Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Breżniew »

sirafin pisze:Obrazek
*macka ściągająca uwagę*

Pytanie do czytelników Lovecrafta, ma ktoś może zbiór opowiadań "Koszmary" albo "Z otchłani czasu"? :)
Jeśli chodzi o tomik opowiadań "Koszmary" poprawianych przez H.P. L. dla Hazel Heald, to tak - posiadam :)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Ja właśnie czekam na "Pod piramidami" :D
Są już jakieś dokładniejsze informacje w temacie najnowszego (zbliżającego się) dodatku?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

@Breżniew
O, super! Odezwę się na priv :mrgreen:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

MaxiCas pisze:
promulgacja pisze:Hej!
Macie popakowane karty w koszulkach?
Ja już mam wszystkie dodatki i zastanawiam się teraz nad ochroną.
Jakie koszulki dać na te duże karty, a jakie na małe? Wg. rebela małe 41x63, duże 57,5 (?!) x89. Jakie firmy polecacie?
Zastanawiam się też nad zalaminowaniem tych dużych kart badaczy...
Od kiedy na rynek weszły koszulki Rebel-a, to nawet się nie zastanawiam w co koszulkować gry, stosunek ceny do jakości zdecydowanie najlepszy na rynku.
Ja Eldritcha trzymam już w koszulkach standard. Wcześniej wkładałem w premium, ale po zakupie piątego dodatku zrozumiałem, jaki to był błąd :) Tych kart z czasem robi się tyle, że stosy kart są po prostu za wysokie i zajmują zbyt dużo miejsca w pudełku.
Odnośnie kart badaczy i przedwiecznych, polecam Sloyca Talisman 103x128mm.
tez zastanawialem sie nad rebelem.
niestety minus byl taki, ze do tej pory wszystko mialem w koszulkach od FFG. te rebelowe sa troszke mniejsze, co jednak widac i co by mnie denerwowalo. wiec juz zrezygnowalem i zostalem przy ffg. stwierdzilem, ze zmiana wszystkich koszulek to by byl beznadziejny pomysl (w koncu przed nami juz tylko ostatni dodatek ;P )

badaczy i przedwiecznych trzymam, tak jak poprzednicy mowili, w swan cienkie (do talismana). powiem tak, pasuja idealnie i przed plynami ochronia. do tego rogi sie nie zakrzywiaja i ranty nie szczerbia. a, ze zakupilem ich az 100 to mam ich az nadto. sporo oddalem kumplowi by zakoszulkowal jakies swoje karty (imperial assault, itd.)
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kelvar »

Są już jakieś dokładniejsze informacje w temacie najnowszego (zbliżającego się) dodatku?
...tyle co na stronie FFG + znalazłem listę badaczy (komplet 8). Jest pre-order na FFG (wersja ANG), 4 duży dodatek, ale nie znalazłem grafik planszy (nie szukałem dokładnie).

Zastanawia mnie czy jest sens brać dodatki nie w kolejności wychodzenia teraz. Dają one kolejne "funkcje" i np. badacz otrzymujący "talenty" z końcowych dodatków będzie miał ich b.małą ilość jeśli nie wprowadzi się wcześniejszych dodatków z "talentami".
Na razie mam "pierwsze" 3 dodatki jak się nie mylę (Góry..., Zaginina Wiedza, Ruiny) i myślę czy kolejny nie namiesza jak nie będzie to któryś z pakietu Pod Piramidami lub Widma Carcarosy (a bardziej mnie tutaj kuszą Miasta w Gruzach / Kraina Snów).
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: jakmis83 »

kelvar pisze:
Są już jakieś dokładniejsze informacje w temacie najnowszego (zbliżającego się) dodatku?
...tyle co na stronie FFG + znalazłem listę badaczy (komplet 8). Jest pre-order na FFG (wersja ANG), 4 duży dodatek, ale nie znalazłem grafik planszy (nie szukałem dokładnie).

Zastanawia mnie czy jest sens brać dodatki nie w kolejności wychodzenia teraz. Dają one kolejne "funkcje" i np. badacz otrzymujący "talenty" z końcowych dodatków będzie miał ich b.małą ilość jeśli nie wprowadzi się wcześniejszych dodatków z "talentami".
Na razie mam "pierwsze" 3 dodatki jak się nie mylę (Góry..., Zaginina Wiedza, Ruiny) i myślę czy kolejny nie namiesza jak nie będzie to któryś z pakietu Pod Piramidami lub Widma Carcarosy (a bardziej mnie tutaj kuszą Miasta w Gruzach / Kraina Snów).
W przypadku EH wziąłem przykład z Gambita i jeśli chodzi o dodatki, to mam wszystkie małe i tylko małe.
Wprowadzają dużo świeżości + trochę nowej mechaniki, nowi Przedwieczni i Badacze oraz masę kart.
Czego chcieć więcej. Ze swojej strony serdecznie polecam Miasta w Gruzach.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Grimclash
Posty: 12
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:13

Re: Eldritch Horror

Post autor: Grimclash »

Wracając do zakoszulkowanych kart, które tworzą niejednokrotnie rozjeżdżające się sterty. Czy używacie jakiś podajników? Jeśli tak, to proszę o podzielenie się doświadczeniami.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: nikczemnik »

Grimclash pisze:Wracając do zakoszulkowanych kart, które tworzą niejednokrotnie rozjeżdżające się sterty. Czy używacie jakiś podajników? Jeśli tak, to proszę o podzielenie się doświadczeniami.
https://boardgamegeek.com/filepage/1407 ... ehflmmsrsc
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kelvar »

Będę testował jak działa skrzynia "Horror ed.2":
- przegródki i podajniki fajne - co ważne są w częściach 4, więc można po stole rozdać,
- porządek we wszystkim (naprawdę funkcjonalne rozwiązanie się wydaje i efektowne, ale to jeszcze przyjdzie po większych testach ocenić)

Na razie największe minusy to:
- brak uchwytu do przenoszenia - tj. niby są, ale to do lepszego złapania żeby z półki na stół dać (chociaż to czepialstwo trochę;)
- bardzooo ciasno wchodzący jeden z podajników (jakby było z milimetr miejsca więcej byłoby ok, a tak się zastanawiam czy nie zeszlifować krawędzi pudła (co jest porażką lekką;/)
- problem z "latającą" tacką modyfikatorów umiejętności (nie ma pokrywki, a gdy pudło się obróci to wypadają), ale jest to spowodowane małą ilością "wypełnienia" (są 2 mapy w środku bez instrukcji aktualnie). Żeby naprawić ten mankament trzeba by dokupić duże dodatki pozostałe/dorzucić instrukcje, tudzież jakąś fajną gąbkę (wypełnienie?) które usztywni lub inne gadżety (np. sakiewkę na potwory... większa motywacja żeby zorganizować :D

Ogólnie pudło jest na plus (Kufer "Horror ed. 2" od WarBoxa), ale te minusy "bolą" (w sumie to ten ze spasowaniem elementów...).
Cóż... teraz testować w praktyce na ile przygotowania gry i jej start (tudzież koniec i chowanie kart w woreczki/segregowanie... co było gorsze od szykowanie :D) przyśpieszą.
promulgacja
Posty: 23
Rejestracja: 14 cze 2015, 00:06
Has thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: promulgacja »

Również mam tą skrzynkę. Uważam, że jest super do przechowywania, ale do przenoszenia już gorzej.
Mi też czasem ciężko wchodzą poszczególne elementy. Zauważyłem, że kolejność wkładania ma znaczenie.
Ogólnie jestem jednak zadowolony.
Awatar użytkownika
Grimclash
Posty: 12
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:13

Re: Eldritch Horror

Post autor: Grimclash »

promulgacja pisze:Również mam tą skrzynkę. Uważam, że jest super do przechowywania, ale do przenoszenia już gorzej.
Mi też czasem ciężko wchodzą poszczególne elementy. Zauważyłem, że kolejność wkładania ma znaczenie.
Ogólnie jestem jednak zadowolony.
Zauważyłem dokładnie to samo, kolejność ma znaczenie. Mam wszystkie duże i małe dodatki i myślę, że całość pomieści jeszcze po jednym. U mnie jako minus to brak jakiejkolwiek blokady aby wieko skrzyni nie zwisało z tyłu. Będę musiał przyczepić odpowiedniej długości tasiemkę. Ogólnie jest to najlepszy insert (jeśli można go tak jeszcze nazwać) do gry jaki nabyłem.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Largo »

Da radę używać tych pojemników na karty jako podajniki w czasie gry? Oczywiście mam na myśli te z kufra :-)
promulgacja
Posty: 23
Rejestracja: 14 cze 2015, 00:06
Has thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: promulgacja »

Largo pisze:Da radę używać tych pojemników na karty jako podajniki w czasie gry? Oczywiście mam na myśli te z kufra :-)
Pojemniki na żetony wskazówki, rany, szaleństwa itp. można wyjmować i będą służyły jako bank podczas gry. Natomiast ta część co trzyma karty chyba nie jest wyjmowalna.
Przynajmniej mi się nie udało, ale próbowałem tylko delikatnie żeby nie uszkodzić sobie czegoś. Najlepiej zaopatrzyć się w takie fajne podajniki jak :
http://www.sklep-onyks.pl/pl/p/e-Raptor ... -HDF/13108
Grimclash pisze: U mnie jako minus to brak jakiejkolwiek blokady aby wieko skrzyni nie zwisało z tyłu. Będę musiał przyczepić odpowiedniej długości tasiemkę.
Dokładnie! Otworzyłem pierwszy raz skrzynię i tak sobie pomyślałem: "kuźwa jak tak będzie zwisało z tyłu to w końcu zawiasy wywali, trzeba coś dorobić!"
Faello
Posty: 189
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 37 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Faello »

Pytanie co do skrzyń do Eldritcha - czy jest jakiś system który uwzględnia okoszulkowaną grę z wszystkimi dodatkami włącznie z nadchodzącym w 2018 kolejnym big boxem?
Awatar użytkownika
Grimclash
Posty: 12
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:13

Re: Eldritch Horror

Post autor: Grimclash »

Faello pisze:Pytanie co do skrzyń do Eldritcha - czy jest jakiś system który uwzględnia okoszulkowaną grę z wszystkimi dodatkami włącznie z nadchodzącym w 2018 kolejnym big boxem?
Ja dziś zakoszulkowałem swojego EH (zwykłe Rebele) i trzymam to w skrzyni od WarBoxów. Bez problemu pomieści jeszcze jeden dodatek duży i może mały też. Jutro podczepię zdjęcia.

album
Faello
Posty: 189
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 37 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Faello »

Grimclash pisze:
Ja dziś zakoszulkowałem swojego EH (zwykłe Rebele) i trzymam to w skrzyni od WarBoxów. Bez problemu pomieści jeszcze jeden dodatek duży i może mały też. Jutro podczepię zdjęcia.

album
Dziękuję za zdjęcia Grimclash.

Nie obawiasz się, że po następnym dużym dodatku twórcy wypuszczą coś jeszcze? Jakby nie patrzeć ta skrzynia ma chyba limit na cztery dodatkowe plansze, a tyle już na pewno będzie.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: RUNner »

Dałem tej grze drugą szansę* i już do mnie jedzie, od razu z dodatkiem ZW na wszelki wypadek. Co mnie skłoniło do decyzji o powrocie? Znak Starszych Bogów, w który sporo gramy z żoną. Potraktowałem tę grę jako intro do świata macek. Żona oswoiła się z tematyką i myślę, że EH ma szansę teraz chwycić, zwłaszcza że tutaj też się sporo rzuca kośćmi ;) Rokowania są 50/50 bo wcześniej próbowaliśmy grać w HwA LCG i gra totalnie poległa u mojej kobiety.

* - wcześniej mogłem grać tylko solo, ale w tym trybie posiadam znacznie lepszego Mage Knighta, o WP LCG nie wspominając.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

RUNner pisze:Dałem tej grze drugą szansę* i już do mnie jedzie, od razu z dodatkiem ZW na wszelki wypadek. Co mnie skłoniło do decyzji o powrocie? Znak Starszych Bogów, w który sporo gramy z żoną. Potraktowałem tę grę jako intro do świata macek. Żona oswoiła się z tematyką i myślę, że EH ma szansę teraz chwycić, zwłaszcza że tutaj też się sporo rzuca kośćmi ;) Rokowania są 50/50 bo wcześniej próbowaliśmy grać w HwA LCG i gra totalnie poległa u mojej kobiety.

* - wcześniej mogłem grać tylko solo, ale w tym trybie posiadam znacznie lepszego Mage Knighta, o WP LCG nie wspominając.
Sporo się rzuca kośćmi, ale jest także fabuła znacząco przebijająca ZSB i różnorodność w przedmiotach, czarach itp. Jedynie, co żonie może nie podpasować, to czas rozgrywki. Znak jest znacząco krótszy, niż EH. Solo Eldritch też bym nie skreślał, równie dobry w tej opcji, co WP i znacząco przebija MK. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: RUNner »

Grałem już solo w EH i nie mogę się zgodzić, że jest lepszy od MK :) Zresztą te gry ciężko porównać, pozostają subiektywne odczucia, a te mam korzystniejsze w przypadku MK. EH to pełna kooperacja kilku postaci, w MK mamy jednego bohatera, który może się swobodnie rzucić w wir przygody, niczego nie tracąc (a wręcz przeciwnie!).
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Shin Ryu »

Temat na BGG a w nim ploteczki:

* nowa Akcja: pozyskiwanie ŻETONU Zasobów, który pozwoli na dodanie jednego sukcesu podczas Akcji Pozyskiwania Zasobów lub podczas odpoczynku zregeneruje dodatkowo 1 Życia i 1 Poczytalności.

* nowi Badacze (7)

* Wielcy Przedwieczni (2, wraz z fotkami [uwaga photobucket - zamula przeglądarkę])

Ze zdjęć kart można też wyczytać, że ma być jakiś nowy żeton o nazwie "Eldritch" - no zobaczymy co to za ciekawostka :) edit: to chyba taki kolejny licznik zagrożenia.

Na stronie FFG jest napisane że nowe rozszerzenie już płynie (On the Boat) :)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2018, 08:12 przez akahoshi, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Shin Ryu pisze: Ze zdjęć kart można też wyczytać, że ma być jakiś nowy żeton o nazwie "Eldritch" ...
"Eldritch token" zostały przetłumaczone jako żetony plugastwa (to te z mackami z podstawki) ; )
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Largo »

Jakich podajników do kart używacie? Mam już podstawkę i wszystkie małe dodatki i kart zrobiło się niesamowicie dużo. Ciężko to utrzymać w ryzach.
Chodzi mi bardziej o podajniki, które można kupić, a nie zrobić.
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sngt »

Ja jako podajnik do kart używam podajnik na wizytówki, np. https://epicenter24.pl/stojak-na-wizyto ... -2244.html

Karty nie mam w koszulkach, ale nawet z nimi zmieszczą się na długość. Z grubością talii to już będzie trudniej. Ja mam wszystkie dodatki poza dwoma dużymi i na grubość się mieszczą wszystkie większe talie. Z koszulkami na pewno będzie gorzej.
Mimo wszystko polecam, szczególnie ze można wykorzystać do innych gier :)
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Largo »

Kolejne newsy na temat nowego dodatku: https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ing-chaos/

W sklepie FFG cena jest ustalona na 50 dolarów, czyli u nas pewnie będzie oscylowała wokół standardowej kwoty za duży dodatek. Galakta na FB nie chciała się przyznać kiedy premiera w PL :P
ODPOWIEDZ