdjęcie produktu bez brakującej figurki, dokleiłem do niego figurkę, która powinna być w zestawie, wypełniłem formularz reklamacyjny http://prodosgames.com/contact i opisałem problem. Odpisali tego samego dnia, że wkrótce wyślą mi brakujący komponent. Wszystko potoczyło się bez żadnych komplikacji :)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Michał M »

Też juz skorzystałem z formularza (wczoraj, niedługo po sprawdzeniu zawartości), gdzie dość dokładnie opisałem problem (po polsku, ale zakładam, że to nie problem heh). Pomyłki się zdarzają, jestem dobrej myśli.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Quba40 »

Michał M pisze:Też juz skorzystałem z formularza (wczoraj, niedługo po sprawdzeniu zawartości), gdzie dość dokładnie opisałem problem (po polsku, ale zakładam, że to nie problem heh). Pomyłki się zdarzają, jestem dobrej myśli.
Ja nie ryzykowałem i napisałem w ingliszu, ale daj znać czy rozpatrzą reklamację po polsku ;)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Michał M »

Odpisali, żebym dosłał więcej zdjęć. Po angielsku. Ważne, że się dogadaliśmy.
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

✦ Warto pochwalić czas realizacji zamówienia (zakup dokonany bezpośrednio na stronie Prodosa) - wtorkowe zamówienie zostało dziś (czwartek) doręczone [nice]. Zastanawiam się czy nie skorzystać (po raz drugi) z trwającej promocji, w ramach której do zamówienia dodawany jest Predator z sercem (Berserker :wink: ) - pytanie tylko czy Prodos zechce dołożyć kolejną figurkę przy zamówieniu złożonym przez tą samą osobę (niestety żadnego regulaminu promocji nie ma, przez co trudno określić jak to wygląda; ktoś próbował szczęścia z wyrwaniem kolejnej figurki preda?)

✦ Boli trochę fakt, że nie ma żadnego pakietu z figurkami Predaliena (a ten z racji zdolności występujących w grze [Facehug oraz Eggg Injection] może na planszy pojawiać się w liczbie mnogiej).

✦ Bardzo fajnie prezentują się zasady dotyczące zdobywania poziomów oraz rekrutacji armii. Te drugie niestety są niemożliwe do zastosowania w praktyce (albo ja czegoś nie rozumiem). Oddział ludzi wymaga przynajmniej jednego dowódcy (posiadając Dutch'a lub Lynn z 1szej edycji, bądź stosując zamienne figurki, da się zrobić); na czym polega zasada tworzenia własnego dowódcy? Motyw dobierania uzbrojenia jest całkowicie zrozumiały (i bardzo klimatyczny) ale skąd gracz ma wiedzieć jakie statystyki postaci kryją się pod wyszczególnionymi w instrukcji rangami (Captain, Major, Colonel, itd.)?
Oddział Predatorów wymaga 1 Eldera a tych w grze nie ma wcale :x
edit: statystyki dowódców zawarte są w tabeli na stronie 37 instrukcji. Mega niewygodne w użyciu - no ale są.

W kwestii zdobywania poziomów oraz dodawania własnego uzbrojenia (Elder Predator & własny dowódca) - aż się prosi o jakieś znaczniki do zaznaczania modyfikatorów / umiejętności.

✺ Czy ktoś kontaktował się z Prodosem aby zapytać o to, czy planują wypuścić sierżanta luzem (albo w ramach sensownego pakietu skierowanego dla graczy - nie kolekcjonerów) bo Essen 2017 Collector's Bundle to jednak dla wielu mocno słaba opcja :roll:
edit: ja; no ale trzeba poczekać na odpowiedź
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DEATHLOK »

petlik pisze: pytanie tylko czy Prodos zechce dołożyć kolejną figurkę przy zamówieniu złożonym przez tą samą osobę (niestety żadnego regulaminu promocji nie ma, przez co trudno określić jak to wygląda; ktoś próbował szczęścia z wyrwaniem kolejnej figurki preda?)
Z moich doświadczeń wynika, że Prodos NIE jest skąpy. Dość hojnie rozdają gratisy. Na pewno warto poprosić, jak tego nie dostaniesz to pewnie co innego.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2018, 13:20 przez DEATHLOK, łącznie zmieniany 1 raz.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Ktoś brał może Wayland Utani Comandos i miał uszkodzoną figurkę? Potrzebuje jednej figurki jako Searganta i z chęcią kupię/wymienię za dwóch Obcych do wyboru. Wkurza mnie, że ten unicast tak wolno im idzie :/
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
ODPOWIEDZ