HATE (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Marx »

Ale w linku podanym przez Galatolol jest właśnie mnóstwo szczegółów na temat mechaniki w grze i samej rozgrywki. Tutaj mamy pojedynki i fazy pośrednie (intermission), w których się wzmacniamy,rozbudowujemy, planujemy. Może być całkiem ciekawie. I wbrew pozorom,.choc grę projektował p. Lang, nie jest.to żaden Blood Rage. No i klimat postapo.

Mnie też zdjęcie planszy nie zachwyca, ale wciąż czekam na więcej materiałów, w końcu to tylko jedna fotografia, i filmy z rozgrywką.

Pewnie ze względu na temat, Portal tego nie wyda.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2018, 10:07 przez Marx, łącznie zmieniany 1 raz.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: longmen76 »

Nikt tego nie wyda. Edycja na KSie ma by jedyna - nie będzie w sklepach.

Filmik: https://www.facebook.com/coolminiornot/ ... cation=ufi
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: bubu »

Ja mam taką nadzieję, że skoro to egranizacja komiksu Smitha, który w CMON ma dość wysoką pozycję, to nie pozwoli zepsuć swojego dziecka nieudaną grą.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Hiu »

https://www.youtube.com/watch?v=jem01pRZNHI


LIVE: Unleash HATE: The Board Game with Léo from Mythic Games
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: bubu »

Kiepsko idzie. Ufundowało się dopiero w siedemnastej minucie.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 245
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 47 times
Been thanked: 32 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Malibu »

Obrazek

Super ten pierwszy SG XD
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: kaimada »

120$ + 20/30$ za transport.
Trochę szaleństwo jak za dwuosobową grę o której mało co w sumie wiadomo.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Wothan »

Zobaczymy jakie będą kolejne SG, ale z treści wynika, że 5 i 6 plemię będzie raczej jako płatny Add-on. Gra ma być tylko na KS, więc z czasem jej wartość może wzrosnąć - jeśli oczywiście się okaże, że jest dobre :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: pan_satyros »

2-4 graczy, ale tylko 2 gra na raz... reszta robi um um ummmm.
idea rywalizacji o krainę w serii potyczek na zasadzie "turnieju" ciekawa, ale na oko dość uciążliwa w praktyce spotkań.
Póki co nie porwało mnie jakoś bardzo. Chyba spodziwałem się ciekawszego dizajnu po tak nietypowym komiksie, a tu jakieś leniwe tabelko-excele, mapa jak zdjęcie polskiej plaży i wioska rodem z heroes IV ...
Obrazek
:lol:
agulanka
Posty: 137
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: agulanka »

5te plemię jest SG, pewnie 6te będzie płatne dodatkowo
Zonexir
Posty: 71
Rejestracja: 28 kwie 2016, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Zonexir »

More $$$ !!!

Gra wydaje się bardzo ciekawa, ale obawiam się, że ciężko będzie zagrać taką "kampanię" w więcej jak 2 osoby.
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: DDP »

Obejrzałem video z rozgrywki. Grafika i tematyka mnie trochę odpychają ale pomysł samej kroniki ciekawy (różne scenariusze i cele w zależności od miejsca walki, porywanie ciał poległych, upgrade planszy ze zdobytych zasobów i kart postaci ala Mystic Vale). Nawet że to dwuosobówka nie przeszkadza. Jednak system walki jest rozczarowujący (wydaje się nudny i losowy). Rzut kością vs rzut kością - serio? Mamy 2018, nie było czegoś ciekawszego (choćby deck losowych kart który można ulepszać ala Gloomhaven)? Już widzę minę kogoś kto upgradował postać przez pół kroniki, a potem mu ją zabili i spalili w piecu bo rzucając w obronie 5 kośćmi miał same miecze i zasoby. Wiem że kości to zawsze losowość i rzuty się uśredniają ale mając tylko jeden hit point (plus zagrożenie perma death) i rzucając te same kości do obrony i ataku mogę w teorii zawsze trafiać przeciwne symbole. Może trochę przesadzam i nie ma to aż tak wielkiego wpływu na balans ale na pewno walka, która powinna być mięsem wydaje się być najsłabszym elementem. Poza tym granie scenariuszy na różne cele, a wygrywanie na końcu kroniki punktami wydają się trochę oderwane od siebie. Poczekam na zasady i filmik pełną rozgrywką, ale na razie nie zachęca (no i wykrakałem cenę z kosmosu 120$, dobrze że dolar stoi tak biednie;).
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Galatolol »

Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: pan_satyros »

Zonexir pisze:More $$$ !!!

Gra wydaje się bardzo ciekawa, ale obawiam się, że ciężko będzie zagrać taką "kampanię" w więcej jak 2 osoby.
Ta gra w założeniu ma być grana w grupie znajomych, by proces podboju był ciekawszy. Jakoś nie czułbym wielkiego funu wiedząc że jest tylko jeden wróg w całej krainie. A grania na 2 teamy raczej bym się nie podjął, zawsze byłaby pokusa faworyzowania. To chyba po prostu taki model rozgrywki. Pojedyncze potyczki ze znajomymi, niekoniecznie na tym samym spotkaniu.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2018, 08:57 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Wothan »

Warto zakupić 3 podstawki, żeby grać jednocześnie w 6 :lol:
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 194
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 82 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Padre »

Obejrzalem gameplay i po ekscytacji. Mechanicznie jest tak nieciekawie, sztampowo i bez wyobrazni, ze mam watpliwosci czy to nie jest trolololo. Oni umyslnie jechali po checkliscie najbardziej leniwych i oklepanych mechanizmow?
Zonexir
Posty: 71
Rejestracja: 28 kwie 2016, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Zonexir »

pan_satyros pisze:
Zonexir pisze:More $$$ !!!

Gra wydaje się bardzo ciekawa, ale obawiam się, że ciężko będzie zagrać taką "kampanię" w więcej jak 2 osoby.
Ta gra w założeniu ma być grana w grupie znajomych, by proces podboju był ciekawszy. Jakoś nie czułbym wielkiego funu wiedząc że jest tylko jeden wróg w całej krainie. A grania na 2 teamy raczej bym się nie podjął, zawsze byłaby pokusa faworyzowania. To chyba po prostu taki model rozgrywki. Pojedyncze potyczki ze znajomymi, niekoniecznie na tym samym spotkaniu.
Jasne, jasne, rozumiem. Chodziło mi bardziej o to, że rozegranie takiej kampanii w wiecje osób wymaga dużej ilości czasu i oczywiście kilku spotkań przez co może być problem by rozegrać takową (lub tylko ja mam taki problem wśród znajomych by kontynuować kapanię :P)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: pan_satyros »

Zonexir pisze:
pan_satyros pisze:
Zonexir pisze:More $$$ !!!

Gra wydaje się bardzo ciekawa, ale obawiam się, że ciężko będzie zagrać taką "kampanię" w więcej jak 2 osoby.
Ta gra w założeniu ma być grana w grupie znajomych, by proces podboju był ciekawszy. Jakoś nie czułbym wielkiego funu wiedząc że jest tylko jeden wróg w całej krainie. A grania na 2 teamy raczej bym się nie podjął, zawsze byłaby pokusa faworyzowania. To chyba po prostu taki model rozgrywki. Pojedyncze potyczki ze znajomymi, niekoniecznie na tym samym spotkaniu.
Jasne, jasne, rozumiem. Chodziło mi bardziej o to, że rozegranie takiej kampanii w wiecje osób wymaga dużej ilości czasu i oczywiście kilku spotkań przez co może być problem by rozegrać takową (lub tylko ja mam taki problem wśród znajomych by kontynuować kapanię :P)
No i ja się z tobą w 100% zgadzam, dlatego własnie raczej sobie odpuszczę (szczególnie że i mechanicznie nie widzę cudów)
Zonexir
Posty: 71
Rejestracja: 28 kwie 2016, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Zonexir »

Ja wrzucam taktycznego 1$ i czekam na koniec kampanii, moze coś mnie przekona.. w końcu cała gra jest KS'owym exclusive'm
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: misioooo »

Na razie patrząc na zawartość jest dobrze. Ok 60 bardzo szczegółowych figurek za 120 funtów. Czyli tyle, ile figurki w sklepie kosztują ;) a tu jeszcze jakaś gra do tego... No i to cmon, więc pewnie wersja KS będzie do sprzedania za dobry pieniądz po dostawie ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Hiu »

wyglada to na zcide w wersji player-vs-player. nie podoba mi sie. pass.
zcide lubie, ale 45 wersja tego samego - mam juz kilka jej odmian.
kampania stanela na 500k i krwawi z wolna na 600k...700k. s-goal'e tez slabe.

Gra na pewno bedzie sukcesem. i dobrze. na pewno jest dla niej miesce.
Tak naprawde - w im mniejszej liczbie egzemplarzy - tym bardziej ekskluzywnie (to i tak jest KS limited).

nemesis za to - poszlo jak burza. pobilo juz hate.
Fajnie, ze sie udalo. na Essen bylo duze zainteresowanie. a poczatek kampanii tylko to potwierdzil.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Wothan »

Pojawił się SG z dodatkową planszą do symultanicznych pojedynków co daje teoretycznie możliwość grania dla 4 osób na raz. Bardzo dobry i przemyślany SG. Zaczynam się coraz bardziej ślinić :o
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: panda_09 »

Szkoda tylko że te figurki są tak samo brzydkie jak we wszystkich kampaniach CMON ;)
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: AkitaInu »

Wothan pisze:Pojawił się SG z dodatkową planszą do symultanicznych pojedynków co daje teoretycznie możliwość grania dla 4 osób na raz. Bardzo dobry i przemyślany SG. Zaczynam się coraz bardziej ślinić :o
Szkoda że nie wymyślili co zrobić jeżeli gra nieparzysta liczba graczy ;)
Zonexir
Posty: 71
Rejestracja: 28 kwie 2016, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Chronicles of Hate [CMON}

Post autor: Zonexir »

AkitaInu pisze:
Wothan pisze:Pojawił się SG z dodatkową planszą do symultanicznych pojedynków co daje teoretycznie możliwość grania dla 4 osób na raz. Bardzo dobry i przemyślany SG. Zaczynam się coraz bardziej ślinić :o
Szkoda że nie wymyślili co zrobić jeżeli gra nieparzysta liczba graczy ;)
Napić się piwa i czekać :D
ODPOWIEDZ